„Mano tikslas – kurti virtuvės baldą, o ne virtuvės baldų komplektą, siekiu, kad žmonės į šiuos baldus žvelgtų kaip į vienį, o ne komplektinį junginį“, – teigia nestandartinius kietuosius baldus kuriantis „Sako Style“ savininkas ir dizaineris Aurimas Sakalauskas. Su Aurimu kalbamės apie užsitarnautas klientų simpatijas bei pasitikėjimą ir siekį keisti požiūrį į virtuvės baldus.


Kaip gimė idėja gaminti nestandartinius baldus? Kodėl pasukote būtent šia kryptimi?

Tokia idėja kilo jau seniai, prieš keturiolika metų, darbuojantis vienose Švedijos dirbtuvėse. Ten buvo gaminami mediniai spintelių karkasai, nugarėlės, stalčiai. Viskas iš pušies, su modernaus kantri stiliaus elementais, minimali klasika. Dirbdamas užsienyje pamaniau, jog tokia produkcija gali būti įdomi ir Lietuvos rinkai. Pradėjau rutulioti idėją, gavau pirmuosius užsakymus, kurie, tiesa, buvo labiau klasikiniai ir prabangesni baldai nei gaminti Švedijoje. Su šypsena atsimenu ir pirmąjį, sakyčiau, labai sakralų užsakymą – įrengti Kauno klinikų koplyčią. Paskui užsakymas vijo užsakymą, ir viskas įsivažiavo.

Kuo Jūsų produkcija išskirtinė, ypatinga?

Mums labai svarbus natūralumas, ekologiškumas. Didžiąją dalį produkcijos sudaro natūralios trijų sluoksnių ąžuolo medienos, tradicinės staliaus plokštės gaminiai, kurie turi mažiau lakiųjų medžiagų. Paviršiams lakuoti renkamės vandeninius, o ne rūgštinius lakus – natūralumui, gaminių saugumui skiriame tikrai daug dėmesio, tai vertina ir mūsų klientai. Kaip ir tai, jog kūrybiškai žvelgiame į dizaino sprendimus. Turbūt tam įtakos turi ir tai, jog pagal išsilavinimą esu skulptorius. Man visuomet rūpi ištobulintos formos, balduose nebijau pažaisti skulptūriniais elementais, stalus ar kėdes gaminti nuožulniais kampais. Stengiuosi išnaudoti žaliavos ypatumus: sulaužau ir vėl kampu sujungiu fasadus, atlenkiu medžio gabalėlį ir jį panaudoju kaip rankenėlę. Siekiu šiek tiek pakeisti tradicinės virtuvės vaizdą.

Kokia Jūsų darbo filosofija? Kas Jums svarbiausia?

Svarbu, kad abi pusės – tiek klientas, tiek aš pats – būtų patenkintos rezultatu ir kad sukurtas gaminys būtų įdomus bei praktiškas.

Kokiems žmonėms kuriate, kas yra Jūsų klientai?

Tikrai negalėčiau teigti, jog nestandartiniai baldai yra tik turtingų verslininkų privilegija. Mūsų klientų ratas tikrai spalvingas, visgi juos šis tas vienija. Tai žmonės, pastebintys smulkius niuansus. Būtent dėl to dažnai iš klientų girdžiu, kad savo požiūriu, gaminiais, baldų talpinimu erdvėje mes labai skiriamės nuo konkurentų.

Gal išduosite, kaip atrodo Jūsų darbo procesas?

Žmonės dažniausiai susižavi jau sukurtais mūsų gaminiais. Juos dažnai klientai pateikia kaip pavyzdžius. Tuomet gauname erdvės nuotraukas, sukuriame pradinius brėžinius, diskutuojame, koreguojame ir galiausiai gaminame baldus pagal patvirtintą projektą.

Kokiais pasiekimais, laimėjimais galite pasidžiaugti?

Didžiausias įvertinimas – laimingi klientai ir pasitikėjimas mumis. Kaip asmeninį laimėjimą išskirčiau dalyvavimą parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“, kurioje pristačiau individualią kūrybą: rašomąjį stalą, virtuvės baldus, rankenėles – visą apstatymą. Čia susilaukiau daug liaupsių ir paskatinimų. Slapta norėjau, kad mus įvertintų už inovatyvius sprendimus ir šiuolaikiškumą, bet labiausiai džiaugiuosi Vilniaus dailės akademijos profesoriaus, interjero ir daiktų dizainerio Vytauto Kibildžio įvertinimu: jam patiko mano darbų naujoviškumas, ypač darbo stalas. Šis malonus, reikšmingas momentas suteikė motyvacijos tolimesniems darbams.

Prabilote apie ateities darbus. Kokių planų turite?

Kaip jau ne kartą esu minėjęs, pagrindinė mano užduotis – pakeisti požiūrį į virtuvės baldus. Pastebiu, kad vis dar gana dažnai tenka „išmušinėti“ senuosius baldų komponavimo principus. Mano tikslas – kurti virtuvės baldą, o ne virtuvės baldų komplektą, siekiu, kad žmonės į šiuos baldus žvelgtų kaip į vienį, o ne komplektinį junginį. Tikiuosi, jog ateityje šis požiūris taps vis populiaresnis – tai bandome išreikšti ir savo kuriama bei gaminama produkcija.

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: sako.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“