Autoriai: Andrė Baldišiūtė, Urtė Ieva Karalevičienė, Vaiva Šimoliūnaitė-Čečkauskienė, Ieva Marija Malinauskaitė
Studija: DO ARCHITECTS
Nuotraukos: Norbert Tukaj

Riešutėlis – 310 m² privatūs apartamentai Vilniaus širdyje. Pravėręs namų duris, patenki į pasaulį, suformuotą iš laikui nepavaldžių medžiagų: natūralus riešuto medis skleidžia šilumą, jam atsvara tampa braziliškas marmuras. Šios medžiagos ir meistriškai įpintos rafinuotos detalės kuria harmoningą visumą ir byloja apie šeimininkų iškeltą aukščiausią kokybės kartelę. Visa tai – dviejų aukštų apartamentuose, elegantiškame ir brandžiame interjere.

Viena įspūdingiausių interjero detalių yra sukti riešuto laiptai. Tai tiek architektūrinė skulptūra, tiek erdves per du aukštus jungiantis akcentas. Nors akį traukia pro vitrininius buto langus atsiveriantys Vilniaus bažnyčių vaizdai, žvilgsnį ne ką mažiau prikausto ir sukti laiptai. Interjerą išskirtinį daro ne tik naudotos medžiagos, bet ir nestandartiniai planiniai architektų sprendimai. Pavyzdžiui, antrame aukšte į pagrindinę erdvę atsiverianti pirtis. Bendroje antrojo aukšto erdvėje suprojektuota ramybės oazė  sulaužo standartinį mažo ir uždaro kambarėlio įvaizdį. Ji per fasadines dviejų aukštų vitrinas leidžia gėrėtis senamiesčio panorama besimėgaujant pirties karščiu. Pirtis yra nematoma pašalinių akims iš lauko pusės, nes suprojektuota giliau, atitraukta nuo fasado ir prijungta bendrosios erdvės. Kompaktiška ir patogi naudoti vienam, bet joje galima jaukiai atsipalaiduoti ir dviese.

Šie namai – ne pirmasis savininkų būstas, todėl sprendimai išjausti, apgalvoti ir pasverti. Namų interjeras prabangus, bet ypač funkcionalus ir skirtas pirmiausia patogiam gyvenimui. Skirtinguose aukštuose atliepiami skirtingi šeimininkų poreikiai. Bendravimui skirtas pirmasis aukštas – atviras, su viena į kitą persiliejančiomis erdvėmis ir funkcijomis. Jame šeima nuolat būna kartu su draugais, čia verda kasdienis gyvenimas, netyla smagus šurmulys. Šiame aukšte taip pat suprojektuotas darbo kambarys, nuo bendrosios zonos atskirta patogi, kompaktiška virtuvėlė. 

Antrasis aukštas skirtas atsipalaidavimui, privačiam poilsiui ir sapnams. Šeimininkų vonia – tarsi atskiras pasaulis, kurio sprendimais džiaugiasi ne tik gyventojai, bet ir architektai. Norint atsipalaiduoti ir pasimėgauti SPA procedūromis, galima prisileisti vonią, o kasdieniam naudojimui įrengta skulptūriška dušo kabina su varstomomis durimis. Architektūros žavesys pro didelius stoglangius ir šlaitinį stogą juntamas ir šiame aukšte. Aukštos lubos kuria erdvės įspūdį ir leidžia apartamentuose esantiems žmonėms jaustis komfortiškai. Uždariausia dalimi tapo natūralia mediena papuoštas koridorius. Dėl jos atspalvio, keliaujant šia patalpa, taip pat juntamas erdviškumas. Apartamentų charakterį formuoja ne tik pasirinktos medžiagos ir spalvos, bet ir menas. Keliaujant link laiptų, akis užkliūva už subtilios skulptūros, o sustoti ir pasigėrėti svetainės zonoje kviečia Vilmanto Marcinkevičiaus, vieno iškiliausio lietuvių dalininkų, paveikslas. 

672