PATARIMAI KAIP APŠVIESTI VAIKO KAMBARĮ

Patarimai kaip apšviesti vaiko kambarį - Interjeras.lt

Patarimai kaip apšviesti vaiko kambarį - Interjeras.lt

Nuotraukos iš "Prandina" archyvo

„Vaiko kambarys – tai erdvė, kurioje vyksta gausybė įvairių veiklų: žaidimai, sportas, kūryba, mokymasis ir taip toliau... Šis kambarys iš kitų išsiskiria tuo, kad tai vaiko pasaulis su jo daiktais, jo pasirinktomis spalvomis. Įvertinus erdvės universalumą, vaiko kambarį svarbu gerai apšviesti. Apšvietimas turi būti tolygus ir nevarginti akių. Tam labiausiai tinka išsklaidyta šviesa. Nerekomenduoju vaiko kambariui rinktis šviestuvo stikliniu gaubtu. Saugesnis pasirinkimas – šviesą sklaidantys plastiko gaubtai. Gaubtas gali būti matinio arba pusiau matinio plastiko (polikarbonatas, polietilenas...). Spalvas rinkitės, kad derėtų prie bendro kambario interjero. 

Patarimai kaip apšviesti vaiko kambarį - Interjeras.lt

Patarimas – rinkitės aptakių formų šviestuvus, venkite aštrių kampų, papildomų smulkių detalių.

Pagalvokite apie šviestuvo šviesos srauto reguliavimo galimybę bendram apšvietimui, kad vaikas galėtų pagal poreikį pasirinkti šviesos intensyvumą.

Ties darbo zona, virš rašomojo stalo, rinkitės liuminescencinį šilto spektro dienos šviesos pailgą šviestuvą, kuris tolygiai paskirsto šviesą, mažiau vargina akis, nei pastatomas šviestuvas. Šviesos kiekis vaiko darbo vietai turi būti apie 500 lx.

Vertėtų pagalvoti apie šviestuvą, kuris galėtų būti įjungtas visą naktį (jo gali prireikti, jei vaikas bijo tamsos). Tai gali būti nedidelis sieninis netiesioginės šviesos šviestuvas.

 

Jeigu turite kūdikį, svarbu įvertinti, kad ilgą laiką jis praleidžia gulėdamas ant nugaros. Rinkitės netiesioginės šviesos šviestuvus (šviečiančius į lubas).“

 

Konsultuoja:

architektė Šarūnė Bagdonaitė,

sarune@laforma.lt,

+370 679 25 004