Tekstas Kristina Noreikienė
Nuotraukos „Plytelių centro“ ir gamintojų


Tiek atnaujinant virtuvės ar vonios baldus, tiek renkantis naujus, vienu svarbiausių elementų išlieka stalviršis. Kokybiškas ir tinkamai pritaikytas stalviršis ne tik tampa interjero puošmena, bet ir palengvina buitį. Todėl jis turi būti gražus, ilgaamžis bei funkcionalus. Visus šiuos kriterijus bene geriausiai atitinka natūralaus akmens – granito, marmuro, taip pat kvarco bei pastaruoju metu sparčiai populiarėjantys porceliano keramikos ar mozaikinio betono (terrazzo) stalviršiai. Visų išvardytų medžiagų stalviršius bei kitus interjero akcentus jums pagamins patyrę UAB „Plytelių centras“ meistrai.


Interjerui kurti naudojamas nuo seno

Natūralus akmuo dėl savo unikalios išvaizdos ir ilgalaikiškumo nuo seno naudojamas įvairios paskirties patalpų interjerams kurti. Paprastai jis pritaikomas grindų, sienų, laiptų, židinių apdailai, iš jo gaminami stalviršiai, palangės, kriauklės ir kt.

Šiomis dienomis sparčiai populiarėja šiuolaikines tendencijas bei augančius poreikius atitinkanti porceliano keramika. Taip pat vartotojų simpatijas užkariauja ir naujam gyvenimui prikeltas kadaise itin populiarus mozaikinis betonas (terrazzo).

Nepralenkiamas pasirinkimas vonios kambariui ir virtuvei

Dėl besikeičiančių temperatūrų, didelės drėgmės, vandens užliejimų, tikimybės aplieti neigiamą poveikį paviršiams turinčiomis rūgštinėmis medžiagomis ir kt. ypač aukšti reikalavimai keliami vonios kambario bei virtuvės baldams. Todėl šioms erdvėms baldus reikia rinktis itin atsakingai. Ypač svarbu daug dėmesio skirti stalviršiams. Dažnas pasirinkimas – lengvai prižiūrimi, kokybiški ir estetiški akmens stalviršiai.

Vis dėlto, nors anksčiau vonios ir virtuvės erdvėje buvo itin mėgstami granito bei marmuro stalviršiai, šiandien, pritaikius naujausias technologijas ir išplėtus asortimentą, siūlomi kur kas patikimesni sprendimai. Tai – šiuo metu itin sparčiai populiarėjantys porceliano keramikos bei kvarco stalviršiai. Tiek marmuras, tiek granitas yra porėti akmenys, todėl, prisigėrę drėgmės ar aplieti kava, sultimis ar kt., stalviršiai iš šių akmenų gali pakeisti spalvą. Tuo tarpu porceliano keramika ir kvarcas – tai šiuolaikinio žmogaus, ieškančiam užtikrinto varianto, pasirinkimas.

Porceliano keramika ir kvarcas – šiuolaikinio žmogaus pasirinkimas

Bene patikimiausi ir naujausias tendencijas atitinkantys šiomis dienomis yra porceliano keramikos stalviršiai. Porceliano keramika – natūrali medžiaga, kuriai būdingas akmens kietumas, porceliano tankis ir keramikos šiluma. Jos panaudojimo galimybės beribės – virtuvės, vonios kambario zona, vidaus sienų ar interjero detalių, taip pat fasadų apdaila, lauko baldų gamyba. Didžiausi privalumai – plati spalvų gama, įvairūs paviršiaus apdailos būdai, lengva priežiūra, atsparumas karščiui. Ši medžiaga vienalytė ir be porų, labai higieniška. Gamintojai nenaudoja lakiųjų organinių junginių – tai reiškia, kad medžiaga ekologiška. Todėl porceliano keramika – geriausias pasirinkimas.

Atsparumu, tvirtumu ir patikimumu išsiskiria ir vieni kiečiausių mūsų planetoje kvarco stalviršiai. Kvarcas Moso skalėje užima septintą vietą (deimantas yra dešimtoje vietoje), jis net 5 kartus tvirtesnis už granitą. Dėl savo tvirtumo kvarciniai virtuvės stalviršiai – vieni populiariausių pasaulyje. Jie atsparūs smūgiams, įbrėžimams, karščiui. Šie stalviršiai išsiskiria steriliu paviršiumi, mat kvarcas, skirtingai nei marmuras ar granitas, neturi porų, todėl nėra tikimybės, kad skystis įsigers ir sugadins stalviršio paviršių arba spalvą. Ant kvarcinių virtuvės stalviršių galima drąsiai pjaustyti maisto produktus peiliu ir statyti sunkius daiktus. Iš kvarco gaminami vonios kambario stalviršiai, palangės, laiptai, stalai bei kiti interjero ar eksterjero elementai. Kvarco stalviršių savybės leidžia juos naudoti net ten, kur reikalavimai higienai itin aukšti, – ligoninėse ir laboratorijose.

Mozaikinio betono atgimimas

Šiuo metu viena gražiausių medžiagų – unikalia kompozicija išsiskiriantis mozaikinis betonas (terrazzo). Sparčiai į madą grįžtančio mozaikinio betono sudėtis – cementas, vanduo, marmuro, granito bei kvarco skaldos akmenukai, suteikiantys unikalų vaizdą visoms interjero ar eksterjero detalėms. Gaminiai iš mozaikinio betono – ilgaamžiai ir tvirti, gali būti naudojami tiek viduje, tiek išorėje.

Marmuras ir granitas – nemari klasika

Dar nuo antikos laikų interjerui kurti naudojamas marmuras. Šiandien juo dekoruojamos grindys, laiptai, židiniai, palangės, barai, įvairūs vonios bei virtuvės elementai, stalviršiai. Marmuras prabangus, dekoratyvus ir blizgus, jis gali būti pačių įvairiausių spalvų ir unikaliausių gamtos sukurtų raštų. Marmuras ilgaamžis, patvarus, gana minkštas – jį nesunku apdoroti ir poliruoti, tačiau jis neatsparus įvairioms cheminėms medžiagoms, rūgštims, drėgmei, gali deformuotis, skilti, nublukti, jį lengva subraižyti. Kad marmuro stalviršis sėkmingai tarnautų ir išliktų gražus, jį būtina kartą per metus impregnuoti.

Praktiškas pasirinkimas yra granitas. Jis, kaip ir marmuras, natūralus akmuo – toks, kokį sukūrė gamta, todėl kiekvienas iš jo sukurtas interjero elementas ar baldas yra unikalus. Granitas atsparus trinčiai, spaudimui, vandens ir aliejaus lašams, karščiui (gali atlaikyti iki 800 ºC temperatūrą), nenusidėvi, nes yra labai sunkus ir kietas. Šio akmens stalviršiai dažnai pasirenkami dėl ilgai išliekančios spalvos ir kokybės bei nesudėtingos priežiūros.

Granitas naudojamas ne tik stalviršių, bet ir grindų, sienų, laiptų, židinių apdailai, palangėms, kriauklėms gaminti. Granitas puikiai atrodo industrinio, urbanistinio stiliaus moderniuose interjeruose, pavyzdžiui, loftuose, studijos tipo erdviuose būstuose, individualiuose namuose.

Kreipkitės į profesionalus

Kad ir ką nuspręstumėte, marmuro, granito, kvarco, porceliano keramikos bei mozaikinio betono stalviršius, interjero detales, baldų, sienų, židinio apdailos elementus ar kt. jums pagamins UAB „Plytelių centras“. Na, o išsirinkus vonios kambario ar virtuvės stalviršį, įmonės meistrai pagamins ir į jį natūraliai įsiliejančią kriauklę – taip bus sukurtas vientisas stilius bei nuosaiki estetika. O jūsų namuose įsivyraus modernia klasika alsuojanti ir natūralų akmens grožį atskleidžianti atmosfera.

Nuotraukų galerija:

„Plytelių centro“ salonus rasite Švitrigailos g. 11A, Vilniuje, bei Šilutės pl. 103, Klaipėdoje.

Daugiau informacijos: www.plyteliucentras.lt