Kaip žinia, visas pasaulis gyvena recesijos nuotaikomis. Stoja statybos, krinta kainos nekilnojamojo turto sektoriuje, tačiau mūsų pirkėjams vis tiek išlieka aktualu gerinti savo buitį ir rinktis tai, kas yra gražu, kokybiška ir nebrangu. Sunkiais laikais vartotojai yra priversti iš naujo pagalvoti, kokių prekių jiems išties reikia.

Neapgaudinėkite savęs samprotaudami, kad dabar galite pirkti bet ką, o po metų ar dvejų, pagerėjus situacijai, įsigysite aukštesnės kokybės, gražesnius daiktus. Tikrai tikėtina, jog baigę įrenginėti arba remontuoti vonios kambarį, rankų prie jo nekišite mažiausiai 5, o gal ir 10 metų. Todėl iš karto rimtai apsvarstykite, ar rinktis tikrai sau patinkančius, patikimų gamintojų produktus, ar rinktis gaminį, kuriam pritaikyta didžiausia nuolaida.

Įvairūs tyrimai rodo, jog žmonės santykinai vis daugiau laiko praleidžia vonios kambaryje, tad jame turi būti sumontuota estetiška, patogi, nepriekaištingai funkcionuojanti santechninė įranga. Racionaliau rinktis žinomus ir pripažintus gamintojus, kurie siūlo ir techninio aptarnavimo paslaugas.

Apie tai, kaip svarbu teisingai investuoti į santechniką net ir sunkiais laikais, pasakoja UAB „Murestos prekyba“ direktorius Mindaugas Vengras.

Kur ir kodėl nereikėtų taupyti?

Santechnika apskritai nėra ta sritis, kur reikėtų persistengti taupant – mažiausiai dėl dviejų priežasčių: pirma, santechnikos gedimų pasekmės itin skaudžios, antra, rimtesni remontai vonios kambaryje paprastai daromi maždaug kas 10 metų. Dėl šių priežasčių, įsigijus pigius, bet nekokybiškus gaminius gali tekti save ilgai ir nuobodžiai keiksnoti dėl įvairių nepatogumų.

Naudokitės profesionalių santechnikų - montuotojų paslaugomis. Nemažai tautiečių save laiko geriausiais meistrais arba yra linkę patikėti santechnikos darbus „auksarankiams“ kaimynams, giminaičiams. Tokia saviveikla gali baigtis ne tik santechninės įrangos sugadinimu, bet ir kaimynų iš apačios užtvindymu...

Nereikėtų taupyti perkant įvairias jungiamąsias (movos kanalizacinio vandens išbėgimui, vandens sifonai), sandarinančias detales (silikonas, glaistas). Svarbu, kad jos būtų patikimos ir ilgaamžės.

Ypač atidžiai rinkitės tuos santechnikos prietaisus, kurių funkcionalumas priklauso nuo susidėvinčių mechanizmų, pvz.: unitazai su vandens nuleidimo mechanizmais, maišytuvai, masažinės vonios ar dušo sistemos. Taupyti gali tik išties turtingi ir kantrūs žmonės, kurie pasiryžę kasmet, jei ne dažniau, užsiimti santechnikos prietaisų remontu arba keitimu.

Į kokius techninius parametrus būtina atkreipti dėmesį ?

Daugelio rinkoje parduodamų unitazų bakelių talpa yra maždaug 6 litrai, o dviejų sistemų vandens nuleidimo mechanizmai leidžia nuplovimui panaudoti 3 arba 6 litrus vandens. Tačiau tai nereiškia, kad visi unitazai su 6 litrais vandens nuplaunami vienodai švariai. Ypatingai skeptiškai reikėtų vertinti iš Azijos atkeliaujančią produkciją, kuri labai dažnai neišlaiko nuplovimo 6-iais litrais vandens testų – kokybiškam nuplovimui ir vandens sifone pakeitimui kartais prireikia net keliolikos litrų... Tuo tarpu žinomi Europos gamintojai jau ruošiasi pereiti ir prie naujesnių vandens taupymo standartų – kokybiško nuplovimo su 2 ir 4 litrais vandens...

Apie unitazų, bidė aukštį dažnai net nesusimąstome. Istoriškai Europoje buvo nusistovėjęs 40 cm (su dangčiu) sėdimasis aukštis. Vidutinis žmogaus ūgis per tą laiką stipriai šoktelėjo, o santechnika „užstrigo“ tame pačiame aukštyje. Pažangesni gamintojai jau gamina santechnikos prietaisus, kurių sėdimasis aukštis – 45-48 cm. Tai labai svarbu ir aukštesniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms (dėl apkrovimo kelių ir klubų sąnariams), ir neįgaliesiems. Tuo tarpu kai kurie iš Kinijos atkeliaujantys prietaisai yra netgi žemesni nei 40 cm...

Svarbu atkreipti dėmesį į santechninės keramikos gaminių dengimą glazūra. Nepatingėkite parduotuvėje kritiškai pabraukyti ranka ir tas keramikos gaminių vietas, kurios nematomos išoriškai, tačiau turi nuolatinį sąlytį su vandeniu – unitazo puodo vandens nubėgimo lanką, sifoninę puodo dalį. Jei ta dalis neturi glazūros, ten gali veistis bakterijos, sklisti nemalonus kvapas. Tiesa, nepersistenkite priekabiai vertindami. Nedideli, akies nerėžiantys keramikos nelygumai, minimalūs nukrypimai nuo brėžiniuose deklaruojamų matmenų – leistini dalykai keramikos prietaisų gamyboje. Jie gaminami itin aukštoje temperatūroje, todėl įvairios deformacijos ir minimalūs nukrypimai yra neišvengiami.

Tikrai sutaupysite įsigiję keramikos gaminius, kurių paviršius padengtas specialiu „WonderGliss“ arba „CeramicPlus“ padengimu. Šis pasirinkimas padeda mažinti aplinkos taršą ,o svarbiausia – padengimas pagamintas iš nekenksmingų medžiagų ir jį nesudėtinga prižiūrėti. Ant „WonderGliss“ir „CeramicPlus“ paviršiaus nelimpa joks purvas. Dėl šios puikios savybės purvas nuo paviršiaus (apdoroto „WonderGliss“, „CeramicPlus“) nuvalomas ypač lengvai. Nebereikia naudoti specialių, dažnai lėtai veikiančių cheminių valymo priemonių ir tai, be abejonės, taupo Jūsų laiką ir pinigus.

Ko reikėtų paklausti parduotuvės konsultanto, renkantis gamintoją?

Jei konsultantas turi pakankamai patirties ir kompetencijos, jis gali suteikti išties vertingos informacijos. Jo derėtų pasiteirauti, ar seniai prekiauja viena ar kita produkcija, kokių problemų su ja dažniausiai kyla. Pasidomėti, ar šalyje yra gamintojų atstovai, kurie galėtų operatyviai spręsti techninius klausimus ar problemas, jei tokių iškiltų.

234