VENEKS organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

VENEKS
 organizuojamo konkurso Iššūkis-Durys ekspozicija

Jau tradicija tapęs dizaino idėjų konkursas „Iššūkis: Durys“ – netipinis Vilniaus dailės akademijos projektas, kuriuo studentai skatinami kurti originalius vidaus durų sprendimus. Durys kaip jaunųjų dizainerių kūrybos objektas nėra labai įprastas dalykas, tačiau susidomėjimą kelia ne tik tai. „Projektas unikalus tuo, kad laimėtojų darbai virsta realiais konkurso iniciatoriaus gaminiais“, – mano VDA Dizaino katedros vedėjas doc. Juozas Brundza.

2013 metų konkursas baigiasi šį ketvirtadienį (balandžio 18 d.), konkurso finalinio renginio metu bus paskelbti nugalėtojai.

Dalyviai nuo pradžių buvo itin aktyvūs – pateikta beveik du šimtai dizaino idėjų, iš kurių po tarpinių peržiūrų atrinktos keturiasdešimt aštuonios. Šios pirmojo etapo idėjų vizualizacijos buvo eksponuojamos tarptautinės parodos „Baldai 2013“, neseniai vykusios Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Dizaino galerijoje.

Vertinimo komisija į antrąjį etapą atrinko penkiolika įdomiausių idėjų. „Apsispręsti tikrai nebuvo lengva, nes stiprių darbų buvo gerokai daugiau. Tačiau tokie konkurso nuostatai, komisija jais vadovavosi ir pateikė objektyvų verdiktą“, – sako projektą kuruojantis Dizaino katedros dėstytojas doc. Šarūnas Šlektavičius. Dešimties narių komisijos branduolį sudaro Vilniaus dailės akademijos dėstytojai, joje taip pat yra keli nepriklausomi architektai bei dizaineriai ir konkurso iniciatoriaus UAB „Veneks“ deleguoti atstovai.

Konkurso dalyvių darbuose durys įgauna visiškai netikėtas formas ir funkcijas. Dalis jų siūlo išnaudoti duris kaip multifunkcinį interjero elementą. Tokiu būdu erdvėje sutaupoma baldų, įvairių įrenginių vieta, nes dizaineriai juos įmontuoja tiesiog duryse. Taip pat dėmesį traukia sumanymai žaisti su šviesa, duryse įrengiant jos šaltinį, galintį perduoti ir tam tikrą žinutę. Dalis sprendimų remiasi originaliomis žaidimų, muzikos ar net augalininkystės idėjomis.

Verslo ir dizaino mokslo bendradarbiavimas vystomas ne tik studijų lygmenyje – 2012 metų nugalėtojų idėjos jau tapo konkurso iniciatoriaus UAB „Veneks“ gaminiais, kurie taip pat buvo eksponuojami parodoje „Baldai 2013“. „Tokio bendradarbiavimo su VDA motyvas labai paprastas: nestandartiniai sprendimai interjerui yra mūsų specializacija. Mums rūpi, kad nestandartinės durų dizaino idėjos būtų įgyvendinamos realybėje, todėl siekiame „užsiauginti“ kūrėjus, su kuriais galėsime efektyviai bendradarbiauti“, – teigia bendrovės vadovas Dainius Kaltonas.

Parodos lankytojų dėmesį traukė juodas kubas, kviečiantis įeiti pro Simonos Gluškevičiūtės sukurtas duris „Ant kampo“ ir išeiti pro Beatos Patašiūtės kūrinį „-/-SUKO“. Kubo viduje įrengtas ekranas pažindino su šių idėjų koncepcijomis bei veikimo principais.

Šių metų konkurso finale, kuris vyks VDA Dizaino inovacijų centre balandžio 18 d. (šiandien) nuo 18 iki 20 val., bus išrinkti trys nugalėtojai, kurių darbai taip pat gali tapti „Veneks“ gaminiais. „Visos antrojo etapo idėjos yra pakankamai stiprios, todėl pabaigoje daug ką lems jų išvystymo lygis bei pateikimo kokybė“, – teigia Šarūnas Šlektavičius.

Apdovanojimų renginio metu taip pat bus paskelbtas ir publikos prizo laimėtojas. Už savo favoritus iki konkurso finalo – balandžio 18 d. 17 val. – galima balsuoti socialiniame tinkle „Facebook“: Facebook.com/IssukisDurys. taip pat patalpinta praėjusių metų konkurso laimėtojų darbų, virtusių „Veneks“ gaminiais, nuotraukų galerija.

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra, Dizainas.VDA.lt

Konkurso iniciatorius: UAB „Veneks“, VENEKS.lt

Konkursas socialiniame tinkle: Facebook.com/IssukisDurys