Patikimas pagrindas apdailos darbams

Glaistas „Vivacolor F“

Apie patalpų būklę žmonės pirmiausia sprendžia pagal dažytų paviršių išvaizdą, dažnai pamiršdami apie tai, kas slypi po dažų sluoksniu.

Svarbu, kad pirminio apdorojimo principai remtusi paviršiaus savybėmis, eksploatacijos sąlygomis ir apdailos būdais.

Glaistas - tai masė, skirta išlyginti sienų, lubų paviršių nelygumus. Glaistytas paviršius - tai paviršiaus sluoksnis, susidedantis iš vieno arba daugiau glaisto sluoksnių.

 Apdailos darbams dažniausiai lieka nedaug laiko, ypač didelių statybų atvejais, kai pirmieji darbai buvo atlikti pavėluotai. Dėl šios priežasties paruoštų glaistų paklausa labai didelė, ypač kai tenka glaistyti didelius paviršiaus plotus. Naudojant paruoštus glaistus nereikia gaišti laiko jų ruošimui iš miltelių. Renkantis glaistą reikia atsižvelgti ir į naudojimo patogumą. Paruošti glaistai skiedžiami vandeniu, todėl darbo vietoje nėra nuodingų tirpiklių garų. Tai yra pagrindinis dalykas atliekant visus paviršiaus apdailos darbus.

 Glaisto savybės turi atitikti glaistomo paviršiaus savybes. Svarbu, kad darbo procese glaistas išsaugotų geras užpildomąsias savybes ir nesusitrauktų. Glaistant didelius sienų paviršius svarbu, kad glaistą būtų galima lengvai išlyginti ir nušlifuoti.

Visiems glaistams svarbiausios savybės:

  • geras sukibimas su paviršiumi;
  • darbo proceso metu nepraranda savo savybių (laikant atvirame inde);
  • geros dengiamosios savybės;
  • gera užpildymo kokybė;
  • tinkamas elastingumas;
  • lengvai šlifuojamas;
  • kuo didesnis mechaninis tvirtumas;
  • tinkamumas dažyti įvairių rūšių dažais;
  • ant glaistyto paviršiaus turi būti galima klijuoti įvairias medžiagas (tapetus, stiklo pluoštą, keramines plyteles);
  • nekenkia aplinkai ir žmonėms.

Visas šias savybes atitinka VIVACOLOR F glaistas

 VIVACOLOR glaistas gaminamas SCANSPAC glaisto gamykloje. Ji yra istoriniame Sala mieste, 120 km į vakarus nuo Stokholmo, Švedijoje, ir yra viena moderniausių tokio tipo gamyklų Europoje. Sala kadaise buvo  svarbus sidabro kasyklų centras, bet dabar jis garsėja balto dolomito kasyklomis. Šis dolomitas yra glaisto „Vivacolor F“ gamybos pagrindas. Natūrali žaliava ir pastovus investavimas į aplinkosaugą, gamybą ir tyrimo darbus, padarė „Vivacolor“ vienais geriausių glaistų tiek profesionalams, tiek paprastiems vartotojams.

 Apie 50 % produkcijos eksportuojama į įvairias Europos valstybes (Suomija, Vokietija, Čekija, Nyderlanus, D.Britanija, Lietuva ir t.t.)

VIVACOLOR F yra vienas iš VIVACOLOR glaistų šeimos. Tai universalus smulkiagrūdis glaistas baigiamiesiems darbams patalpų viduje. Sienoms ir luboms. Gipso kartono plokščių, tinko, tapetuotų paviršių didelių plotų glaistymui.

Glaisto VIVACOLOR F ieškokite SENUKŲ prekybos tinklo parduotuvėse.

Rokas Vičkus, TIKKURILA MOKYMŲ CENTRO VADOVAS.