Stilistai: Helen Sirp & Holger Kilumets
Fotografas: Holger Kilumets

"Tactile Baltics" – jungtinė trijų Baltijos šalių dizaino paroda, pirmą kartą Baltijos šalių dizaino istorijoje, siūlanti išvysti Estijos, Latvijos ir Lietuvos dizaino kūrinius drauge. Šiemet Londono dizaino festivalis kartu su "Shoreditch Design Triangle", "Adorno‘s Collectible Design trail" ir "Tactile Baltics" kvies įsikvėpti, atrasti, patirti ypatingą, jau seniai ir giliai įsišaknijusį Baltijos regiono unikalų ryšį su gamta per dizaino objektų prizmę. Naujosios dizaino parodos didžiausias dėmesys skirtas taktiliškumui bei tvarumui, tad lankytojai turės galimybę pajusti ir įsigilinti į juos supančią aplinką - pojūčiais pastebėti detales.

"Tactile Baltics" organizuoja ir kuruoja Lietuvos dizaino forumas, Latvijos dizaino centras ir NID. "Shoreditch" dalyje bus eksponuojami jau žinomų ir jaunų dizainerių darbai. Iš viso parodoje aštuoniolika šiuolaikinio dizaino projektų – po šešis iš kiekvienos šalies - indai, apšvietimas, tekstilė, papuošalai. Šių dizaino produktų instaliacijos leis suprasti ir įsigilinti į pagrindines Baltijos šalių dizaino temas, įskaitant tvarumą, tradicijas, meistriškumą, naujoves bei medžiagas. Bendradarbiaudama su "Adorno" – internete kuruojama šiuolaikinio kolekcionuojama dizaino galerija - "Tactile Baltics" taip pat eksponuos aštuoniolikos riboto leidimo kolekcionuojamų dizaino darbų seriją pristatomų trijų Baltijos šalių dizainerių. Ši dizaino paroda bus prieinama tiek "Shoreditch" dalyje gyvai, tiek virtualioje "Adorno" dizaino platformoje. Galima drąsiai teigti, jog"Tactile Baltics" yra reikšminga, puiki ir džiuginanti galimybė pristatyti ir įvertinti visų Baltijos šalių šiuolaikinio dizaino kolekciją, beje pirmą kartą istorijoje organizuotai suburtų vienoje vietoje.

"Tactile Baltics" finansuoja Baltijos kultūros fondas ir "Estonia Culture Abroad". Parodos rėmėjai: Estijos Respublikos kultūros ministerija, Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros institutas.

Lietuvoje atstovai: Lietuvos dizaino forumas | Gabija Vanagė | +37069875264 |vanage@dizainoforumas.lt

Baltic Design Exhibition
18 September - 3 October 2021 London Design Festival

Dray Walk Gallery, Dray Walk, off Brick Lane, London, E1 6QL

tactilebaltics.com | @tactilebaltics | #tactilebaltics

Daugiau nuotraukų: