Autoriai: studija „Rimartus“, Rimantas Špokas
Plotas: 152,86 m2
Vieta: Lietuva
Nuotraukos Leono Garbačausko

Po namo rekonstrukcijos viduje atsirado daugiau erdvės, tūrio ir naujų emocijų.

Naujas išdėstymas yra daug paprastesnis ir funkcionalesnis. Reikėjo pakeisti keletą pertvarų, perkelti ir sujungti pirmo aukšto vonios kambarį bei techninę patalpą. Taip padidinta pagrindinė namo erdvė, kur yra svetainė ir virtuvė. Anksčiau buvusios statiškos ir blankios erdvės suskirstytos į labai aiškias, bet atviras zonas. Atidengti pastato konstrukciniai elementai tapo neatsiejama urbanistinės interjero estetikos dalimi.

Rekonstrukcijos metu buvo pakeistas pirmo aukšto suplanavimas. Pakeistos grindų dangos: pirmame aukšte išklotos plytelės, antrajame – parketlentės. Išardytos senos gipso kartono lubų konstrukcijos, įrengta nauja vėdinimo sistema. Nuspręsta parodyti daugiau konstrukcinių elementų, tad atidengta perdanga ir laikančioji monolitinė sija. Pakeista santechnikos įranga, baldai, šviestuvai, durys. Atnaujinta židinio apdaila, seni laiptai, turėklai. 

Vyrauja pilkas koloritas su betono, marmuro tekstūromis, juodos ir baltos kontrastais bei spalvingais ryškiais akcentais. Stengtasi šiek tiek kitaip pateikti marmuro efektus, kurie yra jau iki banalumo populiarūs. Pasirinkta marmuro, betono ir juodo alyvuoto MDF (presuotos medienos dulkių plokštės) kompozicija papildyta ryškesniais akcentais. Šviesios medienos pakopos bendrai pirmojo aukšto erdvei suteikia vitališkumo. Jis subtiliai pereina į antrame aukšte esančias šviesesnes miegamųjų ir vaikų kambarių patalpas.  

Atnaujintas apšvietimas tapo architektūriškesnis. Jis integruotas bei strukūrizuotas pagal funkcines zonas. Atsirado galimybės žaismingai ir kartu funkcionaliai valdyti apšvietimą ir sukurti skirtingą atmosferą namuose. 

Virtuvės salai parinkti akmens masės stalviršiai Cambria Skara Brae puikiai įsikomponuoja į bendrą visumą ir pasižymi ypatingu praktiškumu. Atspari medžiaga yra nesidėvinti, netepli, tad šeimininkauti virtuvėje tampa dar maloniau bei lengviau. Pilkšvos grindų plytelės yra puikus  skirtingus elementus jungiantis fonas ir kartu praktiškas variantas. Ant tokios tekstūros plytelių menkiau pastebimas purvas ir dulkės, jos daug atsparesnės nei medinės grindys, ypač kai aktyviai naudojama terasa.   

Interjere suderinti patikimų, gerą vardą turinčių gamintojų baldai įsilieja bendrame urbanistiniame namo kontekste. Žalvario detalėmis dekoruotas šviestuvas virš medinio valgomojo stalo suteikia refleksijos ir ryškumo. Šį įspūdį sustiprina oranžiniai foteliai ir užbaigia ryškiaspalvis paveikslas. Tai akcentai. Žalsvos spalvos valgomojo kėdės ir kilimas asocijuojasi su žaluma, natūralumu ir sukuria papildomą harmoniją interjere. Antro aukšto kambariuose ir miegamajame vyrauja nuosaikesnės spalvos, medinės grindys ir švelnesnės tekstūros.

Nuotraukų galerija:

220