Pasaulinės rinkos tendencijomis sekanti minkštųjų baldų gamintoja Sedes Regia, siekdama pagerinti šiuolaikinio žmogaus gyvenimo kokybę, pristato pirmąjį Lietuvoje miego kapsulės dizainą. Tai baldas, kurio prototipas prieš daugiau nei penkiasdešimt metų tapo dizaino istorijos dalimi. Dar 1970 m. Kisho Kurokawa pasaulinėje parodoje Osakoje, Japonijoje pristatė namo-kapsulės koncepciją. Per keletą dešimtmečių ji tapo viena paklausiausių biuro detalių Rytuose. Iš kraštų, kuriuose tradicijos diktuoja minimalistinį gyvenimo stilių, į Vakarus atkeliavęs dizainas šiandien yra  žinomas kaip mikropoilsio erdvė. Ji jau pristatoma ir Lietuvoje.

Lietuviška miego kapsulė

Sedes Regia drauge su architektu Dariumi Juškevičiumi sukūrė miego kapsulę S-Box. Tai miegamasis, skirtas kokybiškam poilsiui viešosiose erdvėse. Jis puikiai tiks atviro tipo biurams, universitetų bibliotekoms, oro uostų laukimo zonoms bei 24/7 veikiančioms įstaigoms. Iki 270 kg sverianti kapsulė surinkta ant 360 laipsnių kampu pasukamų minkšto plastiko padangomis padengtų ratukų su stabdžiais, todėl ją lengva perstumti vienam žmogui. Šis mikromiegamasis turi 64 cm pločio ir 7 cm storio minkštą čiužinį. 50x50 cm padidinto svorio pagalvė padeda išsimiegoti, pamedituoti ar atsipalaiduoti skaitant knygą. Kokybiškam poilsiui taip pat pritaikytas lubose įrengtas LED šviestuvas su šviesos srauto reguliatoriumi, o išmaniesiems prietaisams įkrauti įmontuota 220V rozetė. 

Jaukus ir funkcionalus dizainas

S-Box gali būti naudojamas kaip vizualiai patraukli, garsą sugerianti pertvara viešosiose bei darbo erdvėse. Į šoną nustumiamos durys su šveicarišku mechanizmu bei stačiakampė forma leidžia patogiai išdėstyti kelias kapsules nedideliu atstumu viena šalia kitos. Į kapsulę patogu įlipti dėl viršuje padarytos išpjovos. 5 mm tarpas tarp durų ir kapsulės korpuso skirtas savaiminei ventiliacijai. Lietuviškoji miego kapsulė taip pat gali turėti daiktadėžę. Ji instaliuojama prireikus padėti asmeninius naudotojų daiktus, taip pat pagalvę, pledą. Audiniu aptraukta vidaus ir išorės apdaila sukuria jaukią privačią erdvę, o po užvalkalais esančios paminkštinimo medžiagos slopina išorinį triukšmą. Beveik metro aukščio atstumas nuo čiužinio iki lubų suteikia erdvės pojūtį ir padeda išvengti klaustrofobijos jausmo.

Šis naujasis D. Juškevičiaus kūrinys – itin jaukaus bei praktiško,  viešoje erdvėje lengvai pritaikomo dizaino produktas.

Daugiau informacijos: sedesregia.com

Daugiau nuotraukų:

105