PROVANSAS: ir išrankiam miestiečiui, ir natūralistui iš kaimo

Provanso stiliaus baldai šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje išgyvena savo aukso amžių. Nors mūsų rinkoje jie įsitvirtino ne taip seniai, šiandien jų žavesiui sunku atsispirti ne tik namus ar sodybas kaimo aplinkoje puoselėjantiems žmonėms, bet ir tiems, kurie nori šio stiliaus baldais papuošti jaukų senamiesčio būstą.

Dirbtinai sendinti baldai kiekvienuose namuose sukuria papildomo jaukumo: šviesios spalvos, natūrali mediena – tai viskas, ką labiausiai vertina ekologiškumu ir natūralumu besirūpinantys naujakuriai bei seniau statytų būstų savininkai. Tiems, kurie nori papuošti interjerą Provanso stiliaus baldais, patartina iš anksto apsispręsti, kokia medžiaga bus padengtas baldų paviršius – laku ar vašku. Jei norima kuo mažiau pakeisti baldų paviršiaus struktūrą, patartina rinktis vašką. Tai – kur kas natūralesnė priemonė nei lakas, mat nuvaškavus baldą, beveik nepastebima, kad jo paviršius yra apsaugotas nuo destruktyvaus aplinkos poveikio.  

Didmenine ir mažmenine baldų prekyba bei interjero detalėmis užsiimančios bendrovės „Poleta ir Ko“, įsikūrusios baldų namuose „Skraja“, atstovai pataria rinktis baldus iš buko, beržo ir ąžuolo. Vis dėlto specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, kad natūrali mediena kartais „iškrečia“ pokštų. Tarkime, jei stalviršis iš natūralaus ąžuolo, nuo temperatūrų pokyčių gali sutrūkinėti. Medžio masyvo baldams pakenkia pernelyg dideli temperatūros svyravimai, pavyzdžiui, jei vasarą labai karšta, o žiemą – pernelyg šalta.

„Nepaisant to, galima pasakyti, kad kuo Provanso baldai ilgiau eksploatuojami, tuo žaviau atrodo. Mat žiūrėdamas į tokius baldus, gali pamatyti kelis jų „gyvenimus“ – juose likusias prabėgusio laiko žymes.

Jei baldų paviršius pažeistas ir norisi atnaujinti – ne bėda – restauratoriai visada gali nušlifuoti ir vėl suteikti naują gyvybę. Nulakavus baldo paviršių vandeniniu laku, jis atrodys kaip naujas“, – aiškina UAB „Poleta ir Ko“ vadovas Marek Zachazevski.

Prie Provanso stiliaus baldų tinka įvairios interjero detalės – kuo daugiau natūralumo, tuo geriau. Naudojami dekoruoti šviestuvai, linas, porcelianas. Šio stiliaus baldai, subtiliai papuošti stilingais elementais, tinka ne tik privačiame, bet ir visuomeniniame interjere.

www.poleta.lt

www.baldunamai.lt