Artėjant šiltajam sezonui vis dažniau pasvajojama apie atokvėpio kupinus vakarus gryname ore. Natūralu, kad pavasarį ir vasarą poilsio erdvė iš svetainės persikelia į jaukų šeimos balkoną ar terasą. Čia smagu vakaroti su artimaisiais, pietauti, skirti laiko mėgstamai knygai bei kitaip mėgautis vis šiltesniais saulės spinduliais. Ne paslaptis, kad neskiriant pakankamai dėmesio balkono erdvei čia iškeliauja seni, namuose nebereikalingi ir laukui nepritaikyti baldai. PortalPRO specialistai pataria, kaip saugiai paruošti savo balkoną šiltajam sezonui ir pasirūpinti pačiais svarbiausiais jo komforto elementais.


Užtikrinkite saugų poilsį

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte užtikrinti dar prieš įsigydami įvairių lauko baldų bei kitų jaukumo suteikiančių aksesuarų, yra balkono konstrukcijų tvirtumas. Šis klausimas yra kur kas aktualesnis senesnės statybos daugiabučių gyventojams, tačiau net ir gyvenantiems naujuose namuose derėtų kasmet peržiūrėti, ar neįskilo balkono apdaila ties siūlėmis ir ar nepradėjo trupėti balkono grindys. Šie ženklai gali įspėti ir apie kur kas rimtesnius vidinių konstrukcijų pokyčius. Natūralu, kad kintant aplinkos temperatūrai net ir pačios atspariausios medžiagos ilgainiui praranda savo savybes. Tad pastebėję įtrūkimų, byrančių apdailos medžiagų ar kitų trūkumų, visų pirma, pasirūpinkite savo šeimos saugumu. Balkonas yra sudėtinga statybinė konstrukcija, tad grindų lyginimą, tvirtinančiųjų siūlių remonto bei kitus apdailos darbus verčiau patikėti patyrusiam meistrui. Sertifikuoti, su PortalPRO platforma dirbantys meistrai yra pasiruošę padėti paruošti jūsų balkoną šiltajam sezonui. Užsisakykite remonto paslaugą https://portalpro.lt/ – visi meistrai dirba legaliai, o baigę darbus išrašo sąskaitas, todėl išvengsite nekokybiškai atliktų darbų ir nepatikimų darbuotojų dingimo.

Kokybiški lauko baldai – ilgaamžis ir sumanus pasirinkimas

Kaip ir minėta, daugelis žino, kaip nepatogu balkone įsitaisyti ant ne itin patogių senų krėslų, o vakarienės skonį neretai sugadina nusilupęs ir laukui visiškai nepritaikytas stalas. Tam, kad balkonas taptų patogia ir jaukia poilsio oaze, verta įsigyti funkcionalius lauko baldus. Suprantama, įstiklintame balkone puikiai tiks ir baldų komplektas, kurio minkštoji dalis pagaminta iš poliesterio audinio ar plastikinių vytelių. Tokie baldai nereikalauja papildomos priežiūros ir neperšlampa net ir netikėtai patekus nedideliam kiekiui lietaus ar sniego pro atvirą balkono langą. Toks pasirinkimas tarnaus tikrai ilgai, jei reguliariai nuo baldų pašalinsite nešvarumus ir leisite jiems išsivėdinti. O štai visiškai atvirame balkone verčiau rinktis plastmasinius lauko baldus. Būkite atidūs ir nesirinkite paties pigiausio varianto – nuo vėjo lengvos kėdės ir stalai gali nugriūti ir skilti ar lūžti. Taip pat nepamirškite artėjant rudeniui tokių komplektų įnešti vidun – temperatūrų pokyčiai jiems gali būti lemtingi.

Jaukumo suteikiantys elementai

Surinkę lauko baldus ir praleidę vos kelis vakarus naujajame balkone galite pastebėti, kad ši erdvė kiek stokoja jaukumo. Natūralu, kad jo suteikia būtent maži, tačiau labai svarbūs akcentai – pagalvėlės, pledai, kilimėliai bei švelnus apšvietimas. Šiuos akcentus derinkite prie naujųjų lauko baldų ir kurkite vientisą dizainą – verčiau rinkitės tamsesnes, praktiškesnes spalvas. Labai šviesių spalvų kilimėliai bei pagalvėlės greičiau susitepa, o taip prarandamas ir namų tvarkos pojūtis. Savo ruožtu apšvietimą rinkitės tik kruopščiai įvertinę savo poreikius. Mėgstantiems skaityti tikrai reikės ryškesnio, didesnę erdvę apšviečiančio šviestuvo, o mėgstantiems jaukiai pasimėgauti arbatos puodeliu vakare pakaks ir nedidelio žibinto. Galite išbandyti vis labiau populiarėjančias lempučių girliandas. Pastarosios kuria ypatingą atmosferą ne tik šventiniu laikotarpiu, tad vis daugiau žmonių naudoja jas įvairioms namų zonoms apšviesti. Galite tokią girliandą įdėti į originalios formos stiklinį indą – sukursite puikų apšvietimo sprendimą elektros instaliacijos neturinčiame balkone. Tiesa, rinkdamiesi lemputes atkreipkite dėmesį į jų spalvą – verčiau rinkitės geltonas ar kitos šiltos spalvos girliandas, suteikiančias daugiau jaukumo.

Daugiau informacijos: portalpro.lt