Interjero autorė Sandra Kasperavičienė
Nuotraukos Deimantės Dubauskaitės

Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

 

Dviejų upių santaka – štai toks pasakiško grožio reginys atsiveria pažvelgus pro šio buto langus Piliamiesčio kvartale. Jis padiktavo santūrų, minimalistinį interjero stilių ir natūralius gamtos atspalvius. Butas išsiskiria ramia šviesių spalvų gama su tamsesnių atspalvių intarpais, o skirtingi dekoro detalių raštai ir faktūros tampa interjerą pagyvinančiais elementais. Interjerui vitališkumo suteikia nedideli vazoniniai augalai, užpildantys buto erdves.

 

 

Pirminiame 41 m² buto plane buvo du nedideli kambariai su langais, nukreiptais į vieną pusę. Kadangi būstas planuotas ilgalaikei nuomai (1 arba 2 žmonėms), dizainerė Sandra Kasperavičienė šeimininkams pasiūlė pakeisti funkcinį planą ir visiškai demontuoti sieną tarp kambarių.

Bendroji ir miegamojo zonos atskirtos ažūrine pertvara, atliekančia keletą skirtingų funkcijų. Vizualiai atskyrus funkcines erdves, vienoje pusėje suformuota televizoriaus zona, o kitoje – lovos galvūgalio zona. Ažūrinė pertvara tapo centrine ašimi, kurios vertikalumas vizualiai paaukština patalpą. Stengiantis išlaikyti maksimalų lubų aukštį, atsisakyta pakabinamųjų lubų – paliktos pašviesintos betono perdangos.

Atsižvelgiant į numatytą optimalų biudžetą, apšvietimo sprendimai pritaikyti prie pirminio elektros įvadų išdėstymo betono lubose, todėl šviesos įtaisai įmontuoti balduose ir sienose.

 

 

Interjere vyrauja ramios medžio faktūros: jos išskiria pagrindinę sieną, jungiančią virtuvės ir svetainės zonas. Pasirinktas nestandartinis sprendimas sieną klijuoti iškilios faktūros plytelėmis. Tai ne tik dekoratyvu, bet itin funkcionalu – atsižvelgiant į būsto paskirtį, tokio paviršiaus priežiūra minimali.

Kaip atsvara šiltoms medžio tekstūroms, balta spalva naudota virtuvės baldams, sienoms, o švelniai pilka – betono lubų plokštumai. Keli tamsiai pilki atspalviai pasirinkti minkštoms tekstūroms – sofai, kilimui ir kitoms detalėms.

Ryški linijinė grafika – kruopščiai apgalvotas sprendimas. Pertvarų vertikalės, susikertančios linijos ant sienų, betono perdangos su linijiniais šviestuvais – net ir baldų rankenėlės įsilieja į bendrą ritmą. Ritmika, ramios spalvos, neteplios medžiagos ir kompaktiškai išnaudota erdvė tapo patraukliu butu žmogui, norinčiam gyventi triukšmo nekeliančiose namuose su puikiu vaizdu į Kauno panoramą.

Daugiau nuotraukų:

Interjeras dalyvauja konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė'20“