Prabangus viešbutis su panorama nuo stogo

Projekto autorė Nicola Gallizia
Vieta: Milanas, Italija
Įgyvendinta 2017 m.
Tekstas Gintautės Kisieliūtės
Design hotelsTM grupės narys

Modernus, naujai pastatytas 5 žvaigždučių viešbučio „VIU Milan“ pastatas, talpinantis net 124 kambarius, jau iš lauko traukia akį ir reikalauja dėmesio savo išskirtinumu, šiuolaikiška, aplinkai draugiška architektūra, apželdintu stikliniu fasadu. Daugelis patalpų, taip pat ir visi miegamieji, skendi dienos šviesoje dėl langų, besidriekiančių nuo grindų iki lubų, o didžiulėje lauko terasoje įrengtas vienintelis stogo baseinas visame Milane, iš kurio galima regėti miesto panoramą 360 laipsnių kampu.

 


Išskirtinė prabanga, medžio masyvo parketas ir rafinuotumo suteikiantis „Gio Ponti“ židinys laukiamajame suteikia užtikrintumo pojūtį bei perduoda žinutę, jog viešbučio tikslas – pasirūpinti svečiais kuo įmanoma geriau. Tačiau tai – ne vienintelė vertybė. Nepamirštamas ir vizitą palengvinantis viešinčiųjų supažindinimas su vietos kultūra, ypatingai maisto. Didelis dėmesys skiriamas tradiciniams valgiams, gaminamiems įvertinto „Michelin“ žvaigždėmis – šefo Giancarlo Morelli, kurio trykštanti energija ir įkvėpiantis jautrumas bei savita eklektika stebina atvykėlius neapsakomais skoniais.

Viešbučio savininkams, broliams Antonio ir Tommaso Viscardi buvo itin svarbu suteikti savo svečiams neužmirštamas emocijas ne tik per maistą ir miesto panoramą nuo pastato stogo, tačiau siekta išsiskirti nepriekaištingu aptarnavimu bei užtikrinti pačią aukščiausią gyvenimo kokybę – būtent todėl interjerui buvo pritaikytos tik pačios geriausios apdailos medžiagos, žinomų prekės ženklų baldai, šviestuvai, dizaino elementai.

 

 

 

Interjeru norėta vizualiai perteikti nepriklausomą, nekeliančią pretenzijų ir neformuojančią konkrečios stilistikos atmosferą. Naudoti prabangūs itališki „Rubelli“ gobelenai bei „Molteni“ baldai, juodai smėlinio marmuro praustuvai, riešutmedis, ąžuolas, raudonmedis, geometrinio rašto tapetai – visa tai sukelia solidumo įspūdį. Interjere vyrauja natūralūs tonai, o ryškiausiu akcentu bendro naudojimo zonose kur ne kur atsiranda tropikų žalia, primenanti pietietišką kraštą. Kambariuose ir poilsio zonoje koloritas itin subtilus ir raminantis. Šitoks konservatyvus interjeras yra tinkamas įvairaus amžiaus svečiams ir tarnaus ilgus metus, mat kokybė ir komfortas norint pailsėti yra patys svarbiausi viešnagės aspektai.

Kambarių plotas svyruoja nuo 26 iki 110 kvadratinių metrų, tačiau net ir mažiausiuose numeriuose vonios patalpos išklotos natūraliu marmuru. Vidutinio ar didesnio ploto kambariai papildomai turi ir privačias terasas, jaukiai apželdintas įvairiais augalais, kituose kaip privalumas siūlomos erdvios drabužinės, laisvalaikio zonos, vonios ir dušai. Restorano zonoje dominuoja pilkšvi, rusvi, anglies tonai, derinami su faktūriška mediena, kiek klasikinėmis sienų ir lubų struktūromis, o pagrindiniu akcentu tapo floristiniai, raštuoti tapetai bei masyvūs šviestuvai patalpų centre.

 

 

 

Kai kuriose patalpose kaip dekoro priemonė pasitelkti meno kūriniai, tokie kaip skulptūros, didžiulio gabarito paveikslai,  o kai kur šią funkciją atlieka buitiniai daiktai – knygos, prieskonių indeliai ar alkoholinių gėrimų buteliai. Šie elementai taip pat suteikia jaukumo, kiek suminkština oficialią ir tvarkingą nuotaiką, kurioje vyrauja griežtos, itin apgalvotos kompozicijos. Laukimo zonai draugiškumo priduoda ir šviesus šilkinis kilimas bei švelniai krintančios klostuotos užuolaidos.

„VIU Milan“ viešbučio prabanga atsispindi kiekviename žingsnyje, o atidžiai parinktos apdailos medžiagų, baldų ir dekoro kompozicijos sudaro sąlygas svečiams jaustis komfortiškai ir ne tik kokybiškai pailsėti, bet ir pajusti kažką naujo, pasigrožėti miestovaizdžiu, paragauti vietinių gėrybių. Ramus interjeras nuteikia ramiai priimti ir džiaugtis didžiausiu turtu – galimybe mėgautis akimirka.  

Daugiau nuotraukų: 

      

Žurnalas: „Centras“