Vėstant orams, daugelis pasvajoja apie galimybę namuose patogiai įsitaisyti priešais židinį – tokia įranga bet kokiam kambariui suteikia jaukumo ir netgi gali jį pašildyti. Tokias svajones galite paversti realybe – dabar galima rinktis iš plataus židinių asortimento, o kai kurie jų tipai yra tinkami net ir daugiabučiams. Būtent nuo tipo priklauso tiek pagrindinės jų savybės, tiek įrengimo subtilybės, tad pravartu iš arčiau susipažinti su galimais pasirinkimo variantais.

Malkomis kūrenami židiniai yra klasikinis pasirinkimas, kurį ypač vertina natūralumo gerbėjai. Pasirinkus tokią įrangą, galima mėgautis žavingais liepsnų šokiais ir maloniu aromatu. Tokie įrenginiai dažniausiai nėra itin brangūs, o malkoms taip pat neprireikia didesnių išlaidų, tačiau jei gyvenate daugiabutyje, toks židinys gali būti ne pats tinkamiausias pasirinkimas.

Jo įrengimas ir montavimas yra kiek sudėtingesnis. Reikės užtikrinti šviežio oro cirkuliaciją ir pasirūpinti kaminu. Jei namas dar tik projektuojamas, iš karto galima suplanuoti kamino ir židinio stovėjimo vietą. Tačiau tokia šildymo įranga galima aprūpinti ir jau pastatytus namus – jei kamino nėra, reikėtų atkreipti dėmesį į pristatomus jų modelius. El. parduotuvėje Pigu.lt kaminai parduodami geromis kainomis.

Reikėtų turėti omenyje ir tai, jog turėsite surasti vietos malkų sandėliavimui. Tačiau jei visi šie trūkumai negąsdina, kieto kuro židiniai užtikrins jaukią ir malonią namų atmosferą – savo natūralumu jiems negali prilygti nei vienas kitas tipas.

Šio tipo židiniai bus puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris svajoja apie šį jaukumą užtikrinančią įrangą, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių neturi galimybės įsirengti kieto kuro modelių. Šiuo atveju montavimas bus išskirtinai paprastas – Jums užteks židinio kištuką įkišti į elektros lizdą ir iš karto galėsite mėgautis jaukiomis liepsnomis. Be to, šie prietaisai gali veikti ir kaip papildomas šildymo šaltinis. Jums nereikės rūpintis dūmtraukiais, malkų sandėliavimu, nekovosite su smalkėmis ir būsite ramūs dėl augintinių ar vaikų saugumo. Tiesa, kartais teigiama, kad liepsnų šokis yra nenatūralus ir monotoniškas, tačiau tai – asmeninio skonio reikalas.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad elektriniai židiniai gali būti įmontuojami arba laisvai pastatomi. Pirmojo tipo modeliai dar geriau įsilieja į bendrą aplinką, tačiau pirminiai tvirtinimo darbai yra kiek sudėtingesni. Tuo tarpu pastatomus įrenginius galėsite statyti bet kurioje vietoje – nesklandumų nekils net ir tuomet, jei ją nuspręsite pakeisti.

Jei visgi norisi mėgautis natūraliomis liepsnomis ir tuo pačiu išvengti sudėtingų montavimo darbų, biožidiniai bus vienas geriausių pasirinkimų. Vietoj malkų jie naudoja biokurą – jam degant, galima mėgautis natūraliomis liepsnomis, tačiau pavyksta išvengti dūmų ar kvapų. Be to, nesukuriama antrinių produktų, tad priežiūra taip pat nėra sudėtinga. Verta paminėti ir tai, jog liepsna yra paslepiama po apsauginiu stiklu – tai užtikrina aukštesnį saugumo lygį.

Tokio tipo židiniai gali būti pakabinami, įmontuojami ar netgi pastatomi ant stalo, tad juos galėsite įkomponuoti praktiškai bet kurioje erdvėje. Verta išskirti plačią dizainų įvairovę, kuri šiuos įrenginius leis paversti patalpos puošmena. Tačiau, savaime suprantama, jie taip pat atliks ir šildymo funkciją. Kaip trūkumą šiuo atveju galima išskirti tai, jog reikės pasirūpinti biokuro atsargomis, tačiau tokiems prietaisams nereikia didelių jo kiekių.

Tarp visų šių židinių tipų tikrai surasite bent vieną, kuris atitiks Jūsų poreikius ir galės būti pritaikomas namuose. Atkreipkite dėmesį, kad skiriasi ir jų dydžiai bei galingumas, tad labai svarbu, kad prieš pradėdami paieškas, kuo tiksliau išsigrynintumėte savo lūkesčius.

 Daugiau informacijos: pigu.lt