Protingo namo sistema "JUNG"

Protingo
 namo sistema "JUNG"

Protingo
 namo sistema "JUNG"

Protingo
 namo sistema "JUNG"

Protingo
 namo sistemos "JUNG" valdymas per <em>iPhone</em>

Tekstas Raimundo Skurdenio

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios technologijos. Pasvajokime... Jūsų šeima ryte išvyksta į darbus, mokyklą ar darželį, o Jūsų namas pats įjungia signalizaciją, patikrina visų sistemų veikimą ir išjungia tas, kurios šiuo metu nereikalingos – įsijungia ekonominis režimas, taupantis Jūsų pinigus.... Prieš Jums grįžtant iš darbų, namas iš anksto „atgyja“ – Jus pasitinka malonus apšvietimas, išvėdinti kambariai, maloniai nuteikianti temperatūra ir Jūsų mėgstama muzika... Norėtumėte, kad grįžus Jūsų lauktų pilna karšto vandens vonia ar pašildyta garinė pirtelė? Viskas įmanoma, tereikia paskambinti (ar prisijungti internetu) savo ...Protingam namui. Šis svajonę primenantis gyvenimo scenarijus – ne ateities vizija, jis pasiekiamas jau dabar.

Dažnam Lietuvos gyventojui pasistatyti namą – gyvenimo svajonė ir įprasminimas. Tikimės jame gyventi su šeima, viliamės, kad vėliau čia gyvens vaikai, anūkai... Deja, dažniausiai jau po keliolikos metų namas būna techniškai, morališkai pasenęs ir virsta niekam nereikalingu ir sunkiai renovuojamu pastatu, kurio ir parduoti beveik nebeįmanoma. Kaip išlaikyti laikmečio reikalavimus bei gerinti gyvenimo name kokybę, pasitelkiant nuolat tobulėjančias technologijas? Vienas iš efektyviausių sprendimų – namo automatizavimo sistema, kuri ne tik taupys išlaidas kas mėnesį, leis gyventi patogiai, tačiau ir išsaugos Jūsų namo vertę ateityje. Vadinamųjų Protingo namo sistemų – labai daug, tačiau Europoje plačiausiai paplitusi ir vienintelė standartizuota sistema – KNX, kurios elementus gamina apie 200 Europos gamintojų, todėl gaminių ir funkcijų spektras – neribotas. Sistema gali būti „auginama“ – naujomis galimybėmis ir funkcijomis ją galima papildyti vėliau, atsiradus poreikiui. Kadangi namas naudojamas keliasdešimt metų, svarbu, kad visos sistemos būtų patikimos ir ilgaamžes, todėl rinkitės šioje rinkoje didelę patirtį turinčių gamintojų gaminius.

Tam, kad namas būtų protingas, reikia ne tik kokybiškų gaminių, bet ir techninių šeimininko žinių bei sistemą įrengiančios įmonės patirties. Namas statomas ilgam laikui, padarytos klaidos brangiai kainuoja, todėl ypač svarbi specialistų kvalifikacija, nuolatinis mokymas, gamintojų techninis palaikymas. Vokietijos gamintojas Albrecht JUNG GmBH Lietuvoje 2003 metais įkūrė techninio palaikymo ir logistikos dukterinę įmonę JUNG Vilnius. Viena iš prioritetinių krypčių nuo pat pradžių ir buvo aukštos kvalifikacijos specialistų rengimas namų automatizavimo srityje. Rinkoje įmonė žinoma ir dėl puikaus aukščiausios kokybės jungiklių dizaino. Šiuo metu įmonė yra šios srities lyderė Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Visus, besidominčius šiomis technologijomis, kviečiame apsilankyti mūsų biure Vilniuje – čia išvysite mūsų sistemas veikiančias, kvalifikuoti specialistai padės priimti tinkamiausią sprendimą.

Protingas namas tarnauja Jums – laiką ir pinigus skirkite tikroms vertybėms – šeimai, poilsiui, lavinimuisi ir pažinimo džiaugsmui. Keliaukite – juk Jūsų Protingas namas laukia Jūsų, prižiūri ir saugo Jūsų namus.

Daugiau informacijos www.jung.lt