Interjero autorės:  Elžbieta Skunčikienė,  Audronė Kavaliauskytė
Studija „Soul House“
Nuotraukos Jevgenijos Žukovos-Černovos
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

127 m² apartamentuose ilgai gyvenusi pora nusprendė daryti savo karkasinio namo rekonstrukciją. Kadangi gyventojai per ilgą laiką buvo sukaupę išskirtinių ikoniškų baldų, kaip antai Eglės Mieliauskienės komodą WHISPER (šiuo metu ji puošia svetainę), juos norėta integruoti į naują klasikinio stiliaus namų dizainą. Šią užduotį užsakovai patikėjo studijos „Soul House“ komandai. 

Pasak Elžbietos Skunčikienės, rekonstrukcijos darbai prasidėjo nuo patalpų plano perbraižymo. Kaip pastebi interjero dizainerė, pakeitimai buvo minimalūs, nes karkasinio namo konstrukcija neleido daryti esminių suplanavimo pokyčių. Visgi nutarta keisti visus langus – kai kuriuos didinti. Pakeista  ir šildymo sistema, papildomai įrengta nauja rekuperacinė vėdinimo sistema, sumontuoti nauji laiptai. 20 metų stovintis namas buvo iš naujo apšiltintas, siekiant paversti jį šiuolaikišku bei sandariu. 

Specialistė pastebi, kad naujo interjero dizainas kardinaliai skiriasi nuo senojo. Namo vidus buvo įrengtas pagal to meto stilistiką, o visos medžiagos, santechnika bei įranga nuo naudojimo buvo nusidėvėjusios. Ąžuolas tapo ašine šių namų faktūra: juo išklotos grindys ir dekoruotos durys. Dizaineriai nusprendė rinktis karkasinius baldus. Britų bendrovės Morris&Co audiniai inspiravo įrengti namą vintažo stiliumi – prieš tai jis nedominavo. Nauja vyšninių, aukso, žalsvų atspalvių paletė būdinga klasikiniam stiliui. Svetainėje neįmanoma nepastebėti išskirtinio dizaino, klasika ir elegancija alsuojančio židinio. Šios ikoninės detalės norėjo gyventojai. Naujose erdvėse puikiai suskamba vitražiniai elementai. Savo vietą rado ir rankų darbo relikviniai persiški kilimai. Svetainės dekorą galutinai užbaigia ir subtilaus daniško dizaino bei aukščiausios kokybės garso sistema Bang&Olufsen

Valgomojo erdvę puošiančios veliūrinės žalsvo atspalvio kėdės kviečia užsukti į durimis atskirtą jaukią žemiškų tonų virtuvę. Taip pat pirmame aukšte įrengtas svečių-poilsio kambarys. Jame puikiai išnaudota erdvė virš viengulės lovos – ji skirta knygų sekcijai. Tai ne tik papildoma vieta knygų kolekcijai sudėti, bet kartu ir jaukus kampelis. Labiausiai iš pirmojo aukšto interjero vizijos išsiskiria holas, kuriame varijuoja juodi akcentai. Antrame aukšte išlaikoma tokia pati spalvų gama. Šviesiai žalsvais atspalviai dekoruotam šeimininkų miegamajam autentiškumo suteikia ir mid-century stilistiką paryškina  balta spalva nudažytos medinės sijos. Pagrindiniame vonios kambaryje įpinama daugiau juodos spalvos elementų. Juodai puošti korpusiniai baldai bei vitražinio lango rėmas suteikia erdvei žavesio ir meno poskonį. Šiame aukšte įrengtas poilsio kambarys, primenantis kitados populiarius žiemos sodus. Erdvėje nuotaiką kuria plytelės, sudėtos kaip gėlių žiedai, o akcentu tampa įspūdinga lounge tipo juoda kušetė-krėslas. 

Per interjere vyraujančius dekoro elementus galima nujausti, kad visa vizualizacija buvo itin kruopščiai dizainerių apgalvota, siekiant šeimininkų turėtiems autentiškiems baldams, o kartu ir pačiam namui, sukurti naują istoriją. Ilgą laiką puoselėta sodo augalija taip pat neliko neišnaudota – kieme įrengta terasa puikiai dera prie visumos ir yra tokia jauki, kad norisi greičiau sulaukti šiltų orų ir kavos puodeliu mėgautis būtent joje.

Nuotraukų galerija: