Interjero autorės: Gabija Pažarskytė ir Karolina Juodeškaitė-Juknė
Studija „Dizaino virtuvė“
Nuotraukos Norbert Tukaj
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės
Ramybė, natūralios medžiagos, jaukumas ir erdvė – bene toks apibūdinimas labiausiai tinka namams, pavadintiems seaside vacation home. Tai – vienas ryškiausių pastaruoju metu įgyvendintų privačių gyvenamųjų namų projektų. Jo interjero dizainu rūpinosi studija „Dizaino virtuvė“. Pasak interjero autorės Gabijos Pažarskytės, norėta sukurti visiškai raminančią atmosferą, kuri leistų kokybiškai leisti laiką bei atitrūkti nuo kasdienybės. Kaip juokavo užsakovai, „batus apsimauti tik išvykstant“.
138 m² namą supa vien gamta, o, žengus vos kelias dešimtis žingsnių, atsiveria vaizdai į Baltijos jūrą. Pati vieta itin prisidėjo prie apgalvotais sprendimais, medžiagomis ir baldais pasižyminčio interjero vizijos. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į išorę. Didelė terasa, studijos dizainerių projektuoti minkštieji lauko baldai pagaminti iš tikro medžio. Šeimininkų pageidavimu į terasos lentas įleista sūkurinė vonia. Kadangi erdvės daug, ateityje turėtų atsirasti ir baseinas.
Per didelius vitrininius langus iš terasos galima patekti tiesiai į virtuvę. Joje išsiskiria nestandartinis baldas – gryno lieto betono sala. Pastarasis atsikartoja ir gamybinės dalies stalviršyje, laiptų pakopose. Betonas yra impregnuotas specialia medžiaga, leidžiančia sukurti papildomą atsparumą dėvėjimuisi. Dėvėjimosi žymės yra neišvengiamos, tačiau jos jaukios ir pasakojančios istoriją. Anot interjero dizainerės, ši medžiaga įdomi savo paprastumu, tvirtumu ir natūralumu. Pažvelgus į sienas gali pasirodyti, kad kažkaip ne taip. Žvilgsnį patraukia neįprasti akiai išgaubimai. Jie suformuoti specialiai, siekiant aiškiai pabrėžti natūralią dekoratyvinio tinko struktūrą bei tekstūrą ir stiprų reljefiškumą. Sienas puošia natūralaus pluošto užuolaidos, o svetainės zonoje kabo įspūdingas menininko Modesto Sutkaičio paveikslas.
Pakėlus akis į viršų, žvilgsnis krypsta į konstruktyvines sijas: jos yra horizontalios ir vertikalios. Pastarosios buvo naudotas siekiant sujungti medžiagiškumą su natūraliu pintų šiaudų dekoru. Kadangi visuose namuose vyrauja tik natūralios medžiagos, grindims pasirinktos ąžuolinės parketlentės, o antrojo aukšto miegamuosiuose – minkštumo suteikianti kiliminė danga. Šioje erdvėje, sujungtoje su vonios kambariu, tvyro ramybė, o pagrindinis grožis, t. y. nuostabus panoraminis vaizdas, atsiveria pro didelius vitrininius langus.
Poilsio namų atmosferai stipriau išreikšti buvo sukurti pagrindiniai apšvietimo tipai: techniniai – matomi nuo sijų prožektoriai ir slapti į viršų pakelti ledai – labai jaukūs ir įdomiai formuojantys šviesos srautus, ypatingai apšviečiančius natūralaus pluošto sijas. Apšvietimo šaltinius papildo nuolatiniai, kontūriniai, akcentiniai šviesos taškai. Tiesa, virš valgomojo stalo šviestuvo nėra, dizainerė žinojo, kad stalas namuose nuolat migruos. Pirmąjį aukštą užbaigia atskiras miegamasis su vonios kambariu, darbo-svečių kambarys ir bendrai naudojamas sanitarinis mazgas. Antrame aukšte įkurti du miegamieji turi po stoglangį, įleidžiantį daug natūralios šviesos.
Gabija Pažarskytė pastebi, kad šie namai nuolat patiria ir patirs kismą, nes juose yra daug erdvės. Gyvenant, natūraliai norisi tobulinti ir gražinti išorės bei vidaus aplinką – juk tai tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio oazė.