"Mano EKOnamai'12" renginio dalyviai lanko parodą.

"Mano EKOmanai'12". Vilniaus miesto meras Artūras Zuokasceremonijos dalyviams tarė sveikinimo žodį.

"Mano EKOnamai'12". UAB "Aeroc" atstovas Alvidas Musius įteikė apdovanojimą "Už konstruktyvo sprendimus" nominacijos nugalėtojams.

"Mano EKOnamai'12". Nominacijos "Už inovatyvius aprūpinimo šilumos energija sprendimus" apdovanojimą nugalėtojams įteikė nominacijos globėjas UAB "Viessmann" atstovas Žygimantas Maleckas.

"Mano EKOnamai'12". Mindaugas Veiveris ir Genadijus Leskutovas (UAB "Rehau") apdovanojo nominacijos "Už langų sprendimus" nugalėtojus.

"Mano EKOnamai'12". Raimundas Skurdenis (UAB "Jung") ir Vaidotas Bijūnas (UAB "Penki kontinentai") įteikė apdovanojimą "Už išmaniausią EKOnamą".

"Mano EKOnamai'12". "Už pamatų sprendimus" nugalėtojus apdovanojo nominacijos globėjas UAB "Klemiškės prekyba" (atstovas Šarūnas Adomaitis).

"Mano EKOnamai'12". "Už alternatyvius energetinius sprendimus" nugalėtojus apdovanojo Viktoras Čičasovas (UAB "Informacinių technologijų pasaulis").

"Mano EKOnamai'12". UAB "Eko Gamo" atstovas Egidijus Petrikas įteikė prizą nominacijos "Už apšiltinimo sprendimus" nugalėtojams.

"Mano EKOnamai'12". Nusčiuvusi salė nekantriai laukė pirmųjų trijų vietų laimėtojų paskelbimo.

Projekto-konkurso "Mano EKOnamai'12" III vietos laimėtoją paskelbė komisijos narė Vaiva Deveikienė.

Projekto-konkurso "Mano EKOnamai'12" II vietos laimėtoją paskelbė komisijos narys Rolandas Palekas.

Projekto-konkurso "Mano EKOnamai'12" I vietos laimėtoją paskelbė komisijos pirmininkas Gintaras Klimavičius.

Projekto-konkurso "Mano EKOnamai'12" laimėtojai, organizatoriai bei Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas susibūrė bendrai nuotraukai.

Pusę metų trukęs projektas-konkursas „Mano EKOnamai“ išrinko tris geriausius darnaus ir energiškai taupaus būsto projektus, dar 8 projektai laimėjo specialiąsias nominacijas.

Šiame projekte kartu dalyvavo apie tokį būstą svajojantys sklypų savininkai, norintys jį kurti projektuotojai bei nekilnojamojo turto tarpininkai. Visi dalyviai kartu „vienodino žinias“ šio projekto seminaruose „Darnaus būsto kūrimo naujovės“, lankė projektui atrinktus sklypus, darnaus ir energiškai taupaus būsto sprendimus jau įdiegusius objektus, įvairią produkciją energiškai taupiam būstui gaminančias įmones.

Konkursas sulaukė 15 būsto projektų, kurtų Vilniuje, Kaune bei Trakų rajone esantiems sklypams. Didžioji dalis konkursui teiktų darbų jau šiandien gali nesunkiai būti adaptuota bet kokiai kitai panašiai vietai ir pavirsti realiais namais.
Pasak konkurso iniciatorės, VšĮ „Aplink tave“ direktorės Rasos Buslavičienės, nors neilgai trukus visi Lietuvoje statomi pastatai turės atitikti A ir dar aukštesnių energinių klasių reikalavimus, planuojantieji statybas apie tai arba visai nežino, arba sunkiai suvokia kaip toks namas gali atrodyti, funkcionuoti bei taupyti lėšas ateityje. Todėl inovatyvaus, energiškai taupaus būsto idėjas siūlantys specialistai dažnai lieka nesuprasti, nes klientai dar retai pageidauja aukštesnės energinės klasės pastatų, nei šiuo metu nustatyti minimalūs reikalavimai. Taigi projektuotojams savotiškai trūksta terpės pasiruošti netrukus jų lauksiantiems iššūkiams, nes energiškai taupus būstas kuriamas konkrečiai vietai, atsižvelgiant į klimato sąlygas, saulės judėjimą, šešėlius stengiantis maksimaliai išnaudoti aplinkos ir įvairių technologijų teikiamas galimybes tam, kad mums įprastų energijos šaltinių reikėtų minimaliai arba nereikėtų iš viso (namas save aprūpintų pats, o likusią pagamintą energiją dar ir parduotų).

Renkant nugalėtojus buvo vertinama pastato estetinė vertė (tūrinė ir planinė kompozicija, alternatyviųjų energijos šaltinių integracija pastate, medžiagų darna pastate ir su aplinka), pastato urbanistinis sprendimas (pastato invazijos aplinkoje darnumas, teritorijos sutvarkymas, žmonių veiklos poveikio mažinimui...), planinis funkcionalumas. Balai taip pat buvo skiriami už naudojamas medžiagas, konstrukcinius sprendinius, šešėliavimo, alternatyvių energijos šaltinių, mechaninių ventiliacijos būdų naudojimą. Taip pat buvo apskaičiuojamas bendras energinis pastato poreikis šildymui (kWh/m2 metai) ir nustatoma projektuojamo pastato energinio naudingumo klasė.

Komisiją sudarė komisijos pirmininkas – Architektas Gintaras Klimavičius bei dar 5 nariai: Architektas Rolandas Palekas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas, Architektūros katedra; Vaiva Deveikienė – Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Miesto estetikos skyriaus vedėja; Daktaras Giedrius Šiupšinskas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakultetas, Pastatų energetikos katedra; Architektas Linas Tuleikis, Vilniaus Dailės Akademijos Kauno Dailės fakulteto Architektūros katedra ir Technikos mokslų daktaras, Pastatų sertifikavimo ekspertas Rolandas Samajauskas.

Pačiu geriausiu, energiškai taupaus ir aplinkai draugiško būsto projektu, buvo pripažintas architekto Lauryno Žakevičiaus darbas – sodyba Trakų rajone . Antrąją vietą pelnė Ugnės Judickaitės, Agnės Balkevičiūtės ir Egidijaus Mozūro kūrybinis projektas.

Trečiosios vietos nugalėtoju tapo Ingos Martinonytės, Jolitos Andrijevskytės ir Lino Simanaičio teiktas projektas.

Trys pirmosios vietos pasidalino organizatorių ir rėmėjų sukauptą 9000 Lt prizinį fondą bei buvo apdovanotos informacinio projekto partnerio, žurnalo „Centras“, metinėmis prenumeratomis.

Vilniaus miesto savivaldybėje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu organizatoriai ir nominacijų globėjai paskelbė ir prizais apdovanojo dar 8 projektus.

UAB „JUNG“ ir UAB „Penki kontinentai“ komisijai padėjo išrinkti ir apdovanoti „Išmaniausią EKOnamą“. Juo tapo Ugnės Judickaitės, Egidijaus Mozūro ir Agnės Balkevičiūtės teiktas projektas. VšĮ ,,Ecovizija“ komandai (S. Visockui , T.Rušinui, L.Rakšnytei-Visockienei, E.Monstravičiui) atiteko UAB „Klemiškės prekyba“ įsteigtas prizas „Už pamatų sprendimus”.

Net trijų projektuotojų komandų darbai laimėjo po dvi nominacijas. Projektuotojų Vilmos Valavičiūtės, Karolio Januševičiaus ir Šarūno Šliužo teiktas darbas laimėjo šias nominacijas: „Už konstruktyvo sprendimus” (nominacijos globėjas UAB „AEROC“) ir „Už langų sprendimus” ( nominacijos globėjas UAB „Rehau“).
„Sueko“ grupė ( Donatas Vitkauskas, Eglė Dailidavičiūtė, Karolis Kyzikas, Algimantas Dailidavičius) buvo apdovanoti „Už inovatyvius aprūpinimo šilumos energija sprendimus” (nominacijos globėjas UAB „Viessmann“) ir „Už projekto pateikimo kūrybiškumą“ (nominacijos globėjas UAB „Menų kalvė“).
Dar du prizai atiteko projektų teikėjams Vidminui Stankevičiui ir Gediminui Benaičiui iš Panevėžio. Jie gavo UAB „Informacinių technologijų pasaulis“ įsteigtą prizą „Už alternatyvius energetinius sprendimus” ir UAB „EKO GAMO“ apdovanojimą už „Už apšiltinimo sprendimus”.

Konkursui teiktų darbų paroda netukus pradės savo kelionę po Lietuvą ir aplankys visas su darnaus ir energiškai taupaus būsto tema norinčias susipažinti vietas. Taip pat su didžiąja dalimi darbų bus galima susipažinti ir užsukus į svetainę www.manoekonamai.lt. Šių darbų peržiūra – tai puiki proga pamatyti ir įvertinti esamų medžiagų, technologinių sprendimų, bei tokį būstą kuriančių Lietuvos projektuotojų galimybes ir patikėti, kad energiškai taupus būstas gali ne tik prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, tačiau ir tuo, kad jis gali puikiai „sutarti“ su aplinka ir būti jaukus ir patogus ten įsikūrusiems.

Visus projektus peržiūrėti galima www.manoekonamai.lt