Interjero dizainerė: Yana Molodykh
Vieta: Kyjivas, Ukraina
Plotas: 50 kv. m
Realizacija: 2023 m.
Nuotraukos: Yevhenii Avramenko

Tai tipiško „Pied-à-terre“ dizaino butas, kurtas aktyviai šešiasdešimtmečių porai, gyvenančiai Kyjivo priemiestyje. Dizainerė Yana Molodykh techninius patalpos trūkumus siekė paversti privalumais. Ji interjero dizainą kūrė tarp metalinių stulpų ir sienų, nes norėjo, kad šis įsilietų į Podilo (ukr. Поділ), vieno prestižiškiausių Kyjivo rajonų, aplinką. 

Aplinka

Klientai pasirinko Podilą kaip savo gyvenamąją vietą mieste, nes būstas yra greta vandens, dešiniajame Dniepro krante. Ši vietovė šeimininkams primena Chersoną, kurortinį miestelį, plytintį pietinėje Ukrainos dalyje, šalia jūros, iš kurio abu yra kilę. Podilas yra vienas seniausių miesto rajonų, istorinis amatininkų ir prekybininkų centras, atviras svečiams iš viso pasaulio, turintis įvairių kultūrinių tradicijų. Dėl to jis – kosmopolitiškas. Šiandien rajonas tebežavi nuotykių dvasia, eklektiška ir unikalia architektūra, mat čia nemažai šiuolaikinių pastatų glaudžiasi šalia atstatytų XX šimtmetyje. Daugybė kavinių ir parduotuvių užima pirmuosius aukštus, o prabangūs daugiaaukščiai viešbučiai kyla šalia tuščių pramoninių parduotuvių. Podilo perlai yra modernizmo paminklai – Zhytniy Market ir Zhovten kino teatras.

Naujos statybos namo aštunto aukšto palėpėje, šalia legendinio kino teatro, atsiveria įspūdingas vaizdas į Podilo stogus. „Dizaino tikslas buvo per interjerą perteikti Podilo kultūrinį kontekstą ir, pasinaudojus klasikinės ir modernistinės architektūros elementais, pridėti konstruktyvizmo spalvų ir palėpėms būdingo medžio“, – projektą pristatė dizainerė Yana Molodykh.

Interjeras

Palėpės erdvė po stogu buvo gana sudėtingos konfigūracijos, tad ją reikėjo perplanuoti. Sienos ir metaliniai stulpai buvo palikti atviri, tik iš dalies paslėpti svetainėje šalia lentynos ir spintos miegamajame. Kadangi šeimininkai mėgsta gaminti ir priimti svečius,  reikėjo patogios ir funkcionalios virtuvės bei jaukios svetainės: šviesios kėdės ir sofa, stalo ir kėdžių forma nebuvo pasirinkta atsitiktinai – buvo svarbu neapsunkinti erdvės masiškumu. Akcentu tapo „Akari“ grindinio šviestuvas iš kolekcijos „Vitra“ (sukurtas Isamu Noguchi).

Miegamasis tesiekia 6,4 kv. metro, todėl čia viskas kompaktiška: pakelta lova su papildomomis lentynomis ir stalčiais šalia, už stulpo nišoje paslėpta spinta. Palėpinį skliautą puošianti sija įmontuota su gipskartoniu, kad atrodytų lengvai.

Holo grindys išklotos plytelėmis,  jas išryškina mėlynos durys. Taip pat yra atskiras drabužių kambarys, kuriame spintos įmontuotos tarp sijų ir stulpų konstrukcijų. Buto savininkams buvo svarbu turėti vonią su dušo kabina. „Sumečiau keturių skirtingų plytų kolekcijas, norėdamas atkurti konstruktyvizmo estetiką, formą ir spalvą. Pagrindiniu akcentu tapo ukrainiečių dizainerės Yulios Kononenko sukurti terakotiniai keraminiai sieniniai šviestuvai“, – apie vonios erdvę pasakoja dizainerė.

Tuo tarpu interjero spalvų paletė yra šviesių medžio atspalvių ir modernistinių raudonų, juodų, mėlynų, terakotos ir baltų akcentų derinys. Sienos nudažytos „Argile“ dažais iš žemės spalvų kolekcijos turi šiltą drėgno molio atspalvį.

355