Patalynė – interjero dalis

Miegamojo interjeras turėtų nuteikti poilsiui.

Jūsų patalynė tai sudėtinė interjero dalis, todėl svarbu priderinti jos spalvą prie bendrojo stiliaus.

Nenaudokite ypač ryškių raštų su „mikimauzais“ savo miegamajame, nes tai skirta vaikams

Savo kūną apsupkite tik natūraliomis – alergijos nesukeliančiomis medžiagomis.

XXI a. pradžia paženklinta nuovargio visose mūsų sferose. Mes pavargstame nuo begalinio lėkimo, nuo bendravimo, nuo informacijos antplūdžio. Be to, kad reikia keisti varginantį gyvenimo būdą, labai svarbu kokybiškai pailsėti.

Keli kokybiško poilsio faktoriai:

 • Kokybiškas čiužinys, ant kurio kasnakt miegate ir tvirtas lovos karkasas, negirgžda besivartant ar besimylint – pagrindas jūsų pavargusiam kūnui.
 • Patogi pagalvė ir užklotas labai svarbūs mūsų gulėjimo kokybei. Patogiai atremta galva, kaklas ir pečiai leis gerai išsimiegoti, o tinkamai parinkta antklodė jūsų neperkaitins.
 • Kokybiška patalynė ir miego rūbai betarpiškai liečia jūsų kūno odą, todėl jų sudėtis turi atitikti aukščiausius reikalavimus ir neturėtų turėti savyje sintetinių medžiagų.
 • Grynas oras jūsų miegamajame būtinas dėl to, kad per naktį jūsų kvėpavimas nesustoja, o kartais net suintensyvėja. Geriau pasirinkti šiltesnę antklodę negu dusti tvankioje patalpoje.
 • Miegamojo interjeras turėtų nuteikti poilsiui ir neturėti savyje dėmesį audrinančių elementų, ryškių dekoro detalių, agresyvių meno kūrinių, aštrių geometrinių formų detalių, na ir aišku, televizoriaus, kuris vis rečiau rodo ką nors raminančio.

Kaip prisitaikyti aprangą miegui ir pasirinkti patalynę?

 • Vieni žmonės renkasi naktinius marškinius ar apatinius rūbus, kiti pripranta prie pižamų, o treti mėgsta miegoti visiškai nuogi. Pastariesiems labai svarbi patalynės kokybė, o rūbus dėvime pagal sezoną – vasarą lengvesnius, žiemą šiltesnius.
 • Savo kūną apsupkite tik natūraliomis – alergijos nesukeliančiomis medžiagomis. Populiariausia – medvilnė, kuri puikiai sugeria drėgmę ir leidžia kūnui kvėpuoti. Sudėtyje esantis šilkas patalynę padaro slidesne, o linas sustandina pluoštą.
 • Turėkite keletą patalynės komplektų, kurios galite kaitalioti. Būtinai gerai išskalbkite ir laiku keiskite patalynę, ypač jeigu sirgote lovoje. Nelaikykite nešvarios naudotos patalynės šalia švarios, nes bakterijos gali užkrėsti švarų komplektą.

Kaip pasirinkti spalvą?

 • Jūsų patalynė tai sudėtinė interjero dalis, todėl svarbu priderinti jos spalvą prie bendrojo stiliaus. Šiuo metu madinga derinti vienspalvę patalynę su raštuotais elementais ar detalėmis. Jeigu paklodė lygios spalvos – tai antklodės užvalkalas ir pagalvė gali turėti raštą.
 • Nenaudokite ypač ryškių raštų su „mikimauzais“ savo miegamajame, nes tai skirta vaikams.
 • Madingos gilios žemiškos spalvos, kurios gali būti ir tamsios. Tokia patalynė atrodo solidžiau, bet ant tamsios patalynės labiau matosi dulkės ir pūkeliai.

 

Žurnalas "Interjeras.lt Pataria"