PATARIMAI KAIP APŠVIESTI SVETAINĘ

Nuotraukos iš PRANDINA archyvo

 

 

Interjeras.lt

 

Interjeras.lt

 

Interjeras.lt

Konsultuoja architektė Šarūnė Bagdonaitė

Daugiau informacijos www.laforma.lt

 

Svetainė – centrinė namų erdvė, kurioje ne tik priimami svečiai, rengiami vakarėliai, šeimos šventės, bet ir vyksta kasdieninis šeimos gyvenimas: skaitymas, vaikų žaidimai, televizoriaus žiūrėjimas. Svetainėje turi būti panaudotas įvairiai veiklai tinkamas apšvietimas. Lietuvoje dažnai svetainėje pakabinamas vienas centrinis šviestuvas, kurio apšvietimo tikrai nepakanka. Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

 

  • Teisingai pasirinkite bendrą svetainės apšvietimą

Jei nusprendėte įrengti pakabinamas lubas, galite jas panaudoti kambario perimetrui apšviesti. Tarpe tarp sienų ir nuleistų lubų montuojama šviečianti LED juosta.

Svarbu pasiekti apšvietimo tolygumą – tam gali tikti sieniniai šviestuvai.

Rinkdamiesi toršerą bendram apšvietimui, atkreipkite dėmesį, kad jis nekurtų taškinio apšvietimo, o sklaidytų šviesą (pavyzdžiui, šviestų į lubas).

 

  • Dekoratyvus šviestuvas – interjero akcentas

Centrinis pakabinamas šviestuvas gali būti pagrindinis kambario akcentas, parodantis šeimininkų skonį ir mėgstamą stilių.

Dekoratyvūs taip pat gali būti toršerai.

 

  • Akcentinis apšvietimas atkreipia dėmesį į detales

Dažniausia svetainę puošiame paveikslais, skulptūromis, augalais. Kad šios detalės atsiskleistų visu grožiu, būtina jas papildomai apšviesti. Šiam apšvietimui galima naudoti specialius kraipomus prožektorius – pasikeitus daikto vietai galima bus nukreipti šviesą.

Jeigu mėgstate svetainėje skaityti, būtinai pagalvokite apie skaitymui skirtą šviestuvą.