Kovo 30-31 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyks Architektūros fakulteto (AF) organizuojamas renginys „Forum wood building Baltic“. Toks renginys vyks jau ketvirtą kartą, tačiau pirmą kartą organizuojamas Lietuvoje. 

„Forum wood building Baltic“ – medinei architektūrai skirtas forumas, kurio pagrindinis tikslas yra sutelkti architektūros, inžinerijos specialistus, mokslininkus, verslo, gamybos ir vystymo įmones bendrai diskusijai. 

Šis forumas yra tarptautinio FORUM HOLZBAU tinklo narys, skirtas Baltijos šalių regionui. Tinklas buvo įkurtas, kaip pirmaujančių universitetų platforma, skirta žinių ir technologijų perdavimui medienos statybų srityje. Organizacija užsibrėžtų tikslų siekia organizuodama konferencijas ir parodas visoje Europoje, remia ir koordinuoja mokslinius tyrimus bei švietimą tvarios statybos ir šiuolaikinės medinės architektūros srityse.

Medinė architektūra Lietuvoje siejama su tradicijomis, o šiuolaikiniame pasaulyje jos svarba dar ryškesnė dėl tvarumo aspekto. Dėl naujų technologijų diegimo, medžio panaudojimo ribos architektūros ir statybos srityse plečiasi. 

„VILNIUS TECH pakvietė forume dalyvauti išskirtines praktikas ir patirtis turinčius architektus, inžinierius, susijusių sričių specialistus ne tik iš Baltijos šalių, bet ir iš Suomijos, Danijos, Norvegijos, JAV, Vokietijos, Jungtinės Karalystės. Džiugu ir tai, kad Lietuvos architektų rūmai dalyvavimą forume priskirs ir architektų kvalifikacijos kėlimo kursams“, – teigia VILNIUS TECH AF dekanas L. Nekrošius.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su FORUM HOLZBAU, RTU, TalTech. Renginio partneriai: Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Informacinis partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“.

Renginys vyks VILNIUS TECH, Saulėtekio al. 11, Aula magna salėje.

Daugiau informacijos galite rasti čia