Interjero autoriai: Dovilė Piekytė, Dovilė Paunksnytė, Normundas Vilkas
Studija: AKTA
Nuotraukų autorius: Darius Petrulaitis


Viršutiniame pastato aukšte įrengtas dviejų skirtingų įmonių biuras – tai dar vienas interjero projektas, atsispindintis studijos AKTA kūrybinį braižą, originalumą ir ilgalaikius, o ne madas sekančius sprendimus. Vizualines kompozicijas inspiravo plastiškos architektūrinės formos bei supančios miesto panoramos vaizdai. Sėkmingą rezultatą lėmė kruopščiai parengta užsakovo užduotis, aiškiai nurodyti funkciniai poreikiai ir įmonių plėtros planai (pastarieji padiktavo funkcinių zonų paskirstymą) bei visiškas pasitikėjimas.


Kadangi biuro darbuotojai yra įvairaus profilio, buvo nuspręsta sukurti saikingą, namų jaukumą menančią aplinką. Akcentine interjero apdailos medžiaga tapo rusva medienos sienų apdaila – faneruotės skydai. Būtent ši detalė padėjo aiškiau suvokti erdves, jas sujungti ir paslėpti daugybę detalių: su faneruote susiliejo sanitarinių mazgų, techninių patalpų durys, taip pat apdailoje pasislėpė ir įvairių komunikacijų durelės. Akmens masės plytelės bei panašaus tono kiliminė danga leido sukurti pilkšvą spalvinę bazę, papildytą grafito spalvos aliuminio lubų konstrukcija, priderinta prie stiklinių pertvarų rėmų. Didžioji baldų dalis buvo suprojektuota lietuvių gamintojų, o tai padėjo išlaikyti stiliaus vienovę, prisitaikyti prie sudėtingų, dinamiškų, nestandartinės formos erdvių. Atidus dėmesys skirtas darbo baldams, ypač stalams, kurių aukštį galima reguliuoti. Ergonomiški baldai ne tik patogūs dirbant, bet ir estetiškai įsilieja į interjerą.

Siekiant išvengti su sėdimu darbu susijusių negalavimų, tokių kaip nugaros ir riešo skausmai ar regėjimui kylanti įtampa, dizaineriai turėjo ieškoti tinkamų sprendimų komfortiškos ir ergonomiškos darbo aplinkos sukūrimui, todėl kreipėsi į įmonę „Ergolain“. Ergolain projektai pasiūlė efektyvią kilnojamo aukščio darbo stalų sistemą X RAY. Kompanijos nuostata darbo vieta turi prisitaikyti prie žmogaus, o ne atvirkščiai. Tokia funkcija patogi ne vien dėl skirtingo darbuotojų ūgio, bet ir dėl pomėgio, dirbti atsistojus prie stalo.

Atviros, pertvaromis neatskirtos darbo vietos leidžia nesunkiai bendradarbiauti ir bendrauti tarpusavyje, be to, dailiai atrodo. Laisvalaikiui ar kitokioms veikloms palikta nemažai erdvės, nes norėta sudaryti sąlygas darbuotojams jaustis laisvai, nevaržomai ir patogiai. Vėliau šį plotą bus galima panaudoti naujoms darbo vietoms kurti, konferencijoms rengti ar kitokiems naujiems poreikiams tenkinti. Virtuvėje svarbų vaidmenį atlieką didelis bendras stalas, leidžiantis kolegoms tiesiogiai bendrauti ar užmegzti draugystę. Vadovų kabinetai suprojektuoti reprezentatyviausiose biuro vietose, tačiau dėl stiklinių pertvarų gražiausios miesto panoramos vaizdas atsiveria tiek kiekvienam darbuotojui, tiek svečiui. Advokatų kontoros darbo pobūdis padiktavo labiau segmentuotą darbo vietų, pasitarimų kambarių bei kitų erdvių zonavimą.

Biuro sienų apdailai buvo pasiūlytos medinės įmonės Wenge tiekiamos 0,5 mm ąžuolo lukšto panelės. Šiuolaikiniuose interjeruose naudojami apdailos elementai iš natūralios medienos lukšto turi keletą neabejotinų privalumų prieš kitas apdailos medžiagas. Tai kaina, plati spalvų paletė, unikali tekstūra ir ekologiškos gaminių savybės. Vizualiai natūralios medienos lukštai mažai kuo skiriasi nuo medžio masyvo, tačiau paminėtos savybės medienos lukštui suteikia nemažai privalumų ir neribotas panaudojimo galimybes, įgyvendinant išskirtinio interjero projektus.

Pasitarimų, priimamojo erdvėse ir sanitarinėse patalpose buvo įrengtos visos technologijos, būtinos moderniam biurui funkcionuoti, o dėl techninių ir saugumo reikalavimų sumontuotos komunikacijos lubose buvo išmaniai paslėptos ažūrinėse lubose iš aliuminio konstrukcijos. Apšvietimas biure valdomas pagal erdvės poreikius – darbinei atmosferai, konferencijoms ar pranešimams, šventiniams renginiams. Kiekvienas darbuotojas savo stalinį šviestuvą prisitaiko individualiai.

Biure įmonė Šviesos technologijos įdiegė šviesos diodų (LED) šviestuvus ir apšvietimo valdymo sistemą, kuri leido sutaupyti apie 70 % elektros energijos, palyginti su įprastomis liuminescencinėmis apšvietimo sistemomis. Į darbo vietas apšviečiančius šviestuvus integruoti šviesos ir būvio jutikliai reguliuoja apšvietimo lygį, atsižvelgiant tiek į darbuotojo buvimą patalpoje, tiek į natūralios šviesos lygį. Saulėtą dieną šviestuvai automatiškai pritemsta, o sutemus jų šviesos intensyvumas didėja.

Solidus, švarus, malonaus kolorito ir medžiagiškumo biuras išsiskiria iš pastaruoju metu itin išpopuliarėjusių ryškiaspalvių, detalių perkrautų interjerų. Tai atrodo kaip labai skoninga, ramybe dvelkianti, susikaupti leidžianti vieta kokybiškam darbui.

Projekte dalyvavo:

Žurnalas „Centras“