Realco statybos

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir 3 prestižiniame segmente. Tuo metu sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlis išliko panašus kaip ir kovą. 

Pasak „Realco“ pardavimo direktoriaus Marijono Chmieliausko, balandį naujų būstų pardavimai sostinėje nelabai skyrėsi nuo kitų šių metų mėnesių, tad panašu, jog didesnio pirkėjų suaktyvėjimo teks palaukti. 

„Pirkėjus pristabdančios priežastys išlieka tos pačios: aukšta palūkanų norma, nestabilumo jausmas dėl Rusijos karo Ukrainoje. \

Vis tik nors balandžio pardavimų rodiklis neišskirtinis, gyventojai jau kurį laiką aktyviau domisi naujų būstų pasiūla: internetiniuose projektų puslapiuose fiksuojami nemaži lankytojų srautai, gaunamos užklausos dėl projektų. Tai leidžia daryti išvadą, kad potencialių pirkėjų yra, jie svarsto būsto įsigijimo klausimą, atidžiai stebi NT projektus, pokyčius rinkoje“, – komentuoja M. Chmieliauskas. Palyginti su praėjusių metų balandžiu, naujų būstų pardavimo sostinėje situacija yra kone identiška: pernai balandį parduota 210 būstų.

Marijonas Chmieliauskas, Realco

Būstų sandėlis – stabilus 

M. Chmieliausko pastebėjimu, balandį Vilniaus pirminės NT rinkos sandėlis ir toliau išliko panašiame lygyje kaip porą ankstesnių mėnesių. NT plėtotojai, eksperto teigimu, vis dar laukia bazinių palūkanų normų mažinimo, todėl didesnio aktyvumo nematyti ir iš jų pusės.

Skaičiuojama, kad balandį pirkėjai galėjo rinktis iš 4089 būstų, esančių 131-ame projekte. Kovą rinkoje buvo 130 projektų su 4174 būstais. Tuo tarpu palyginti su 2023 metų balandžiu, būstų sandėlis šiemet ūgtelėjo – pernai tą patį mėnesį jame buvo 3897 būstai.

Per balandį į rinką įsiliejo 134 būstai, esantys trijuose naujuose projektuose ar jų etapuose. Praėjusiais metais tą patį mėnesį būstų sandėlį papildė 286 būstai, pirkėjams siūlomi 4 naujuose projektuose ar jų etapuose. 

Didžiausią sostinės būsto sandėlio dalį šių metų balandžio pabaigoje sudarė būstai jau pastatytuose projektuose – tokių siūloma 2445. Nepradėtuose statyti projektuose yra 838, statomuose – 806 būstai. 

„Realco“ šiuo metu vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Netrukus bendrovė planuoja pradėti gyvenamosios paskirties kvartalo „Baltupis“ statybas ir pardavimus, kur rinkai ketina pasiūlyti 155 skirtingo tipo būstus.

#NT rinka #Realco

2024-05-02