Interjero autorės: Rugilė Palevičiūtė ir Viktorija Puodžiūtė-Jurkšaitė
Nuotraukos Simono Linkevičiaus
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Bendra 94 m²  keturių kambarių buto vizija architekčių Rugilės ir Viktorijos duetui gimė labai greitai. Užsakovai nuo pat pradžių norėjo ryškių ir drąsių spalvų, išskirtinių sprendimų, skirtingų tekstūrų ir medžiagų derinių. Kai išvydo kitus ryškiaspalvius studijos sukurtus interjerus, iškart išaugo pasitikėjimas specialistėmis. Tai atvėrė duris kūrybinei laisvei. Jau per pirmųjų vizualizacijų pristatymą nuspręsta pradėti buto įrengimą. Kaip pastebi kūrėjos, lyginant vizualizacijas ir galutinio rezultato nuotraukas, būtų sunku rasti esminių interjero elementų skirtumų.

Iš pradžių buvo atliktos minimalios plano korekcijos. Kambarių erdvės išliko tokios pat, pakoreguotas tik sanitarinių mazgų išdėstymas. Pastarųjų namuose yra du: pirmajame pavyko sutalpinti dušą, vonią, WC ir du praustuvus, o antrojo erdvė padidinta, nugnybus šiek tiek ploto iš svetainės. Be WC ir praustuvo, suprojektuota atskira vieta skalbyklei, sandėliukui bei paslėpta rekuperavimo sistema. 

Projektuodamos pastatus ar interjerus architektės stengiasi atsižvelgti ir į supančią aplinką. Kadangi šis butas įsikūręs name, kurio bendros erdvės turi daug klasikinių elementų, kilo noras atspindėti klasikinį interjerą ir buto erdvėse. Taip gimė idėja išnaudoti klasikinio interjero elementus, kaip antai arkas, puošybines juosteles sienų apdailai, aukso motyvus. Tiesa, šie elementai panaudoti moderniai, suteikiant jiems spalvą ar kitokią išraišką. Architektės sumanė pritaikyti arkų motyvus. Pirminis arkos motyvas yra svetainėje. Čia arkinėje nišoje suprojektuota knygų lentyna. Pagal pirminį vonios kambario planą nišoje turėjo būti įmontuota vonia. Siekiant išlaikyti interjero vientisumą, šioje nišoje irgi atidengta arka. Techniškai įgyvendinti šią idėją nebuvo lengva, tačiau kruopštūs meistrai susidorojo su užduotimi.

Nesvarbu, ar tai būtų baldinė plokštė, ar audinys, ar natūralus tamsintas medis, dizaino pamatu tampa spalva. Grindys išklotos natūralaus eglutės rašto ąžuolo parketlentėmis, korpusiniams baldams pasirinkta faneruota baldinė plokštė. Dar vienas išskirtinis sprendimas regimas koridoriaus zonoje – sienos apdailai panaudotas veidrodis su paslėptomis durimis, kurios taip pat  padengtos veidrodine plokšte.

Projektuojant apšvietimą, galvota apie universalumą, galėjimą prisitaikyti prie skirtingų šviesos scenarijų, tad pasirinktos magnetinės sistemos. Bėgant metams, interjeras gali kisti: galbūt atsiras papildomų meno kūrinių, gal pasikeis ir funkcinis suplanavimas, tad magnetinių sistemų apšvietimas suteikia galimybę rinktis daugiau apšvietimo elementų ar perkelti esamų sistemų šviestuvų vietas be papildomų remonto darbų.