Rankų darbo interjero puošmena

Ebru menas

Ebru menas

Ebru menas

 

Kiekvienas mūsų norime, kad erdvė, kurioje tenka praleisti daugiausia laiko, būtų kuo jaukesnė ar net atitinkanti mūsų charakterio bruožus ir vidinį pasaulį. Kuo toliau, tuo vis labiau auga tendencija rankų darbo aksesuarams bei interjero puošmenoms. Taigi, kodėl nesukūrus savo rankomis paveikslo? Manote, per sunku, ar kad tam neturite reikalingų gabumų? Pasitelkę Ebru meno techniką sukursite ne tik malonų akiai darbą, bet ir išliesite visas susikaupusias emocijas.

Ebru – tapymas ant vandens – iš numirusiųjų prikeltas menas, imituojantis ir apgaunantis, bet gerąja prasme. Šio metodo dėka ant popieriaus sukuriama marmuro rašto imitacija, kurią nuo tikro marmuro paviršiaus atskirti gali tik priėjęs arčiau ir atidžiau įsižiūrėjęs. Kiekviena Ebru meno technikos struktūra yra unikali. Jos unikalumas ir išskirtinumas iš kitų meno sričių slypi tame, jog tokio pat piešinio pakartoti antrą kartą yra tiesiog neįmanoma, o galutinį rezultatą pamatai tik perkėlęs paveikslą ant popieriaus lapo.

Pats paveikslo kūrimo procesas taip pat unikalus. Paveikslas kuriamas inde su dumbliais sutirštintu vandeniu, kurio paviršiuje teptukais paskirstomi dažai, o norint – pagaliukais sukuriamas raštas. Galiausiai ant sukurto vaizdo dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus darbas.
Dar vienas šio meno išskirtinumas – natūralumas. Ebru mene naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos medžiagos. Visos spalvos padarytos iš dirvožemio, išskyrus juoda, kuri padaryta iš sudegusios medžio anglies. Tad tai tinka bet kokiai žmonių grupei.

Reikėtų pabrėžti ir tai, kad Ebru menas, tarsi meditacija, leidžianti išlieti susikaupusias emocijas bei išsivalyti nuo blogų minčių. Juk ir medicinos specialistai yra pastebėję, kad šis menas yra puiki terapinė priemonė žmonėms turintiems įvairių fizinių, emocinių, psichikos ar proto sutrikimų. Kitaip tariant, tai ne tik gražu, bet ir naudinga.
Galutiniam rezultatui pasiekti Jums, savo sukurtą piešinį, bereikėtų įrėminti ir pakabinti ant sienos. Drąsiai galima teigti, kad daugelis pamatęs Jūsų namuose tokį originalų paveikslą liktų sužavėtas!

 

Visa detali informacija apie Ebru meno (tapymo ant vandens) užsiėmimus rasite www.ebrumenas.lt