Pasteliniai akcentai

 

Projekto autoriai: HAO Design 
Vieta: Beidzingas (Beijing), Kinija 

Įgyvendinta: 2018 m. 
Plotas: 117 m² 
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės 
Fotografijų autorius: Hei!Cheese

 

Šiltame, jaukiame dviaukščiame jaunos šeimos bute gyvena programinės įrangos specialistas, dirbantis namuose, architektūros knygų redaktorė ir mažametis sūnus. Racionaliam ir griežtam vyriškam skoniui norėjosi paprastumo, gyvumo, o moteriai itin svarbus privatumas, taigi esminiu aspektu tapo funkcinis erdvių išdėstymas. Patalpų planavimą apsunkino šlaitinės lubos – dėl jų susitraukė nemaža kvadratūrai, tad tik dalis ploto galėjo būti pritaikyta judėti. Nepaisant to, lubų konstrukcija tapo pačia gražiausia interjero dalimi, pagrindine charakterio išraiška, o palei žemus nusklembtus kampus įsitaisė talpios spintos, lentynos ar paslaptinga, užuolaidėlėmis atskirta vaiko žaidimo zona.

 


Siekiant erdvę optiškai praplėsti, dizaino studija HAO Design naudojo daug baltos spalvos, šviesios medienos, o žavesio interjerui suteikė įvairios tekstūros, medžiagiškumas, dizaino elementai, jų dinamiškas ritmas. Atvira pagrindinė erdvė ir slankiosios durys, leidžiančios sujungti (o norint – atskirti) dar daugiau ploto, sudarė sąlygas lanksčiai panaudoti esamą plotą ir, priklausomai nuo poreikio, turėti ramų atitvertą kampelį arba užsiimti širdžiai miela veikla neatsiskiriant vieniems nuo kitų. Virtuvėje slankiosios durys padeda apsaugoti kitas erdves nuo maisto kvapų. Vaiko kambarį šiam miegant galima atskirti, o dienos metu – praplėsti žaidimų zoną, sujungiant kambarį su koridoriumi ir svetaine.

Funkcinis buto planas ir kambarių išdėstymas paskirstytas atsižvelgiant į šeimininkų gyvenimo būdą. Apačioje įrengtos aktyviausios erdvės: svetainė, virtuvė, vaiko kambarys, taip pat ir šeimininkų miegamasis, sanitarinis mazgas. Antrame aukšte yra darbo ir ramybės erdvė, kurioje galima atsiriboti nuo triukšmo, susikaupus dirbti. Čia taip pat stovi televizorius, kurį gali žiūrėti vaikai vakare ir kikenti netrikdydami suaugusiųjų poilsio apačioje.

 

 

 

Bute galima rasti daug įdomių tekstūrų. Darbo erdvėje ir svetainėje dailiai atrodo apnuogintos baltos plytos, o slankiosios kreidiniais dažais dengtos vaiko kambario durys skatina kūrybiškumą. Šalia baltos spalvos vyraujantys pilkšvi atspalviai grakščiai dera prie riešutmedžio faktūros ir pastelinių tonų, kurie interjere pabarstyti tarsi prieskoniai. Viena kita melsva kėdė ir taburetė, žalsvas šviestuvas ir kilimas, rausvos lentynų nugarinės plokštumos, pagalvėlės, krėslai – tokie akcentai suteikia namams jaukumo ir gyvumo.

Nuotraukų galerija:

                   

Žurnalas „Centras“