Poilsio apartamentai Druskininkuose

 

Interjero autorė: Dalia Gerasimavičienė 
Nuotraukų autorius: Vaidotas Darulis 

 

Nuomai skirti dviejų kambarių apartamentai buvo įrengti nuostabioje vietoje, šalia miško, Druskininkuose. Tai, kad butas pirktas jau su daline apdaila, ironiška, įrengimą kiek pasunkino, nes teko derintis prie esamų pertvarų, įvadų bei apdailos medžiagų – galimybės kažką keisti nebuvo. Kadangi sienos jau buvo nudažytos, santechnikos ir elektros prietaisų vietos numatytos, grindys – išklotos, plytelės – suklijuotos, o durys – sumontuotos, teko išmaniai prisitaikyti prie esamos situacijos ir, viską kruopščiai apgalvojant, išryškinti būsto charakterį, stilių.

 


Kadangi butas yra kurorte, tikroje ramybės bei poilsio oazėje, pagrindiniu tikslu tapo sukurti komfortišką, šiuolaikinį interjerą, kuriame visas dėmesys būtų skiriamas kokybiškam poilsiui, nes čia trumpalaikio vizito atvykę svečiai būtent to ir siekia. Nors šis dviejų kambarių butas nėra didelis, tik 41 m², jame užtenka vietos visoms svarbiausioms zonoms: holui su talpia spinta, vonios kambariui, nedidelei, bet labai funkcionaliai virtuvei, valgomojo zonai, svetainei ir pačiai svarbiausiai bei didžiausiai – miegamojo zonai. Čia galima rasti patogią dvigulę lovą minkštu rusvu atlošu, o šalimais esančios kakavinės spalvos spintos durų fasadai ir švelnūs kreminiai lovatiesės, užuolaidų ir durų tonai padeda sukurti itin jaukaus, pastelinio ramybės kampelio įvaizdį. 

Interjere naudotos kokybiškos ir praktiškos medžiagos. Prie šviesių ąžuolo parketlenčių, faneruotų durų priderintos medžiagų spalvos, parinkti gražiai suskambantys dekoro elementai. Virtuvėje panaudota gan tamsaus medžio dekoro plokštė, ji praktiška ir kartu dera prie esamo medžio. Gal kiek netikėtas valgomojo stalo marmuro dekoras harmoningai papildo interjerą. Kadangi elektros taškai, t. y. kištukiniai lizdai, jungikliai ir kt.,  jau buvo įrengti, norint pakeisti baldų vietą, projekto autorei teko pagudrauti ir parinkti tam tikro modelio asimetriškus šviestuvus ar kabinti gaubtą kiek toliau, ant kabliuko, o prijungti ten, kur jau buvo numatyta.

 

  


Labiausiai interjeras išsiskiria juodos spalvos gausa ir čia ji – viena iš vyraujančių. Kiekvieną interjero elementą ar baldą lydi juoda detalė, linija, tačiau bendras koloritas ir vaizdas susiveda į vientisą ir harmoningą visumą. Norint sukurti žaismingą nuotaiką, kaip atsvara juodai spalvai pasirinkti papildomi samanų žali, terakotos tonai, pasteliniai atspalviai bei žiupsnelį prabangos suteikiančiosauksinės detalės. 

Specialiai šiam būstui buvo nutapytas autorinis dizainerės paveikslas pavadinimu „Du pasauliai“, kuris, tarsi taškas ant „i“, užbaigia interjerą ir transliuoja mintį, jog visi turime du pasaulius – vieną, kuriame gyvename ir dirbame, kitą, į kurį norime nors trumpam pabėgti, atitrūkti nuo visko, pakeisti aplinką. Poilsio apartamentai tikrai tapo antruoju pasauliu, į kurį norisi sugrįžti ir pailsėti nuo gyvenimiškų kovų.

Nuotraukų galerija: 

           
Žurnalas „Centras“