Potinkinio WC rėmo montavimas: 4 žingsniai


Šiais laikais moderniame vonios kambaryje jau nebekyla klausimas, ar naudoti pakabinamus keraminius santechnikos prietaisus. Užsakovai nori visą techninę vonios įrangos dalį paslėpti bei turėti lengvai prižiūrimą ir valomą patalpą, o architektai ir interjero dizaineriai pageidauja estetiško ir grakštaus vaizdo vonioje. Potinkinių instaliacinių modulių naudojimas suteikia visas galimybes: pakabinamą WC puodą, bidė ar praustuvą galima lengvai ir greitai sumontuoti prie bet kokios konstrukcijos sienos, sukuriant puikų vonios dizainą.

Lietuvos rinkoje šiuo metu galima įsigyti daugiau nei 10 skirtingų potinkinių sistemų gamintojų produktų, todėl šveicarų koncernas „Geberit“, prieš 50 metų sukūręs pirmąjį pasaulyje potinkinį bakelį ir šiais metais švenčiantis potinkinio bakelio jubiliejų, pateikia pagrindines potinkinių modulių pasirinkimo ir montavimo rekomendacijas.

Kas svarbu, renkantis potinkinį WC rėmą:

  • Gamintojo patikimumas – rinkitės tik žinomo gamintojo, turinčio atstovybę Lietuvoje, gaminius. Taip nekils problemų dėl įsigytų produktų garantinio aptarnavimo ir techninių problemų sprendimo jam pasibaigus.
  • Garantijos trukmė – svarbu atkreipti dėmesį, kokioms potinkinio bakelio dalims suteikiama garantija. Yra nemažai gamintojų, kurie deklaruoja 10 metų garantiją potinkinio bakelio sandarumui, tačiau funkcinėms dalims suteikia tik 2 metų garantiją. „Geberit“ visiems savo gaminiams be išimties suteikia 10 metų garantiją.
  • Atsarginių dalių tiekimas – į sieną montuojamiems gaminiams ypač aktualu, kiek ilgai gamintojas saugos atsargines dalis, kad, pasibaigus garantijos laikotarpiui, nekiltų problemų norint pakeisti potinkinio WC bakelio pripildymo vožtuvą ar tarpines. „Geberit“ suteikia 25 metų atsarginių dalių tiekimo garantiją visiems savo gaminiams.
  • Potinkinis bakelis – tik iš vientiso polietileno (PE). Dauguma pigių potinkinių bakelių gaminami iš kelių dalių, suklijuojant kelis komponentus, bet ypač patikimi potinkiniai bakeliai gaminami tik iš vienos medžiagos (PE), naudojant išpūtimo technologiją.
  • Vandens nuleidimo mygtukų pasirinkimas. Prie savo potinkinių bakelių „Geberit“ siūlo daugiau kaip 200 skirtingo dizaino, medžiagiškumo ir spalvų mygtukų.
  • Sunaudojamo vandens kiekis. Ypač inovatyvūs „Geberit“ Sigma UP320 potinkiniai bakeliai veikia 4,5/3 l režimu. Šie gaminiai taip pat gavo aukščiausią naujosios ES vandens naudojimo klasifikacijos sistemos WELL įvertinimą.

4 potinkinių rėmų montavimo žingsniai:

   

1. Vonios kambaryje prie mūro sienos įrengiame lengvos konstrukcijos instaliacinę sienelę, kurioje tilps visi potinkiniai moduliai, vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai. Instaliacinės sienelės įrengimas užtikrina gerą triukšmo izoliaciją, taip pat palengvina vonios kambario rekonstrukciją ateityje.

 

2. Prie metalinių arba medinių statramsčių montuojame potinkinius modulius pasirinktiems sanitariniams prietaisams: WC puodui, praustuvui, bidė ir t.t. Svarbu užtikrinti, kad potinkiniai moduliai būtų pritvirtinti ir prie grindų, ir prie metalinių statramsčių, naudojant komplekte pridėtus tvirtinimo varžtus.

 

3. Kai potinkiniai moduliai sumontuoti ir pritvirtinti, prijungiame nuotekų ir vandentiekio vamzdžius, o lengvos konstrukcijos sienelę užpildome izoliacine medžiaga (pavyzdžiui, akmens vata), tai ypač pagerina triukšmo izoliaciją.

 

4. Paskutinis žingsnis – gipso kartono plokščių montavimas ir plytelių klijavimas. Būtina žinoti, jog ant potinkinių modulių minimalus gipso kartono plokščių storis turėtų būti ne mažiau 18 mm,  o „Geberit“ rekomenduoja naudoti 2 x 12,5 mm gipso kartono plokštes. Išklijavus plyteles ir montuojant pakabinamą WC puodą ir bidė, būtina neužmiršti sumontuoti ir garso izoliacinę tarpinę.

Išskirtiniai „Geberit“ potinkiniai sprendimai:

DuoFresh potinkinis WC rėmas – inovatyvus gaminys, kuriame blogi kvapai surenkami WC puode, oras išfiltruojamas per anglinį filtrą ir švarus bei gaivus oras grąžinamas atgal į vonios kambarį.

Priedas sanitariniams kubeliams – į visus „Geberit“ Duofix potinkinius bakelius galima sumontuoti specialų priedą-konteinerį sanitariniams kubeliams dėti. Jam esant nebereikia kabinti muiliukų ant unitazo krašto, o kiekvieną kartą nuleidus vandenį visas WC puodas dezinfekuojamas.

Sieninis dušo latakas – idealus vandens surinkimo sprendimas dušo erdvei. Vanduo surenkamas greitai ir efektyviai, o įrengtas gaminys suteikia išskirtinį dizaino akcentą vonios kambariui.

Ypač plonas potinkinis WC bakelis – savo asortimente „Geberit“ turi standartinius 12 cm ir 8 cm potinkinius bakelius, tačiau pagal poreikį gali pasiūlyti ir 7,5 cm storio bakelius ir potinkinius WC rėmus, skirtus montuoti į UW75 profilio lengvos konstrukcijos sieną.

www.geberit.lt

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“