Vieta: Briksenas, Italija
Architektūra: „Asaggio“
Fotografijos: „Forestis“

Architektai Gian Marco Giovanoli ir Armino Saderis su savo komanda „Asaggio“ pristato projektą „Forestis“. Tai atnaujintos poilsio erdvės šimto metų senumo pastate Pietų Tirolyje, Italijoje. Oazė, kurią sudaro SPA kompleksas, 62 apartamentai ir kambariai, įkurta 1800 metrų virš jūros lygio Plose kalne, virš Brikseno, akių lygyje su dolomitais, įtrauktais į UNESCO pasaulio gamtos paveldo sąrašą.

Norėdami išlaikyti tolygų perėjimą nuo kraštovaizdžio prie modernios architektūros, architektai nusprendė pastatyti tris medžius primenančius bokštus. Tokia gudrios šiuolaikinės architektūros filosofija, kuria vadovaujasi jauni „Assagio“ architektai, leidžia architektūrinę kalbą sutapatinti su gamtos kalba. Dėl pagarbos natūraliai aplinkai beveik visos aptarnavimo zonos, tokios kaip restoranas ir SPA, įrengtos požemiuose. Tuo tarpu miegamieji kambariai iškyla kalnuose.

Tęsiant originalios gydomosios vietos – šimtmečio senumo pagrindinio „Forestis“ pastato – idėją, visi kambariai nukreipti į saulę. Keturi priežastiniai elementai – šaltinio vanduo, oras, saulė ir klimatas – yra atskleidžiami interjero dizainu ir architektūra, naudojant natūralias medžiagas. Akmuo yra pagrindinė medžiaga: dėl mineralinės dangos dolomitas patenka į pastatą. Skaidrus stiklas atspindi gerą oro kokybę. Kadangi svečių kambariai yra panirę į miško vidurį ir atsukti į saulę, interjere panaudoti natūralūs, komfortą spinduliuojantys šiltų spalvų audiniai. O sienos ir lubos apartamentuose pagamintos iš neapdorotos eglės. Pagrindinis „Forestis“ pastatas įtrauktas į paveldosaugos objektų sąrašą, todėl jame nebuvo leista keisti kasetinių lubų ir langų. Fasado mediena taip pat palikta autentiška, kad atspindėtų namo istoriją.

165