Protingo namo valdymo skydelis

Protingo
 namo valdymo skydelis

Protingo
 namo valdymo skydelis

Šildymo sistema valdoma protingo namo

Protingo
 namo valdymo skydelis

Projektuojant bet kokios paskirties (tiek privatų, tiek visuomeninį) pastatą, svarbios ne tik jo estetinės savybes, architektūrinė forma, bet ir komfortabilumas, ekonomija, saugumas. Kitaip tariant, svarbu pagalvoti ir apie pastato viduje dirbančius, gyvenančius žmones. Tai pasiekti galima įvairiai, tačiau vienas optimaliausių sprendimų, leidžiantis „vienu šūviu nušauti kelis zuikius“, yra „Smart House“ („Protingo namo“) sistema, kuria galima be vargo valdyti visus pastate vykstančius procesus, tokiu būdu taupant energijos resursus ir padidinant komfortą. Apie šias sistemas mums pasakoja UAB „Penki kontinentai“ Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Vaidotas Bijūnas.

Komfortas. Tam, kad patalpoje jaustumėmės komfortabiliai, čia turi būti pakankamai šilta arba atvirkščiai – ne per karšta. Taip pat svarbu, kad patalpos būtų gerai vėdinamos. Kiekvienas žmogus taip pat nori jaustis saugiai. Be to, patalpose turi būti pakankamas ir akiai malonus, nevarginantis apšvietimas. Žinoma, norisi, kad šildymo, elektros, vandens suvartojimo kaštai būtų optimalūs, idealu – jeigu šioje srityje galima sutaupyti. Sudėję visus šiuos poreikius, kurių kiekvienas individualiai suskaičiuotume dar daugiau, galime savo namuose įdiegti „Protingo namo“ sistemą. Tai galima padaryti ir dalimis – jeigu šiuo metu jums aktualiausias saugumo klausimas arba, tarkim, apšvietimas, galima įsidiegti tik apšvietimui valdyti ar saugumui užtikrinti skirtą sistemą.

Valdymas. „Smart House“ sistemos valdymas – nesudėtingas. Galima pasirinkti sistemos valdymo elementus pagal poreikius, dizainą. Tai gali būti „protingi“ jungikliai, nuotolinio valdymo pultelis, jutikliai (valdymas judesiu, veiksmu, balsu), taip pat sistemą galima valdyti internetu, mobiliuoju telefonu, per televizorių ir kt. „Smart House“ sistemos Vakaruose dažnai įdiegiamos namuose, kur gyvena pagyvenę žmonės ar neįgalieji. Tai rodo, kad sistemos valdymas išties prieinamas kiekvienam, be to, galimi patys įvairiausi valdymo variantai. Pvz., visišką negalią turintis žmogus gali jaustis komfortabiliai ir saugiai savo namuose, net ir būdamas čia visiškai vienas, nes sistemą galima valdyti balsu ar konkrečiais, iš anksto numatytais judesiais. Na o pagyvenusiam žmogui sistemos valdymą galima maksimaliai supaprastinti.

Apšvietimas. Šiuolaikinis žmogus naudoja gausybę įvairiausios technikos, įvairių formų apšvietimo elementus (šviestuvus, paslėptą apšvietimą), dažnas nori šildomų grindų vonios kambaryje ir pan. Darant įprastą elektros instaliaciją, reikės begalės įvairių jungiklių. „Smart House“ sistema leidžia to išvengti. Vienu nuotolinio valdymo pulteliu ar „protingu“ jungikliu galima valdyti ne tik apšvietimą, bet ir žaliuzes, užuolaidas, garso/vaizdo sistemą ir pan. Apšvietimą gali valdyti būvio davikliai – jums įėjus į patalpą, šviesa įsijungs, o išėjus – išsijungs. Be to, ši sistema padės susikurti ir skirtingų nuotaikų apšvietimą – leis mėgautis romantiška, poilsio ar šventine nuotaika. Be to, galima išsirinkti konkrečios dizaino serijos valdymo elementus (jungiklius, pultelius, skydelius ir pan.). Tokiu būdu interjere bus sukurtas vientisumo, kokybės įspūdis.

Šildymas. Aktualiausias yra zoninis šildymas, kai visame name/bute užtikrinama komfortiška temperatūra (ir šiaurinėj, ir pietinėj pusėj). Galima pasirinkti vieną iš trijų šildymo sistemos režimų: komfortinį, ekonominį arba naktinį. Komfortinis režimas – kai namuose nustatoma ir palaikoma 22–24 Cº temperatūra. Ekonominis režimas įjungiamas tada, kai išvykstate. Jums nesant namuose, temperatūra čia bus 4 laipsniais žemesnė, palyginti su komfortiniu režimu. Šildymą galima reguliuoti pagal laiką – išvykstant įjungiamas ekonominis režimas ir užprogramuojama, kad grįžus namai būtų prišilę – įsijungia.komfortinis šildymas. Jeigu nežinote, kada grįšite, šildymo režimą galite perjungti nuotoliniu būdu – internetu ar mobiliuoju telefonu. Naktinis šildymo režimas nuo komfortinio skiriasi vos pora laipsnių. Įjungus naktinį režimą, galima sutaupyti energijos sąnaudas bei išlaidas už šildymą. Tokias zonas, kaip laiptinė ar sandėliukas ir pan., galima šildyti mažiau ir vėlgi sutaupyti.

Vėdinimas/Kondicionavimas. Panašūs principai galioja ir vėdinimo/kondicionavimo sistemai. Gerą savijautą dažnai lemia oro drėgmė, CO2 kiekis ore ir kt. Kondicionierių galima įjungti ir išjungti pačiam arba užprogramuoti, kad jis įsijungtų automatiškai, tarkim, prieš jums grįžtant namo (jums nesant kondicionierius veiks ekonominiu režimu). Jei, jums esant namuose, kondicionierius yra išjungtas, ir patalpoje pasidaro per šilta, termostatai į tai sureaguos, ir kondicionierius įsijungs pats. Ši sistema padės patalpose nuolat palaikyti komfortišką temperatūrą ir užtikrins, kad nebūtų šildoma ir šaldoma tuo pačiu metu, taigi išvengsite papildomų išlaidų. Saugumas. Tai vienas pagrindinių reikalavimų, keliamų būstui. Todėl tam turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Įdiegus „Smart House“ sistemą, saugumas užtikrinamas elektroniniais sprendimais. Pvz., išvykstant galima įjungti „Tuščių namų“ režimą. Tuomet lėtai užges šviesos, sumažės temperatūra, išsijungs nenaudojami buitiniai prietaisai, bus atjungtas vanduo, nusileis apsauginės žaliuzės, įsijungs apsaugos sistema. Jeigu kas nors bandys įsilaužti į jūsų namus, jums apie tai bus pranešta. Jei pamiršote, pvz., išjungti vandenį, ir įvyko avarija, saugos sistema taip pat jums apie tai praneš. Jei nenorite, kad jus trukdytų, sistema apie įvykusį įsilaužimą, avariją ar gedimus praneš atitinkamoms tarnyboms, kurios, jums nesant, iškart reaguos ir gedimus pašalins.

Projektavimas. Su „Smart House“ specialistais bendrauti reikėtų pradėti kuo anksčiau – dar namo projektavimo stadijoje, nes „Protingam namui“ reikia kitaip įrengti elektros tinklus, šildymo/kondicionavimo/vėdinimo sistemos turi būti suderintos su šia automatikos sistema, todėl svarbu nepaskubėti pasirenkant katilą ar kondicionierius.

Norint, kad visi darbai būtų atlikti kokybiškai, ir kad viskas būtų „iš vienų rankų“, reikėtų kreiptis į šios srities specialistus. UAB „Penki kontinentai“, sukaupusi nemažą patirtį „Protingų namų“, telekomunikacijų, informacinių technologijų ir kt. srityse, realizuodama projektus, nuolat konsultuojasi ir bendradarbiauja su didžiausią patirtį šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, apšvietimo, saugumo srityse sukaupusiomis įmonėmis ir specialistais. Tai užtikrina ne tik atliktų darbų kokybę bei ilgalaikiškumą, bet ir padeda taupyti energijos sąnaudas, susikurti patogų būstą.

Pabaigai...

„Smart House“ sistema padės susikurti namus pagal individualius jūsų poreikius. Prie „protingos“ sistemos galima prijungti ne tik šildymo, vėdinimo/kondicionavimo, saugumo, apšvietimo sistemas (šios kol kas populiariausios), bet ir garso/vaizdo sistemą, užuolaidų/žaliuzių/vartų sistemą, pirtį/baseiną ir t.t. Tai sistema jums ir jūsų namams, kuri sukurta tam, kad ne tik jūs rūpintumėtės namais, bet ir jie – jumis.

Daugiau informacijos www.smarthouse.lt