Vieta: Kirchbergas prie Vagramo (Kirchberg am Wagram), Austrija
Įgyvendinta: 2020 m.
Plotas: 800 m²
Architektas ir dizaineris: dizaino studija „destilat“ 
Fotografijų autorė: Monika Nguyen  

Žemutinėje Austrijos dalyje, netoli Vienos, nuo 2008 m. veikia Strobl vyno darykla. Greta Grüner Veltliner ir Riesling vynuogynų iškilęs 4000 m² ansamblis. Jį sudaro 2019 m. įkurtos verslo patalpos, atnaujintas gyvenamasis pastatas ir pirtis. Verslo patalpos – tai modernus, itin prabangus verslo kompleksas, kuriame įrengtos tiek gamyklinės, tiek administracinės vyno daryklos patalpos. O gyvenamoji dalis – dvaras, pagal atliktus archeologinius tyrimus, pastatytas XVIII a., sekant valstietiškų namų statybos tradicijomis.

Paveldo išlaikymas

Dviejų aukštų gyvenamasis pastatas dvelkia istoriniu žavesiu. Todėl, kaip ir įprasta,  renovacija buvo vykdoma stengiantis išsaugoti autentiškumą. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas statybinių medžiagų bei rankų darbo technikų paieškoms. Nors namo suplanavimas buvo pertvarkytas, išsaugota daug originalaus interjero detalių: natūralaus medžio parketo (datuojamas XVIII ir XIX a.) raštai bei medžiagos, travertino plytelėmis grįstos grindys, tradicine teptuko technika dažytos lubos. Taip pat restauruoti autentiški langai. Nors pagrindiniai laiptai buvo „apsukti“ – juos išryškina pradinio, istorinio dizaino turėklas.

Modernas sutinka klasicizmą

Pagal valstiečių supratimą XVIII a. sukurtas klasicistinio stiliaus dvaras buvo papildytas šiuolaikiška dvasia. Naujoji patobulinta apšvietimo sistema leido apšviesti visas pastato erdves. Nuo pat kryžminių skliautų iki naujai įkurtos palėpės įrengti apšvietimo taškai suteikia namui erdvės. Baltos sienos alsuoja gyvybe, o natūralios šiuolaikinio autorinio dizaino baldų medžiagos padeda sukurti tobulą harmoniją tarp seno ir naujo. Moderniojo meno darbai taip pat yra sąmoningas šeimininkų pasirinkimas, siekiant įlieti pozityvios energijos ilgą laiką apleistam dvarui.  

Dizaino komanda

Gyvenamojo namo renovacija, kaip ir naujosios vyno gamyklos statybos bei kraštovaizdžio projektavimo darbai, buvo patikėti dizaino studijai „destilat“. Holistines idėjas puoselėjanti komanda dirba su įvairiausio profilio privataus ir viešojo sektorių projektais. 

Pasakodami apie dizainą, „destilat“ meistrai pažymi: „Nėra nei praeities, nei dabarties, nei ateities. Yra tik tai, kas atlikta, padaryta. Taigi ir dizainas yra procesas be pradžios ir be pabaigos, tai –  idėjų saugykla. Mes nuolat dirbame šioje kūrybinėje aplinkoje, smalsumo lauke kažkur tarp seno ir naujo. Vis ieškome kažko naujo ir kartu jau pažįstamo, kad galėtume nustebinti klientą funkcionalumu. Todėl mūsų darbo procesų esmė yra emocijas bei pojūčius žadinantis produktas.“

Daugiau nuotraukų:

236