Pirmieji Lietuvoje

Atliekų perdirbimas ir ekologinis raštingumas – tai nenuginčijamos šių laikų tendencijos. Vis daugiau žmonių suvokia darnaus sugyvenimo su mus supančia aplinka reikšmę. Naujų, aplinkai draugiškesnių produktų poreikis kasdien auga – tiek dėl vis didesnės gyventojų edukacinės veiklos, tiek dėl vis didėjančio alergiškų žmonių skaičiaus.  Kasmet pateikiami pasaulinės statistikos duomenys nedžiugina – didėja įvairių kvėpavimo takų sutrikimų, tarp jų ir astma, sergančių žmonių gretos. Suprasdama tai ir norėdama padėti žmonėms išsirinkti saugesnį produktą, UAB TIKKURILA kreipėsi į „Lietuvos  pulmonologų ir alergologų draugiją“ (LPAD), kad pastaroji padėtų žmonėms nepasiklysti didelėje dažų rinkoje.

Pasitarus su mūsų laboratorijos specialistais ir gamybos bei žaliavų technologais, vertinimui buvo pateiktos kelios populiarios VIVACOLOR dažų rūšys – visiškai matiniai (4 vnt. 100 skalėje) plaunami dažai vidaus darbams INTERIOR SOFT  ir vaikų kambariams rekomenduojami dažai DEKOR. Neseniai rinkoje pasirodę INTERIOR SOFT dažai per neilgą laikotarpį įgijo populiarumą tarp dizainerių ir profesionalių dažytojų. Jais lengva dažyti, o dėka minimalaus blizgesio  šie dažai neiškraipo specialisto parinkto atspalvio. DEKOR – laiko patikrinti tradiciniai, šilko matiniai (7 vnt. 100 skalėje) dažai, tinkantys tiek svetainei, tiek vaikų kambariui. Dėka gero atsparumo plovimui, paviršiaus nereikia dažnai perdažyti, užtenka tik švaria, drėgna šluoste nuvalyti ištepta paviršių.

Abu šiuos produktus LPAD aprobavo ir leido ženklinti specialiu lipduku. Nuo šiol dizaineriui, dažytojui, pardavėjui ir užsakovui bus lengviau apsispręsti didžiulėje dažų rinkoje.

 „Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos“ aprobacija reiškia, kad:

  • Galima dažyti vaikų kambarius ir miegamuosius
  • Dažai yra beveik bekvapiai
  • Sudėtyje nėra formaldehido ir amoniako
  • Lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis iki 10 kartų mažesnis, nei reikalauja ES direktyvos.

Rokas Vičkus

TIKKURILA MOKYMŲ CENTRO VADOVAS