Šildymas infraraudonaisiais spinduliais

Šildymas
 infraraudonaisiais spinduliais

Šildymas
 infraraudonaisiais spinduliais

Žiemą, kai už lango šalta, sukame galvą, kaip apšildyti namus. Būsto šildymas planuojamas prieš pradedant statyti namą arba statyboms įpusėjus, tačiau viską suplanuoti iš anksto ne visada pavyksta.

Problemiškiausia vieta – vonios kambarys. Kol įjungiamas centrinis šildymas, lauko temperatūra turi būti minusinė, o nuosavame name kaisti katilą dėl vienos patalpos neapsimoka. Nešildomoje vonioje drėgna, atsiranda pelėsis. Prižiūrėti santechnikos įrenginius sunku, o išsimaudžius iš vonios norisi bėgti. Optimaliausias sprendimas – elektra šildoma, plona (0,275 mm), paprastai montuojama šildymo plėvelė „Caleo“. Ją galima klijuoti ant grindų, sienų, lubų – reikia tik izoliuoti ją nuo drėgmės ir pasirinkti tinkamą dangą ant viršaus. Infraraudonieji spinduliai, skleidžiami šildymo plėvelės, neleis kauptis drėgmei ir pelėsiui, o šiluma dar ir džiovins skalbinius.

Norėdami apšiltinti balkoną, susiduriame su klausimu, kaip tai padaryti? Vietos nedaug, o apšiltinus sienas ir lubas, grindims norisi naudoti kuo mažiau medžiagų. Paprastas plonos šildymo plėvelės montavimas – puiki išeitis. Svarbiausia – nepamiršti šilumą atspindinčio grindų sluoksnio ir dangos ant viršaus.

Žiemą vargina ir rasojantys langai, ko priežastis – nesandarūs langai. Čia gelbsti šildomos palangės, neleidžiančios vandens kondensatui kauptis ant langų ar palangių bei jas gadinti, o, esant nesandariems langams, neleidžia drėgmei skverbtis į palangę, susidaryti pelėsiui. Tai gali būti ir papildomas patalpos šildymo šaltinis. Pritvirtinus šildymo plėvelę prie palangės, ją reikia izoliuoti nuo vandens, prijungti šilumos valdymo reguliatorių. Gėlės ant šios palangės augs dukart greičiau, nes infraraudonieji spinduliai skatina augimą.

Pajūryje esančiuose gyvenamuosiuose namuose dažnai drėgmės kiekis patalpose yra per didelis. Tai ypač išryškėja ankstyvą rudenį. Tradicinis šildymas drėgmės, pelėsio nepanaikina. Infraraudonieji spinduliai naikina pelėsio kvapą, neleidžia kauptis kondensatui. Šie spinduliai nekenkia žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, nedžiovina oro (nedegina taip reikalingo deguonies), nesukelia dulkių, nesudaro šiltnamio efekto. Šildymo plėvelė labai tinka vaikų žaidimų kambariuose, darželiuose.

Daugiau informacijos www.caleo.lt