„Electrolux“ dulkių siurblys „Ergorapido“

„Electrolux“ dulkių siurblys „Ergorapido“

„Electrolux“ dulkių siurblys „Ergorapido“

Iki šiol aplinkosaugai neabejingi namų šeimininkai turi galimybę rinktis ir žaliąjį belaidį dulkių siurblį. „Electrolux“ Lietuvos rinkoje pristatė iš perdirbto plastiko pagamintą „Ergorapido“.

„Šis stilingas siurblys-šluota nuo pristatymo pasaulinėje rinkoje 2004-aisiais susišlavė ne vieną dizaino apdovanojimą – tarp jų Red Dot 2008 ir IF 2008. Tačiau dabar jis įgijo dar vieną šiandieniniam vartotojui svarbų parametrą – draugiškumą aplinkai“, - sako „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis.

„Ergorapido Plus Green“ panaudota 70 proc. perdirbto plastiko, o jo įkrovimo sistema išsijungia automatiškai ir ramybės būsenoje naudoja tik 0,3 W. Šio siurblio pakuotė taip pat pagaminta iš perdirbtų medžiagų ir 92% jos gali būti pakartotinai perdirbta. Kaip ir kiti „žalieji“ „Electrolux“ siurbliai, „Ergorapido Plus Green“ išsiskiria juoda korpuso spalva su skaisčiai žaliomis detalėmis. Be to, „Ergorapido“ nenaudojami dulkių maišeliai – jos iškratomos tiesiai iš specialaus rezervuaro.

Naujasis „Electrolux“ dulkių siurblys papildė žaliųjų siurblių seriją, kurioje yra 5 modeliai: tyliausias kompanijos gaminamas siurblys „UltraSilencer“, efektyviausiai vartotojų poreikius suderinęs „UltraOne“, kompaktiškas dulkių maišelių nenaudojantis „UltraActive“, itin toli pasiekiantis „ErgoSpace“ ir didžiulį dulkių surinkimo greitį užtikrinantis „JetMaxx“. Šiems panaudota nuo 55 iki 70 proc. perdirbto plastiko, o energijos suvartojimas sumažintas 33-50 proc., nedarant nuolaidų siurbimo efektyvumui.

Palyginus su įprasto dulkių siurblio gamyba, kiekvienam „Electrolux“ žaliosios serijos siurbliui pagaminti sunaudojama 2 litrais mažiau naftos, 50 proc. vandens ir 90 proc. energijos.

Be to, nuo vasaros pražios už kiekvieną Europoje parduotą “Electrolux” žaliosios serijos dulkių siurblį 1,5% sumos atitenka vandenynų ekologija besirūpinančioms organizacijoms „Agalita“ ir „5gyres”. Čarzlo Muro (Charles Moore) 1994 m. įsteigtas bene garsiausias pasaulyje vandenynų tyrimų fondas „Agalita“ 1997 m. pasauliui pranešė apie Ramiajame vandenyne susiformavusią plastiko šiukšlių salą. „5 gyres” yra praktiškai tyrimus įgyvendinanti organizacija.

Apie „Ergorapido“:

Šis tik 2,5 kg sveriantis siurblys išsiskiria manevringumu - jo antgalis gali judėti net 180º kampu, savo kategorijoje konkurentus lenkia išvalymo kokybe. Be to, šis siurblys yra stilingo dizaino, todėl gali puikuotis net ir matomiausioje namų vietoje. Dėl šių savybių nenuostabu, jog „Ergorapido“ yra sėkmingiausiai pasaulyje parduodamas modelis belaidžių siurblių kategorijoje ir sudaro net 21% tarptautinių „Electrolux“ pardavimų. Švedų menininkas Tobias Allanson yra sukūręs kinetinę instaliaciją, kuri vaizdžiai testuoja siurblio technines savybes. http://www.youtube.com/watch?v=2IejY3Quhck

Apie „Electrolux“ aplinkosaugos programas:

Bendradarbiaudama su vandenynų ekologija besirūpinančiomis organizacijomis „Agalita“ ir „5 gyres”, „Electrolux“ pernai įgyvendino kampaniją „Siurblys iš jūros“, kurios metu šešiuose pasaulio vandenynuose ir jūrose buvo renkamos plastiko šiukšlės. Iš jų buvo sukurti 6 originalūs koncepciniai siurbliai, kurių paroda, apkeliavusi įvairias pasaulio valstybes, skelbė žinią, jog nepaisant to, kad vandenynuose plastiko pilna, sausumoje perdirbimui jo trūksta. Vienas toks siurblys, kurio korpusas pagamintas iš Baltijos jūroje surinktų šiukšlių, šių metų pradžioje buvo eksponuojamas ir Lietuvoje – Kauno prekybos centre „Mega“, šalia jūrinio akvariumo.

Kasmet pasaulyje pagaminama 260 mln. tonų plastiko – Vakarų Europoje perdirbama tik apie 20%, o pasaulyje – mažiau nei 5 %.“Electrolux” dulkių siurblių gamybai panaudojamo perdirbto plastiko dalis nuo 2008 m. išaugo beveik 3 kartus.

www.electrolux.lt

2011-10-14