Tinkamai pasirinktas apšvietimas dažnai paslepia net ir menkiausius interjero trūkumus, todėl jam skiriamas itin didelis dėmesys. Renkantis šviestuvus gyvenamosioms erdvėms ar jų eksterjerui, labai svarbus ne tik įvaizdis ir stilius, bet ir tai, kokios medžiagos naudojamos gamybos procese. Apšvietimo rinkoje apstu sprendimų, kurie nekuria pridėtinės vertės interjere, mat šviestuvai atlieka tik pagrindinę savo funkciją – šviečia.

Anglijos kompanija „Elstead Lighting“, kurios oficialus atstovas Lietuvoje yra apšvietimo ekspertai – salonas „Ardena“, – pristato unikalius šviestuvus, kurių kūrimo procese iki šiol naudojamas rankų darbas, turintis gilias tradicijas, bei pačios naujausios technologijos. Būtent dėl šios reikšmingos tradicijos ir inovacijų dermės kai kuriems eksterjero šviestuvams suteikiama net 25 m. garantija. Dauguma lauko šviestuvų gaminami iš žalvario, nerūdijančio ar galvanizuoto plieno, vario.

Modelių įvairumas – nuo stalo, sieninių ir miegamojo lempų iki vonios kambario, virtuvės, svetainės ir biuro bei lauko – leidžia skoningai varijuoti bet kokio stiliaus interjeruose.

ABBEY kolekcija yra įkvėpta vienuolynų architektūros. Tai – modifikuotos klasikos kūriniai, tinkami iš esmės bet kokio stiliaus interjerui. Smėlio spalvos šviestuvų gaubtas nesukuria erdvei nereikalingos eklektikos. Šie šviestuvai gali būti sieniniai arba lubų, pasirinktinai su penkiais ar trimis šviesos šaltiniais.

ANNABELLE – tai elegancijos ir itin klasikinio stiliaus derinys, tinkantis emancipuotam interjerui, kuriame svarbi kone sakrali nuotaika. Įspūdį dar labiau sustiprina ąžuolo lapo imitacija ant šviestuvų pagrindo ir stilizuotas vaško nutekėjimas tarsi nuo tikros žvakės ant žvakidės. Šie lubų šviestuvai gali būti su trijomis, šešiomis arba devyniomis lempomis.

ARABESQUE – šiems šviestuvams įtaką padarė arabiškas menas. Šis modernios klasikos gūsis erdvei suteikia prabangos ir kokybės. Rankų darbo ornamentai primena kilimų raštus.

ARGENTO – šie modeliai stulbinančiai įsilieja į erdvę ir skoningai ją papildo, mat pūsto stiklo gaubtas atrodo išskirtinai ir išraiškingai. 1600 mm grandinėlė, laikanti šviestuvą, suteikia galimybių varijuoti – toks šviesos šaltinis puikiai tinka ne tik virtuvėje, bet ir svetainėje.

BATHROOM CHEADLE – subtili klasika vonios kambariui. Šie šviestuvai gali būti montuojami ir prie sienos, ir prie lubų. Baltas gaubto stiklas ir chromo pagrindas subtiliai prabyla apie paprastumo kuriamą prabangą.

Šiuolaikinio gyvenimo stilius diktuoja savo taisykles apšvietimo rinkoje, kurioje, nepaisant gausių inovacijų gamybos procese, savo pozicijų neapleidžia gilias tradicijas turintys sprendimai. Subtiliai suderinta klasika su modernumu leidžia vartotojui pasirinkti geriausiai jo namų stilių reprezentuojantį variantą.

www.ardena.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“