Revoliucinis gaminys natūraliai medienos apsaugai - interjeras.LT

Revoliucinis gaminys natūraliai medienos apsaugai - interjeras.LT

Revoliucinis gaminys natūraliai medienos apsaugai - interjeras.LT

Revoliucinis gaminys natūraliai medienos apsaugai - interjeras.LT

Jei norite, kad medinės dalys – sienos, grindys, lubos, baldai, ir net vaikiški žaislai, Jūsų namuose ilgai atliktų savo tiesioginę funkciją, gražiai atrodytų, išsaugotų malonų liesti paviršių, juos reikia saugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

Įmonė „Tonacija“ Baltijos šalių rinkai pristato alyvą Rubio Monocoat Oil Plus, skirtą medienai apsaugoti ir spalvinti. Pardavimų direktorius Nerijus Zubrys atskleidė, kad ši alyva, pagaminta kieto vaško pagrindu, apsaugo natūralų medžio paviršių nuo drėgmės, temperatūrų kaitos, greito susidėvėjimo, neigiamo aplinkos poveikio, leidžia medžiui kvėpuoti. Be to, iš gausaus 42 atspalvių pasirinkimo alyva gali suteikti medienai nuo skaidraus, vos matomo atspalvio, kuris išryškina natūralią medžio faktūrą, iki ryškios sodrios spalvos.

Kaip veikia Rubio Monocoat Oil Plus alyva?

Molekulinių jungčių būdu alyva susijungia su medienos celiuliozės plaušais. Ji nesudaro plėvelės ant medienos paviršiaus ir neįsigeria į pačią medieną. Būtent tai ir lemia stebėtinai mažą produkto išeigą. Kv. m. medienos apsaugai sunaudojama vos 20 ml alyvos. Kai laisvos celiuliozės skaidulos surišamos, perteklinio produkto mediena nebepriima, todėl visada užtenka vos vieno vienintelio sluoksnio, kad paviršius būtų apsaugotas. Taip pat svarbu paminėti, kad su šia alyva labai paprasta dirbti, net ir neprofesionalus broko tikrai nepadarys. Alyvą reikia užtepti ant švaraus nušlifuoto paviršiaus ir po trumpo reakcijos laiko nuvalyti jos perteklių.

Alyvos bandymas medžiui agresyviausioje patalpoje

Visais alyvos privalumais jau spėjo įsitikinti beveik nuolatiniu žurnalo eksperimentatoriumi tapęs astrologas Naglis Šulija, savo rąstiniame name išbandantis įvairias medžiagas, įvertinantis jų privalumus ir trūkumus. „Mūsų vonios kambaryje viena siena mūrinė, kita – medinių rąstų. Ne paslaptis, kad vonios kambarys – labai agresyvi aplinka medienai. Čia daug drėgmės, vandens, didelė temperatūrų kaita, todėl ieškojome medžiagos, kuri medį „Apgintų“. Sužinojęs apie Rubio Monocoat Oil Plus, kreipėmės į atstovus, kurie ne tik atsakė į visus klausimus, paaiškino, kaip tepti, kiek tepti, bet ir davė pavyzdžių spalviniams bandymams. Dieną naktį nemiegojusi garbinga namų komisija iš vyr. dizainerės Giedrės (N. Šulijos gyvenimo draugės, - aut. past.), dukrytės Elžbietos, dviejų darbininkų ir, žinoma, manęs, nusprendė, kad vonios kambarys bus alyvuojamas Sky grey atspalviu“, - nuotaikingai spalvinio sprendimo dilemą atskleidė N. Šulija. „Dėl skaidraus tonuojančio atspalvio liko išsaugota natūrali medienos faktūra, dailios rievės, o tai didelis estetinis privalumas. Sienos neatrodo kaip nudažytas pieštukas. Taip pat alyva puikiai atlieka pagrindinę apsaugos funkciją: galiu teigti, kad vanduo nuo rąstinių sienų nubėga kaip nuo žąsies. Augindami mažametę dukrytę siekiame sukurti kuo saugesnę aplinką, naudoti kuo natūralesnes medžiagas, todėl žinia, kad alyva – be jokių lakiųjų organinių junginių (LOJ, - aut. past.), taip pat džiugino. Kiek buvome informuoti, šia alyva galima dengti net vaikiškus medinius žaislus“, - praktiškai išbandęs alyvos privalumus žėrė meteorologas. Paklaustas dėl alyvos kiekių, N. Šulija lakoniškai tarstelėjo, kad jie buvo labiausiai stebinantis dalykas. „Prie tokių mažų kiekių reikia priprasti. Vonios kambario medinei sienai sunaudojome vos vieną indelį alyvos, kurio dydis kaip kūdikių maisto indelio“, - džiaugsmingai pasakojo pašnekovas.

Aktualus klausimas pasirodė, kaip toliau rūpintis ir prižiūrėti alyvuotas sienas vonios kambaryje, kad jos dar ilgai neprarastų gero estetinio vaizdo ir būtų apsaugotos nuo aplinkos poveikio. N. Zubrys akcentavo, kad vanduo ant sienų neužsilaiko ir nuteka, tačiau, po kurio laiko, ant medienos paviršių gali susikaupti kalkių dėmių. Tokiais atvejais labai svarbu, kad žmogus paviršiaus nesugadintų trindamas šiurkščia kempine, nes taip gali nutrinti tiek alyvą, tiek spalvą. Jei susikaupia kalkės, reikia papurkšti specialia priemone ir švelniai nuvalyti. Taip pat rekomenduojama kas keletą metų medinius paviršius atnaujinti.

Be visų jau išvardintų privalumų, svarbu paminėti kad produkto patikimumą patvirtina ir tai, jos su Rubio Monocoat Oil lauke dengtiems mediniams fasadams ir terasoms suteikiama rašytinė garantija. Iškilus klausimams dėl alyvos pasirinkimo, spalvos derinimo, priežiūros, Jus visada mielai pakonsultuos UAB „Tonacija“ atstovai.

www.monocoat.lt