"Green range" buitinė technika iš Electrolux

"Green
 range" buitinė technika iš Electrolux

"Green
 range" skalbimo mašina iš Electrolux

"Green
 range" dulkių siurblys iš Electrolux

"Green
 range" dulkių siurblys iš Electrolux

"Green
 range" dulkių siurblys iš Electrolux

36 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad daugiausia elektros energijos sunaudoja elektrinė viryklė, 17 proc. – kad orkaitė, 13 proc. – kad šaldyduvas, – rodo „Electrolux“ užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Tuo tarpu specialistai skelbia, kad didžiausių energijos rijikų trejetukas išsidėsto taip: pirmoje vietoje šaldytuvai ir šaldikliai, antroje – skalbyklės, trečioje – skalbinių džiovyklės.

Nuolat maitinasi energija

„Nepralenkiami energijos naudotojai yra nuolat į elektros šaltinį įjungti prietaisai, t.y. šaldytuvai ir šaldikliai Kad šaldiklis naudoja daugiausiai energijos, mano tik 5 proc. apklaustųjų, tačiau kiek mažesnės energijos sąnaudos gali būti pateisintos tik tuo, kad šis prietaisas yra mažiau varstomas ir jam rečiau reikia atstatyti tinkamą temperatūrą“, – sako „Electrolux“ direktorius Deimantas Kirlys.

Pasak jo, būtent todėl šaldymo prietaisų kategorijoje yra itin aktuali energijos taupymo klasė. Jei prieš porą metų A energijos taupymo klasė šiems prietaisams buvo aukščiausias pasiekimas, tai šiandien vartotojai gali rinktis žaliosios „Electrolux“ linijos prietaisus, kurios šaldytuvai ir šaldikliai atitinka A+ (20 proc.taupesnę) ir A++ (40 proc. taupesnę) energijos sunaudojimo klasę.

Pranašiausios – indukcinės kaitlentės

„Kitų prietaisų energijos sąnaudos tiesiogiai priklauso nuo jų naudojimo dažnumo, tačiau nėra didelio skirtumo tarp orkaitės ir tradicinės kaitlentės – jos naudoja panašiai energijos“, – sako D.Kirlys.

Jo teigimu, taupumu išsiskiria tik indukcinės kaitlentės, suvartojančios 20–25 proc. mažiau elektros, nei įprastos. Tačiau lietuviai jas dar tik atranda.

Be energijos taupymo, indukcinė kaitlentė turi ir kitų privalumų – kaitinimo zona efektyviai naudoja energiją ir prisitaiko prie puodo dydžio, įkaista akimirksniu, taip pat greitai ir atšąla“, – sako D.Kirlys.

Nepamirškite eko programų

Buitinės įrangos specialistų teigimu, renkantis skalbyklę, džiovyklę bei indaplovę, reikia atsižvelgti ne tik į energijos suvartojimo klasę, bet ir į jų turimas eko programas, leidžiančias atidėti veikimo startą ir dirbti pigesnio energijos suvartojimo tarifu (pvz. naktį).

„Electrolux“ žaliosios linijos pasididžiavimas – skalbyklė bei indaplovė su specialia eko programa, kuri leidžia sumažinti vandens suvartojimą net iki 50 proc., palyginti su analogiškais dešimties metų senumo prietaisais. „Žaliajai“ linijai taip pat priklauso pirmoji A energijos klasės skalbinių džiovyklė.

Naujosiose „Electrolux“ ir „AEG-Electrolux“ indaplovėse įdiegta „Fuzzy Logic“ sistema leidžia indaplovei automatiškai paskaičiuoti sudėtų indų kiekį ir jiems išplauti panaudoti optimalų kiekį vandens. Tuo tarpu naujosios kartos „AEG-Electrolux“ indaplovėse „ProClean“ įdiegta automatinio išsijungimo funkcija, suveikianti 10 min. po ciklo pabaigos – taip, skirtingai nuo senesnių prietaisų, nenaudojama energija budėjimo režimu.

„Ryja“ ir triukšmauja mažiau

„Electrolux“ dulkių siurblys „Ultra Silencer Green“ turi ne tik ekologišką perdirbto plastiko korpusą, bet ir sunaudoja 33 proc. mažiau energijos. Šio 1250 W galios siurblio siurbimo galią, prilygstančią 2000 W, užtikrina specialios konstrukcijos antgalis. Be to, šis prietaisas yra išskirtinai tylus – skleidžia vos 71 decibelo garsą, 7 decibelais mažesnį nei įprasti dulkių siurbliai.

Daugiau informacijos: www.electrolux.lt