Vieta: Vilnius
Plotas: 313 m²
Metai: 2018
Tekstas: Tomas Milkamanavičius

Azijietiška virtuvė – pagrindinis inspiracijos šaltinis projektuojant restorano „Manami“ interjerą. Pasirinktas kelionės archetipas išplėtotas ne tik per skonio receptorius, bet ir vizualiai, funkcionaliai. Kampuotos, aukštos ir netradicinės pailgos formos patalpos jaukiam restoranui nėra pačios palankiausios, tačiau projektuotojai pasitelkė veiksmingas architektūrines priemones, siekdami sukurti organiškas ir jaukias, apetitą žadinančias erdves. Žaluma, pulsuojanti gyvybė bei gamtos motyvai leidžia šiame restorane jaustis, kaip sako patys interjero projektuotojai, „tarsi prabangiose džiunglėse“.

Vilniaus miesto centrinėje dalyje įsikūręs azijietiškos virtuvės restoranas „Manami“ stebina egzotiškais bruožais. Suprojektuoti maitinimo įstaigos technologinę liniją iš pirmo žvilgsnio tam netinkamose patalpose buvo viena iš pagrindinių architektų užduočių.

Logiškas sprendimas gale įrengti technines ir tarnybines patalpas leido maksimaliai atverti dienos šviesos antplūdžiui sėdimąsias vietas. Baro zona įkurdinta tarp šių dviejų funkcinių erdvių, per patį vidurį.

Rytietiški motyvai „Manami“ restorane prasideda jau vien pažvelgus į funkcinę schemą. Palei laužytą patalpos perimetrą išdėstytas sėdimąsias zonas, grupuojamas kvadratiniais staliukais po du–keturis žmones, galima sustumti arba atskirti pagal lankytojų kompanijos dydį. Viduryje vingiuojanti „gyvatėlė“ suteikia interjerui dinamikos ir leidžia laisvai, be kliūčių, naviguoti aplink organišką baldų struktūrą.

Palei langus suprojektuota antresolė – tarsi reakcija į aukštas patalpas. Ji, prisitaikydama prie erdvės parametrų ir racionaliai juos išnaudodama, leidžia sutalpinti dar daugiau lankytojų.

Antra architektų užduotis – atskleisti džiunglių temą interjere. Žaluma čia – labai svarbi tema. Siekiant sukurti džiunglių įspūdį, ji panaudota įvairiomis formomis: tai ir pastatomieji vazoniniai, ir kabamieji vijokliniai augalai. Jiems akompanuoja organišką estetiką pratęsiantys sienų piešiniai. Jų taip pat apstu apvaliuose ir sodriai išmargintuose kilimuose. Stiprų egzotikos įspūdį transliuoja povų uodegas primenantys prabangūs šiaudiniai krėslai ir WC zonoje pasitinkantys iš upės akmens išskobti praustuvai.

Gervės elementas, esantis restorano logotipe, atsikartoja sienų piešiniuose, taip pat individualaus dizaino kabamuosiuose origamio tipo šviestuvuose. Tai yra ir dominuojantis kodinis leitmotyvas, ir pagrindinis „Manami“ džiunglių gyventojas.

Daugiau nuotraukų:

Projekte dalyvavo:

UAB „Interjero architektūra“, www.inarch.lt

UAB „Dekorama.Lt“, www.dekorama.lt

„Cozytip.com“, www.cozytip.com

UAB „Interjeras ir gėlės“, www.shishi.ee

UAB „Top Sofa“, www.topsofa.lt