Rugsėjo mėnesio pabaigoje „Interjeras.LT rekomenduoja“ projektas keletui dienų persikėlė į Lietuvos uostamiestį. Specialiai atrinkta kompetentinga uostamiesčio specialistų komisija gaminius vertino pirmąkart Klaipėdoje vykusioje interjerui skirtoje „Inter Deco 2012“ parodoje. „Iki šiol vertų dėmesio gero dizaino, ergonomiškumo ir patogumo bei draugiškumo aplinkai kriterijus atitinkančių gaminių ieškojome sostinėje. Vis dėlto tuo neapsiribojome. Sužinoję apie vyksiančią ir išskirtinę neįgaliesiems pritaikyto dizaino idėją pristatančią parodą uostamiestyje, negalėjome joje nedalyvauti. Juk visada atsiranda įmonių, kurios dėl tam tikrų priežasčių neatvyksta į sostinėje organizuojamas parodas. O mūsų rekomendacinio projekto tikslas yra padėti išsiskirti ir visiems namų bei interjero tema besidomintiems „Interjeras.LT“ portalo lankytojams pristatyti labiausiai vertus dėmesio gaminius visos Lietuvos mastu“, – pristato projekto vadovė Kristina Šerpetauskaitė.

Parodos metu buvo įvertinti net 8 kokybiški gaminiai, kuriuos ir pristatome.

Šviestuvas „Moonny“

Šviestuvas „Moonny“

Gamintojas – „Diglamp“, Lietuva

Dizaino autoriai – Kristina Diglė ir Eugenijus Diglys

Atstovas Lietuvoje – „Diglamp“


Natūralios vilnos šviestuvas „Moonny“ pagamintas pagal autorinę „Diglamp“ techniką. Forma primena apverstą mėnulį, kuris tarsi atgyja pastatytas ant keturių kojų. Tokia forma laisvai gali būti derinama ir vaiko kambaryje, ir bendrose erdvėse. Dydis, spalva, priedai bei funkcija (pastatomas ar pakabinamas), gali būti pasirenkami.

www.diglamp.lt

„Jaunosios veidrodis“

„Jaunosios veidrodis“

Gamintojas – Rytis Zaveckas, Lietuva

Dizaino autorius – Rytis Zaveckas

Atstovas Lietuvoje – Rytis Zaveckas

Iš klijuoto beržo pagamintas „Jaunosios veidrodis“ ypač gerai atrodo atviroje erdvėje. Pasak paties autoriaus, nugarinė veidrodžio pusė gal net gražesnė – tarsi jaunosios nuometas. Šiuo veidrodžiu tarsi paneigiamas grožio stereotipas 90–60–90, mat jis gražiai ir grakščiai atrodo neturėdamas šių duomenų. Gali būti įvairių spalvų ir dydžių – pasirenkamas pagal nuotaiką ir temperamentą (nuotraukoje aukštis siekia 1,9 m, o plotis – 68 cm).

www.designerwood.org

Spintelė „Lašas“ Spintelė „Lašas“

Spintelė „Lašas“

Gamintojas – Rytis Zaveckas, Lietuva

Dizaino autorius – Rytis Zaveckas

Atstovas Lietuvoje – Rytis Zaveckas

Spintelė „Lašas“ gali būti dvejopo modelio: su kojelėmis ir be jų. Spintelė yra pagaminta iš klijuoto beržo medienos. Yra galimi įvairūs spalvų ir atspalvių deriniai. Išskirtinio dizaino dureles ir stalčius galima naudoti virtuvės, vonios baldų, vidaus durų, stumdomų spintų, komodų ir kitų baldų gamyboje.

www.designerwood.org

Vaikiškas baldas-žaislas „T3-QBAS“

Vaikiškas baldas-žaislas „T3-QBAS“

Gamintojas – „UAB Trys drakonai“, Lietuva

Gaminio autorė – Neringa Staniulytė

Dizainas – Neringa Staniulytė

Atstovas Lietuvoje – Projektas „Didėja“

„T3QBAS“ – tai minkštas, spalvingas vaikiškas žaislas, kuris sukurtas sujungus dviejų loginių žaidimų: vengriško „Rubiko kubiko“ ir „Tetrio“ idėjas į vieną. Jungdamas skirtingas šio žaislo detales, vaikas gali kurti įvairiausias formas arba sudėti jį į vientisą kubą. Šis žaislas padeda lavinti vaiko vaizduotę, loginį mąstymą bei atmintį, suteikia galimybę svajoti ir kurti. „T3QBAS“ – žaislas, skirtas spalvingai ir maloniai vaiko edukacijai.

www.dideja.lt

„Krėslas su kišenėmis“

„Krėslas su kišenėmis“

Gamintojas – Vilniaus dailės akademija (VDA), Lietuva

Gaminio autorius – Arūnas Sukarevičius

Dizaino autorius – Arūnas Sukarevičius

Atstovas Lietuvoje – VDA

„Krėslas su kišenėmis“ – tai baigiamojo bakalauro darbo (darbo vadovas – doc. Povilas Juškaitis) rezultatas. Jaunojo dizainerio sukurtą krėslą sudaro medinis karkasas ir keičiamas tekstilinis „rūbas“, kuris gali kisti priklausomai nuo savininko charakterio – nuo kuklaus švarko ir panko striukės.

Gautas įvertinimas – „Jaunojo dizainerio prizas 2011“: I vieta produkto/industrinio dizaino kategorijoje.

www.dic.lt

Lėtaeigė sulčiaspaudė – „ZYLE Cooksense“

Lėtaeigė sulčiaspaudė – „ZYLE Cooksense“

Gamintojas – „ZYLE“, Pietų Korėja

Dizainas – „ZYLE“, Pietų Korėja

Atstovas Lietuvoje – UAB „Krinona“

Sulčiaspaudė naudoja naują lėtaeigį kompresinį išgavimo metodą, kuris ne tik išsaugo maistingąsias medžiagas (vaisiai ir daržovės yra spaudžiami sraigto pagalba tad jie nėra pjaustomi ir tarkuojami aštriais peiliukais ar sieteliais), bet ir padeda išgauti net du kartus daugiau sulčių nei su įprastinėmis sulčiaspaudėmis. Joje esanti automatinė plovimo funkcija leidžia automatiškai išstumti žieveles, todėl sulčiaspaudės nereikia dažnai stabdyti. Kartu su sulčiaspaude „ZYLE Cooksense“ pateikiamas ir priedas – smulkintuvas. Galima rinktis iš keleto spalvų variantų: raudona ir balta, sidabro ir juoda, salotinė ir balta arba oranžinė ir balta.

www.krinona.lt

Sėdmaišis „Kasa“

Sėdmaišis „Kasa“

Gamintojas – Vilniaus dailės akademijos, Kauno dailės fakultetas, Lietuva

Dizainas – Vilniaus dailės akademijos, Kauno dailės fakultetas

Atstovas Lietuvoje – VDA KDF

Sėdmaišio pagrindinė idėja ir paskirtis – ne tik sėdėjimas, bet ir bendravimo skatinimas. „Kasos“ išorinė dalis pagaminta iš specialaus baldams skirto audinio. Bandant pasiekti optimalių svorio laikymo ir lankstumo savybių, sėdmaišis buvo prikimštas ne viena medžiaga, kaip įprastai daroma, o jame proporcingai sumaišytas smulkintas putų poliuretanas ir polistirolo granulės.

www.kdf.lt

Krėslas „Twist“

Krėslas „Twist“

Gamintojas – Arūnas Želvys, Lietuva

Dizaino autorius – Arūnas Želvys

Atstovas Lietuvoje – VDA Telšių fakulteto Baldų dizaino ir restauravimo studija

Krėslas „Twist” – tai baigiamojo bakalauro darbo (darbo vadovas – doc. Ramūnas Banys) rezultatas. Krėslas pagamintas iš beržo faneros, minkšta dalis – iš veltinio ar parolono, aptraukto audiniu. Baldo forma yra tiesiogiai paveikta ergonomikos. Krėslas kurtas jaunam žmogui, kuriam aktualus mobilumas, erdvės taupymas, baldo kaina. Yra galimybė lengvai uždėti ar nuimti minkštą dalį, kuri yra užtvirtinama užtrauktuku. Krėsle „Twist“ naudojamas universalus fiksavimo mazgas, kuris suteikia galimybę baldą surinkti ar išrinkti vos keliais pasukimo judesiais bei atlieka konstrukcijos sujungimo funkciją.

www.tdf.lt