Saulės kolektoriai

Saulės
 kolektoriai

Didėjančios kainos, noras taupyti bei gyventi ekologiškai skatina žmones ieškoti alternatyvių energijos šaltinių, tokių kaip saulės energija. Tobulėjant saulės kolektorių technologijoms jie jau tampa ne tik naudingu įrenginiu, bet ir novatorišku namų eksterjero sprendimu.

Apie saulės kolektorius namų eksterjere pasakoja interjero dizaino centre „Artis“ įsikūrusios įmonės „HYDROPOOL LT“ vadovas Rytis Juočas.

Neišsenkanti saulės energija

Tarp įvairių atsinaujinančių energijos šaltinių, saulės energija yra pati galingiausia. Lietuvoje po truputį pradeda rastis vis daugiau žmonių, besinaudojančių saulės teikiama nauda, tačiau palyginus su kitomis Europos sąjungos šalimis jų tėra vienetai.

Specialistai kelia prielaidas, kad žmonės paprasčiausiai nėra susipažinę su jų teikiama nauda arba bijo pradinės investicijos. Plėtrai taip pat nepadeda ir plačiai paplitęs mitas, kad Lietuvoje nepakanka saulės optimaliam šių įrenginių funkcionalumui.

„Be abejo naktį saulės kolektoriai negamina energijos, tačiau net ir debesuotu oru yra kaupiamos energijos atsargos, tiesa, šiek tiek mažesniais tempais“, - juokiasi saulės kolektoriais prekiaujančios įmonės „HYDROPOOL LT“ vadovas Rytis Juočas.

Tinkamai suprojektuota bei įrengta sistema per metus pagamins 60-70% reikalingos energijos karštam vandeniui ruošti bei 20-30% pastato šildymui reikalingos energijos.

Tiesa, Vokietijoje jau egzistuoja namas, kuris saulės kolektorių dėka, energijos pagamina tris kartus daugiau, nei jos suvartoja. Negalima nepaminėti, kad į šio namo suvartojamos energijos limitą įeina ir du elektra pakraunami automobiliai.

Saulės kolektoriai eksterjere

Kuriant šiuolaikišką namų eksterjerą, saulės kolektorių panaudojimo galimybės yra plačios. Jeigu seniau buvo populiaru kolektorius montuoti tiesiog ant stogo, tvirtinant juos prie lentjuosčių, tai dabar, siekiant rasti inovatyvesnį sprendimą bei suteikti didesnį funkcionalumą, įvairių spalvų ir formų saulės kolektoriai yra integruojami į fasadus ir stogus, kaip architektūrinė pastato dalis. Todėl architektai darydami brėžinius susiduria su vis naujais iššūkiais ir galimybėmis.

Architektūriniai sprendimai

Integruojant saulės kolektorius pastatui galima suteikti papildomų izoliacinių ir apsaugos nuo išorinių pokyčių savybių. Tam, kad būtų tinkamai išnaudotos visos saulės kolektorių galimybės, architektai jau prieš darydami brėžinius gali numatyti kur bus integruojami saulės kolektoriai, kokio kiekio reikia optimaliam namo aprūpinimui energija bei numatyti jų funkcionalumą.

Saulės kolektorių sistema nėra itin sudėtinga, ji gali būti montuojama kiekviename name. Jų galima rasti ir ant interjero dizaino centro „ARTIS“ fasado, kuriame yra įsikūrusi bendrovė „HYDROPOOL LT“, prekiaujanti, bei montuojanti saulės kolektorius.

„Vis daugiau modernių architektų, neatsiliekančių nuo naujos ekologiškų namų rinkos rengia projektus atsižvelgdami į šias naujas tendencijas“, - pasakoja „HYDROPOOL LT“ vadovas Rytis Juočas

Ekologiškas sprendimas

Ekologinė architektūra skatina harmoningus ir ekologiškus projektavimo metodus, žmogaus būsto ir gamtos neatsiejamą darnų ryšį bei tarpusavio santykį.
Ekologiško namo projektavimas ir pastatymas - sudėtingas procesas. Kurdamas ekologišką namą kiekvienas žmogus prisideda prie gamtos išteklių tausojimo, pavojaus žmonių sveikatai mažinimo, pasaulio klimato kaitos ir jos padarinių švelninimo, aplinkos apsaugos.

Vienas iš paprasčiausių būdų „ekologizuoti“ savo namus – saulės kolektoriai. Saulės gaminama energija yra draugiška gamtai. Naudojant šią sistemą mažiau eksplotuojamos sunkiai atsinaujinančios žemės gėrybės, tokios kaip nafta bei anglis.

Būtent todėl vis dažniau atkreipiamas dėmesys į atsinaujinančius energijos šaltinius. Saulės energija gali suteikti mums šilumą, šviesą ir elektrą žymiai pigiau ir nekenkiant aplinkai.

Neišsenkantys galimybių klodai

Su saulės generuojama energija galime kaitinti vandenį, apšildyti namus, sušildyti vandenį baseinui, gauti elektros energijos prietaisams ir netgi ,esant poreikiui, įkrauti savo elekromobilį. Taigi galima įvardyti ne viena „už“ įsirengti saulės kolektorius savo namų eksterjere.

Interjero dizaino centre „Artis“ galima rasti įvairių saulės kolektorių bei gauti profesionalias konsultacijas dėl jų įdiegimo sename ar naujai statomame name.

Daugiau informacijos: www.artiscentras.lt, www.visibaseinai.lt