Projekto vadovas: Patrick Morand
Architektai: Maxime-Alexis Frappier, Patrick Morand, Yoanna Anastassova, Kassandra Bonneville, Mireille Létourneau, Romilda Reda
Bendradarbiai: Étienne Hotte
Fotografas: Adrien Williams

Mažąja seserimi vadinamas namelis stovi Kanadoje, Kvebeko regione, ant Lac Ouareau ežero kranto.  2018 m. beržų apsuptyje buvo baigtas tradicinio ir modernaus 130 m2 derinio projektas. Istoriniame name gyvenanti šeima nusprendė, jog vaikams reikia didesnės erdvės žaidimams, o patiems šeimininkams – reikia turėti vietos atsipalaiduoti. 

Siekdami sukurti erdvę, kurioje visi šeimos nariai gali rasti ramų kampelį atsipalaidavimui, architektai sukūrė priestatą, atspindintį senojo pastato matmenis. Naujoji erdvė – balta prizmė, stovinti ant betoninio pjedestalo – tai rafinuota tradicinės architektūros namo versija, tobulai išsauganti kraštovaizdžio grožį. Dėl šio kontrastingo efekto, priestatas palaiko ryšį su orginaliu pastatu ir jo vieta. Stogas iš skardos ir medinė apdaila primena sklype augančių beržų kamienus, o atspalviai bei faktūros – balintas kaimo tvartų sienas.

Pimajame aukšte įrengta atvira erdvė ir dideli langai iš kurių atsiveria įspūdingi ežero vaizdai. Naująjį pagrindinį miegamajį architektai suprojektavo žemesniajame lygmenyje, todėl ant uolos įrengtas kambarys gauna daug saulės šviesos. Poliruoto betono grindys ir natūralaus medžio detalės pabrėžia dizaino rafinuotumą. Centrinis židinys didelėje svetainėje, apsuptas juodų grotelių, sukuria atpalaiduojančią atmosferą ir leidžia pajusti tikrą komforto oazę. Įmontuoti suolai kuria privačias erdves bendrose patalpose ir sumaniai paslėpia saugyklą. Svetainė ir joje įrengtas žaidimų suteikia žaismingą atmosferą ir kuria pridėtinę vertę šeimos laisvalaikiui.

Perėjimą iš senojo namo į naująjį architektai pavertė stikliniu tilteliu. Iš priestato ąžuolinis karkasas nukreipia į tradicinio namo vidų, o šiltas jo atspalvis puikiai dera prie senų medinių lentų. Trumpas tiltelis yra pakankamai platus, kad taptų įkvėpiančia pauze, kaskart džiaugiantis kraštovaizdžiu bei sodu. Tilto ašis sulygina esamo pastato virtuvę ir naują svetainę. Net ir sėdėdami atskirai, šeimos nariai gali vienas kitą stebėti ir kokybiškai leisti laiką, bendrauti. 

Unikali transformacija sujungia gražią tradicinio namo patiną su švariomis priestato linijomis. Įvairios naujos erdvės šeimos namuose suteikia savininkams galimybę mėgautis vieni kitais ir gamta.

Daugiau nuotraukų: