„Stilius yra labai intymus, jis neturi nieko bendra su mada. Mada greitai baigiasi, stilius – amžinas.“

Ralphas Laurenas

Įžengus į namus, į bet kurią jų erdvę, nesunkiai gali atskirti, ar interjeras sukurtas laikantis tam tikro sumanymo, koncepcijos, ar vos ne atsitiktinai į vieną vietą sudėti gražūs, kartais ir labai brangūs daiktai bei apdailos medžiagos.

Interjero dizainerė Monika Juknienė perspėja: „Dažnai žmogus renkasi tai, ką ir daugelis, ką mato žurnaluose, ekspozicijose, vitrinose. Bet pirmiausia reiktų atsižvelgti į savo norus, skonį, kurti individualumu alsuojančius namus. Man, kaip dizainerei, kurti interjerą – tai tarsi tapyti kliento portretą. Naudoju jo mėgstamas spalvas, formas, apšvietimą ir medžiagas.“

Pastaruoju metu lietuviškų interjerų kūrėjai renkasi ekologiškas medžiagas: medį, natūralios sudėties tekstilę – liną, medvilnę, vilną, atranda rankų darbo aksesuarus. Investuojama į ilgaamžę, kokybišką namų inžinerinę įrangą. Inžinierės diplomą turinti dizainerė pastebi, jog tai ypač svarbu.

Pradeda nuo inžinerijos

Interjero dizainerė Monika Juknienė, fotogr.Sigitas Gaudėža

„Nė vienas interjeras nėra suprojektuojamas be konkrečių skaičiavimų, net jei tai tik koncepcija ar eskizas. Rengiant būstą, nuolat tenka spręsti įvairius techninius klausimus, ypač vonios kambaryje, mat čia interjeras prasideda nuo įrangos, kurios nė nematyti. Renkuosi tuos produktus, kurie palengvina skaičiavimus, leidžia laisvai planuoti ir kurti. Ypač vertinu TECE dušo latakus. Jie yra puikus inžinerinis išradimas, nes padeda sukurti vientisą minimalistinę dušo zoną, išlaikyti bendrą visos vonios kambario erdvę, be slenksčių, bereikalingų nišų ir kitų pertvarų. Potinkinės montavimo sienelės leidžia lanksčiai, laisvai parinkti vonios įrangos – unitazo, vonios, praustuvų, dušo ir kitų prietaisų vietas“, – pasakojo M. Juknienė.

Ji pastebėjo dar vieną TECE produktų privalumą – jų kolekcijos sukurtos modulių principu. Suteikiama didžiulė pasirinkimo laisvė kurti skirtingus dizaino variantus: kiekviena vandens nuleidimo plokštelė tinka visiems vandens bakeliams, o unitazai pritaikomi bet kuriam sienoje montuojamam moduliui. Tas pats ir su dušo latakais, jų sifonais ir grotelėmis. Visos šios techninės smulkmenos kuriantiems interjerus, pasak dizainerės, yra kaip tobula mozaika, įkomponuojama į bet kokio stiliaus vonios kambarį.

Nereikia nereikalingų daiktų

Vonios kambariai paprastai nėra dideli, todėl svarbu protingai rinktis tinkamiausius erdvės taupymo būdus. M. Juknienė pataria nemėgstamus ir nenaudojamus daiktus be gailesčio išmesti. Likusiems numatyti vietą stalčiuose, spintelėse, todėl baldai vonios kambaryje irgi turi būti optimaliai ir ergonomiškai suprojektuoti. Stalčiukų, kaip ir kabliukų rankšluosčiams, reikia daug!

Apšvietimui ji siūlo būtinai naudoti lubinius šviestuvus ir šviesos taškus aplink veidrodį. Ypatingą nuotaiką sukurs sienoje ar grindyse įrengtas atmosferinis apšvietimas. Funkciškai naudinga ir gražu, kai šviečia viena nedidelė detalė, kad ir vandens nuleidimo mygtukas. Toks yra „TECElux Mini“.

Daiktai, kurių nereikėtų slėpti, – tai kvepalų buteliukai. Moterims jie – kaip meno kūriniai! Jie gali puikuotis matomiausioje vietoje.

Meno kūrinys vonios kambaryje?

Tradiciškai įprasta manyti, kad meno kūriniui vonios kambarys nėra tinkamiausia vieta. Tačiau kintantis šios erdvės funkcionalumas keičia ir šį požiūrį. Vonios kambariai tampa vis panašesni į gyvenamąsias erdves. Antra vertus – tai vieta, kurioje ilsimės, pabūname patys su savimi. Meno kūriniai, pasak M. Juknienės, labiau nei bet kokia kita priemonė interjerams suteikia savitumo, išskirtinumo. Jų skleidžiama emocija, rezonuodama su namų šeimininkų asmenybe, kuria tai, ką vadiname stiliumi, tai, ką intuityviai nujaučiame, – atmosferą.