Raudona spalva interjere - Interjeras.lt

Raudona spalva interjere - Interjeras.lt

Raudona spalva interjere - Interjeras.lt

Raudona spalva interjere - Interjeras.lt

Spalva - viena išraiškingiausių priemonių, naudojamų kuriant patalpų dizainą. Jų gama daug stipriau veikia žmogaus būseną nei, tarkim, baldai. Spalvos mus įkvepia ir nuramina, migdo ir budrina. Taigi, kokias pasirinkti, kad gyvenimas savo erdvėje būtų mielas?
Praėjusį kartą aptarėme vieną iš trijų pagrindinių spalvų - mėlyną, kuri yra viena iš mėgstamiausių abiejų lyčių. Jei ši spalva, priklausomai nuo atspalvio, mus atpalaiduoja ir ramina, tai kita, pagrindinė iš trijų, - raudona - turi priešingą efektą.

Raudona

Raudona – tai grožio, meilės bei aistros spalva. Ji niekada neliks nepastebėta, mat visada sužavi ir užlieja savo energija. Reikėtų pabrėžti ir tai, kad raudona žadina emocijas. Ši spalva kelia kraujo spaudimą ir kvėpavimo dažnį. Raudona taip pat sąlygoja laiko jausmo praradimą ir skatina apetitą. Dėl pastarosios savybės, ji puikiai tinka patalpose, kuriose valgoma – tiek kavinėje ar restorane, tiek namų valgomajame. Kas liečia erdves, kurios yra skirtos susikaupimui bei ramybei, kaip pavyzdžiui, mokymo ar gydymo įstaigos, raudonos reikėtų vengti. Tai galinga spalva! Ji dominuojanti, šilta ir aiškiai nustelbianti kitas spalvas. Tačiau, tam tikri atspalviai, kaip raudona su oranžiniu atspalviu ir raudonai ruda, gali būti prislopinti; jie yra jaukios, paguodžiančios žemės spalvos kaip pavyzdžiui plytos spalva. Raudona yra ta spalva, kurią geriausiai naudoti kaip akcentą interjere. Jei visą kambarį išdažysite raudonai, jis bus per tamsus ar net labai niūrus. Norint savo namus apstatyti raudonos spalvos baldais, reikėtų turėti omenyje, kad jie turėtų būti švarūs ir kokybiški, mat ši spalva tarsi galingai užtvirtina ir pabrėžia tai.

Nuotraukos iš: furniture.trendzona.com, worlddesigns.org, homeinteriorpicture.com, hypevilla.com, messagenote.com.

Daugiau straipsnių panašiomis temomis:
http://www.interjeras.lt/naujiena/melyna-spalva-interjere

Apie kitas spalvas interjere skaitykite sekančiuose straipsniuose.

Raudona spalva interjere - Interjeras.lt Raudona spalva interjere - Interjeras.lt

Raudona spalva interjere - Interjeras.lt