Viessmann saulės kolektorius „Vitosol 200F“

Viessmann
 saulės kolektorius „Vitosol 200F“

Viessmann
 saulės kolektorius „Vitosol 200F“

Viessmann
 saulės kolektorius „Vitosol 200F“

Viessmann
 saulės kolektorius „Vitosol 200F“

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis daugiau saulės energijos panaudojama buityje – būstų šildymui ar karšto vandens paruošimui. Ekspertų skaičiavimais, net lietingoje Lietuvoje saulės kolektorių naudojimas gali padėti per metus sutaupyti apie 50-60 proc. visų šildymui bei karšto vandens paruošimui skirtų lėšų.

Tokių rezultatų pasiekti galima tik įsirengus šiuolaikišką bei tarpusavyje suderintą saulės energijos panaudojimo sistemą su efektyviais kolektoriais. Tokias sistemas gaminanti kompanija „Viessmann“ Lietuvoje siūlo įsigyti dviejų rūšių saulės kolektorius.

Vamzdinis kolektorius „Vitosol 200T“ tinkamas montuoti bet kur. Jį galima pritvirtinti ant plokščio ar nuožulnaus stogo, taip pat – vertikaliai ant namo sienos. Išskirtinio dizaino kolektorius ne tik negadina bendro namo vaizdo, tačiau ir liudija apie šiuolaikišką šeimininkų požiūrį į energetiką bei didina būsto vertę. „Vitosol 200T“ yra labai našus įrenginys, jo vamzdelius galima reguliuoti atskirai, taip nukreipiant juos ten, kur saulės spindulių daugiausia.

Tuo tarpu plokščiasis saulės kolektorius „Vitosol 200F“ išsiskiria ne tik geru kainos ir kokybės santykiu, bet ir paprastu montavimu bei priežiūra. Be to, šį ilgaamžį plokščiąjį kolektorių galima integruoti į savo stogo dangą ir jam pritaikyti specialius apdailos elementus. Speciali montavimo schema leidžia į vieną sistemą sujungti iki dvylikos tokių kolektorių ir taip užtikrinti, jog bus patenkinti net didelio būsto poreikiai.

Klaidinga manyti, jog saulės energijos sistemas galima įrengti tik individualiuose namuose. Lietuvoje jau yra daugiabučių, kurių gyventojai nusprendė sumontuoti saulės kolektorius ir taip sumažinti būsto šildymui ar karšto vandens paruošimui tenkančias išlaidas. Įsirengę šiuolaikiškas ir efektyvias sistemas, saulėtuoju metų laikotarpiu daugelio daugiabučių gyventojai galėtų taip paruošti didžiąją dalį jiems reikalingo karšto vandens.

Priklausomai nuo saulės energijos sistemų sudėtingumo bei energijos suvartojimo, tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojams tokie sprendimai dažniausiai atsiperka per 2-4 metus. Svarstant apie saulės kolektorių įsigijimą, negalima pamiršti ir ekologinio aspekto – tai bene švariausia energijos rūšis, turinti potencialo ateityje visiškai pakeisti iškastinį kurą.

www.viessmann.lt