Interjeras: Vaida Žemaitytė Jankauskienė, Domantė Katiliūtė, Indrė Žemaitytė
Studija: CLÉ DE MAISON
Nuotraukos: Kernius Pauliukonis / Packshot

2021 m. šis interjeras pelnė apdovanojimą kaip Geriausias Europos interjero projektas (Best Interior Design Scheme Europe) Londone vykusių prestižinių Tarptautinių interjero dizaino ir architektūros apdovanojimų (The International Design & Architecture Awards) metu.

Apdovanojimai neretai prilyginami interjero dizaino Oskarams, juos kasmet organizuoja lyderiaujantis Jungtinės Karalystės interjero žurnalas „Design et al“.

Pasukti galvą šiek tiek privertė būsto planas, nes reikėjo pagalvoti, kaip išdėstyti erdves dviejuose butuose ir sukurti vieną apartamentą, kad zonos būtų funkcionalios. Todėl ir atsirado dvi nesikertančios erdvės: šeimininkų ir svečių. Jungiant du butus, siekta, kad erdvės būtų ne tik prabangios, bet ir funkcionalios. Būtent todėl pasirinkta atskirti dvi zonas: būsto šeimininkų ir svečių. Įėjus į butą, kairėje pusėje yra valgomasis, svetainė ir virtuvė, toje pačioje zonoje yra svečių vonios kambarys. Dešinėje suprojektuota privati šeimininkų ir jų vaikų kambarių zona. Tėvų miegamasis su drabužine, vonia ir privačiu tualetu, vaiko kambarys su atskira vonia. Veidrodinėje koridoriaus sienoje įmontuotos paslėptos durys, už kurių yra patalpa, skirta pagalbiniam personalui, pavyzdžiui, namų tvarkytojai. 

Svetainės erdvė nuo valgomojo yra atskirta biožidinio siena, kuri dekoruota marmuro plytelėmis. Taip sukuriama romantiška skiriamoji zona. 

Reikia pastebėti, kad šiame būste gausu skirtingų apdailos ir baldų medžiagų. Pavyzdžiui, pasirinktas natūralus medžio eglutės parketas, dekoruotas žalvariniais profiliais, naudojama daug nestandartinių formų sienų ir lubų lipdinių su kriauklių motyvais. Bute taip pat daug veidrodžių. Šeimininkams itin patinka veidrodinė koridoriaus siena, kuri tarsi kuria trimatį kubo vaizdą. Svetainės ir virtuvės lubos irgi dekoruotos veidrodžiu, ant kurio kabinami šviestuvai. Tai padeda išgauti dar didesnės erdvės pojūtį. Už valgomojo stalo pastebima dekoratyvi veidrodinė siena, klijuota iš daugybės detalių, todėl atrodo kaip meno kūrinys. 

Skirtingų raštų ir tonų plytelės visame bute kuria puošnų vaizdą. Šeimininkų vonioje išklijuotos plytelės su žalvariniais profiliais. Vonios kambaryje išraiškingas elementas – dušo siena, dekoruota šviečiančiu oniksu, kuris atrodo ekspresyviai ir dramatiškai. Nelieka nepastebėtas svečiams skirtas juodas wc kambarys. Čia groja netgi speciali muzika. Svečių vonioje esantis praustuvas dekoruotas 24 karatų aukso folija, kuri sukuria prabangų vaizdą.

Namuose yra nemažai spalvų. Viena tokių vietų – tamsiai mėlynas miegamasis. Norėjome emocijos, kokią jaučiame prabangiuose pasauliniuose viešbučiuose. Sukurti karališką buduarą, o ne standartinį šviesų miegamąjį. Mėlyna spalva tai puikiai atspindėjo. Išraiškingos mėlynos lubos, sienos ir lova kambario centre sukuria viešbučio atmosferą. Atskiras dukros kambarys taip pat atrodo įspūdingai, ši erdvė yra spalvinga, mergaitiška, skatina kūrybiškumą. 

Visi baldai bei šviestuvai užsakyti pas užsienio partnerius, gaminti individualiai. Bute persipina tokios prabangios medžiagos, kaip blizgi lakuota Ebony Makassar mediena, natūralus žalvaris, marmuras, ąžuolas, veidrodis. Visame bute integruota išmanaus būsto sistema. 

Daugiau nuotraukų:

222