Šiaurės ir Baltijos šalių paroda

2012 m. vasario 9  -  2012 m. kovo 2 d.
 Vilniaus dailės akademijos Ekspozicijų salės TITANIKAS, Maironio g. 3
 
Niekada neatspėsite, kas mes tokie. Mes taikiai dailūs kaip šviesi vasaros naktis, kupina švelnių šešėlių ir iš jūros gelmių dvelkiančios šilumos. Mes rūstūs ir maištingi, kaip nerimą sėjantys šiaurės vėjai. Mes nenuspėjami ir nesustabdomi; mes būtent taip gyvename. Jūra bene geriausiai galėtų apibūdinti mus, kaip žmones, įsimylėjusius įvairialypiškumą: amžinos metų laikų kaitos jaudulį ir įprastos prie jūros praleistos dienos ramybę. Mūsų tikslas – nuolatinė kaita.
 
Tačiau mus vienija vienas tvirtas ir nekintantis dalykas. Tai Šiaurės ateitis, kurioje yra užtektinai vietos jūrai. 2012-ųjų žiemą per 16 žingsnelių priartėjome prie švarios ir gyvos Baltijos jūros vizijos.
 
Dizainas turi daug veidų: jis gali būti madingas, pramoninis, funkcionalus arba netgi kontraversiškas. Kas nutiktų, jeigu šias visas tik vienos iš daugelio žmogaus kūrybingumo sričių ypatybes sutelktume į vieną projektą, skirtą mūsų Šiaurės ateities vizijai? Tikime, kad tai būtų vartai į sėkmę. Todėl iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos buvo atrinkta šešiolika žinomų profesionalių dizainerių, plėtosiančių šešiolika skirtingų projektų, turinčių vieną bendrą tikslą – švari ir graži Baltijos jūra. Projektų metodikai ir apimčiai nebuvo taikomi jokie apribojimai. Šie projektai padės mums atsiskleisti kaip atsakingiems ir į ateitį orientuotiems Baltijos jūros pakrančių gyventojams.
 
Šešiolika dizainerių pristato būtent šiai parodai išplėtotas idėjas ir ankstesnius savo darbus.
 
Parodos organizatorius - Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.
 
Parodos partneriai: Norvegijos ambasada Lietuvoje, Danijos ambasada Lietuvoje, Suomijos ambasada Lietuvoje, Švedijos ambasada Lietuvoje, UAB „DSV Transport“, AAS „Gjensidige Baltic“, VDA Parodų salės „Titanikas“.

 

 
  16 steps closer  

 

1 žingsnis  - BURLAIVIS SU PASUKIMO KILIU IR STIEBU  Björn Dahlström, ŠVEDIJA
 
Björnas Dahlströmas dirba pramoniniame ir baldų dizaino sektoriuose ir kuria grafikos ir produktų dizainą tiek dvimatėje, tiek trimatėje erdvėje. Įpusėjus aštuntajam dešimtmečiui jis pradėjo savo karjerą kaip filmų bei televizijos laidų animacijos ir grafikos kūrėjas. 1978 m. jis ėjo meno direktoriaus ir grafikos dizainerio pareigas reklamos agentūroje, kurios svarbiausia sritis – graviūros dizainas.

1982 m. B. Dahlströmas įsteigė bendrovę, kūrusią grafikos dizainą tokiems klientams kaip „Ericsson“, „Scania“, „Atlas Copso“ ir pan. Šiandien net 80 proc. visų šios bendrovės darbų sudaro pramoninis dizainas.
B. Dahlströmo bendrovės klientai yra „Atlas Copso“ (statybos pramonė), „Krups“ (elektros prietaisai), „Playsam“ (mediniai žaislai), „Skeppshult“ (dviračiai), „Ittala“ (virtuvės reikmenys), „Magis Italy“ (plastikiniai gaminiai), „Plank Italy“, „Lammhults“, „David Design“ (baldai), „Marimekko“ (graviruota tekstilė) ir Švedijos architektūros muziejus (parodų eksponavimas).

B. Dahlströmas dėstė Konstfack universiteto dailės koledže, o Stokholmo Beckmans dizaino mokykloje mokė menų ir dizaino. Jis yra Švedijos pramonės dizainerių sąjungos narys.
2001 m. B. Dahlströmas buvo apdovanotas „Torsten“ ir „Wanja Söderberg“ dizaino premija – viena reikšmingiausių Šiaurės šalių dizaino premijų. Kūrėjas net dvylika kartų yra gavęs Švedijos dizaino apdovanojimą „Excellent“.

 
 
2 žingsnis - IŠKYLAUTOJŲ KREPŠELIS  Cecilie Manz, DANIJA
 
Cecilie Manz yra Danijos pramoninė dizainerė, viena iš ryškiausių savo kartos baldų kūrėjų Danijoje. Svarbiausi jos darbai – tai baldai, papuošalai, šviestuvai ir skulptūros. Be pramoninių gaminių, reikšmingą C. Manz darbo ir idėjų dalį užima laisvalaikio dirbiniai, kuriuos galėtume pavadinti eksperimentiniais ir labiau skulptūriniais pirmavaizdžiais.

C. Manz studijavo Danijos dizaino mokykloje Kopenhagoje ir Helsinkio dizaino ir menų universitete Suomijoje. Praėjus metams po Danijos dizaino mokyklos baigimo, tai yra 1998 m., C. Manz įsteigė studiją „Manz Lab“, kuri ir dabar yra pagrindinė jos darbo vieta.

C. Manz darbai, pasižymintys puikiu praktiškumu ir aukšta kokybe, atkreipė Fritzo Hanseno dėmesį ir lėmė jo pasirinkimą. Taigi savo gaminius, kuriuose persipina grožis, praktiškumas, nuotaika ir meistriškumas, menininkė jau yra pristačiusi su Issey Miyake dizainu Tokijuje ir „Vitra“ dizaino muziejuje Baselyje. C. Manz kūriniai nuolatos eksponuojami „MOMA“ ir Danijos dizaino centre.

 
 
3 žingsnis – BALTIJOS UNDINĖ Hannu Kähönen, SUOMIJA
 
Pramoninis dizaineris meno profesorius Hannu’as Kähönenas yra „Creadesign“ agentūros įkūrėjas ir generalinis direktorius bei puikus ir garsus savo srities specialistas. Jo darbai gali kisti nuo praktiško gaminio iki itin meniško kūrinio, o jis pats ne tik aktyvai dalyvauja kultūriniame visuomenės gyvenime, bet ir garbingai atstovauja Suomijai tarptautiniu mastu.

H. Kähönenas yra žinomas kaip universalus dizaineris, profesionaliai dirbantis strateginio dizaino srityje ir kuriantis ne tik praktiškus ir meninius gaminius, bet ir didelių įmonių įvaizdį. H. Kähönenas pabrėžia „Dizaino visiems“ koncepciją, į svarbiausią vietą iškeldamas jo prieinamumą ir poveikį aplinkai.
H. Kähöneno sukurti žemagrindžiai tramvajai aiškiai išsiskiria Helsinkio visuomeniniame transporte, taip pat kaip ir kiti „Creadesign“ agentūros visuomeninio dizaino darbai. Be Helsinkio miesto, į H. Kähöneno klientų sąrašą galima įrašyti tokius žinomus vardus kaip „Assa Abloy“, „Bombardier“, „Siemens“, „Martela“, „Neste“, „Suunto“, „Tulikivi“ ir „Vaisala“.
 
H. Kähöneno, kaip dizainerio, kompetencija yra plačiai pripažinta ne tik Suomijoje, bet ir tarptautiniu mastu. 2001 m. Suomijos prezidentas apdovanojo H. Kähöneną „Pro Finlandia“ medaliu, o 2009 m. H. Kähönenas buvo pagerbtas svarbiausiu Suomijos dizaino apdovanojimu – „Kaj Franck“ dizaino prizu.

 
 
4 žingsnis - PAVEIKTA VANDENYNO Helle Frogner, NORVEGIJA
 
Hellė Frogner yra norvegiško prekės ženklo „Fabel“ kūrybinė direktorė. Ji dirba su aukštosios klasės mada bei gyvena atokioje vakarinės Norvegijos dalyje įsikūrusioje žemdirbių ir žvejų bendruomenėje „Ervik“. H. Frogner darbai atspindi ryškų kontrastą tarp kraštutinės rūsčios Šiaurės jūros aplinkos ir karštligiško miesto gyvenimo.

Hellė Frogner yra įgijusi Oslo universiteto socialinės antropologijos mokslinį laipsnį. Baigusi darbą filmų kūrimo srityje, ji studijavo meną ir fotografiją ir tapo fotografe. Kilusi iš namų, kur buvo puoselėjamos gilios tekstilės pramonės tradicijos, ji praturtino verslą ir „Fabel“ paveldu. Praėjusį pavasarį Hellė Frogner paliko Oslą ir su šeima įsikūrė prie vandenyno, kad savo projektus įgyvendintų naujoje aplinkoje.

 
 
5 žingsnis -  MIRAŽAS Ieva Kalēja, LATVIJA
 
Jauna Latvijos dizainerė Ieva Kalēja vizualiuosius menus studijavo Latvijoje, o Milane – dizainą. Kūryboje ji naudoja natūralias medžiagas ir randa būdų, kaip sudėtingus, vingrius ir stilingus kūrinius paversti lengvais objektais.
 
I. Kalēja kurdama pasitelkia intriguojančius medžiagų kontrastus – natūralų šiurkštumą ir įstabų įmantrumą. Ievos kūrinių lengvumas atspindi šiuolaikinį rankų darbo interpretavimą: mechaninėmis technologijomis apdirbti lengvi gaminiai atrodo kaip rankų darbo – be jokios papildomos apdailos ar pagražinimų.
 
Kiekvienas lengvutis Ievos kūrinys, sukurtas Latvijos dizaino bendrovei „Mammalampa“, – ar tai būtų popierinė „Nuotaka“ su išdykėliškomis kasytėmis, surūdijusi ir auksu tviskanti metalinė „Karalienė“, Išmintingoji tuščiavidurė medžio trinka, ar ant dropės nutapytos „Seserys“, – labai savitas ir išskirtinis, tačiau jis išlieka ištikimas esminėms dizaino tradicijoms ir jame nesunku įžvelgti pagrindinius dizaino bruožus.

 
 
6 žingsnis - SUŠILDANTYS BALTIJOS JŪROS VAIZDAI Jessica Signell Knutsson, ŠVEDIJA
 
Apie Jessicą Signell Knutsson švedų žurnalistė Cia Wedin rašė: „Jessica iš pradžių sugalvoja formą, o šiai atsiradus įgyvendina jos funkciją. Jos metodas – pirmiausia suteikti formą ir ją sukurti įvairiais būdais ir didinant, ir mažinant, ir panaudojant skirtingas medžiagas, dažnai netgi tokias, apie kurias pati mažai ką išmano“. Jessica Signell Knutsson yra švedų pramoninė dizainerė.
 
Stokholmo Konstfack universitete ji įgijo dailės magistro laipsnį, o Londone studijavo gaminio dizainą viename garsiausių mados koledžų – Central Saint Martins. Studijuodama Jessica Signell Knutsson stažavosi Jameso Irvino studijoje Milane ir keliose Švedijos dizaino studijose. Ji įgijo reikšmingos patirties dirbdama Annos fon Schewen padėjėja.

Dabar Jessica turi nuosavą dizaino studiją, vykdančią žymių gamintojų, tokių kaip „Covo“ (Italija), „Asplund“ (Švedija) ir „LK Hjelle“ (Norvegija), užsakymus. Taip pat ji yra atlikusi keletą dizaino projektų didelėms bendrovėms – „Absolut Vodka“, „Telenor“ ir „Statoil“.
Jessica Signell Knutsson gyvena Stokholmo Äppelviken priemiestyje sename, mediniame, nudažytame tradiciškai raudona spalva, naujais baldais apstatytame name. Vasaras leidžia Gotlando saloje XIX amžiuje ant uolos pastatytoje švyturio sargybinio trobelėje, pro kurios langus 210 laipsnių kampu atsiveria nuostabus Baltijos jūros vaizdas.

 
 
7 žingsnis - ŠOKINĖJANTYS AKMENUKAI Johan Carlsson, DANIJA
 
Johanas Carlssonas – dizaineris, architektas ir JAC studijos-inkubatoriaus ir šios studijos daugiadalykio mokymo ir praktikos laboratorijos įkūrėjas. Ši studija orientuota į nuoseklaus dizaino ir kintančio masto architektūros kūrimą.

JAC studijos rengiamų projektų įvairovė gana plati: nuo bendru sutarimu kuriamos architektūros, interjero ir parodų rengimo iki renginių ir dirbtuvių darbo organizavimo. Projektai yra visapusiški: juose vyrauja pusiausvyra tarp idėjos, formos ir pateikimo, tiksliai įvertinant taikomos teorijos ir pagamintų priemonių naudą ir padarinius.
 
Johanas Carlssonas baigė Danijos dizaino mokyklą Kopenhagoje ir Architektų asociacijos mokyklą Londone.
 
1-oji vieta – Valstybinis gynybos muziejus, Danija; architektūros restauracija ir paroda
1-oji vieta – „BOTÆT“, „Gyvenimas kartu nebūtinai reiškia...“, 3 minučių filmas apie ekologiškos gyvensenos būdus
Kandidatas – „DATE“ / Dizainas prieš stichiją, ekologiškos gyvenimo sąlygos, Filipinai
Kandidatas – „Saulės Parkas“, ekologiška pakartotinai naudotina greitkelio sistema, Italija
1-oji vieta (drauge su Mortenu Ludviksenu, NABU, Norvegija) –mediniai ateities pastatai
1-oji vieta – Bo-mobilaus, pneumatinio namo dydis 1:1, Stokholmas – Europos kultūros sostinė 1998. Tikroji Danija / Ateities ūkiai, convivendi, Danija8 žingsnis - SHARING Juozas Brundza, LIETUVA

 
 
8 žingsnis - SHARING Juozas Brundza, LIETUVA
 
Žinomas konceptualaus meno dizaineris Juozas Brundza yra profesorius, bendradarbiaujantis su Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra. Garsiausi jo darbai: „Auga“ (kabykla), „Kabykla“ (kabykla), „Dviem“ (veidrodis), „OP“ (pakaba), „Artist“ (pjaustymo lentelė), „Lya“ (lauko baldas), „Skanus šviestuvas“ (šviestuvas), „Magnetinė taupyklė“, „Luna“ (raktinė), „Skech“ (kabykla). 2001 m. dizaineriai Juozas Brundza ir Gediminas Stoškus įkūrė profesionalių dizainerių grupę „LTD Studio“. Studija specializuojasi pramoninio dizaino gamybos bei visuomeninės paskirties interjero dizaino srityse.

5-oji vieta UNESCO dailės konkurse „Laisvas judesys“.
2-oji vieta Prancūzijoje vykusiame plakatų konkurse „Neapmokestinama pasaulinė paroda“.
2004 m. Taivane tapo tarptautinio dviračių dizaino konkurso nugalėtoju, pristatęs dviratį-paspirtuką „Multifun“, kurį šiuo metu gamina Kinijos bendrovė.
Per tradicinį Vilniuje vykstantį renginį „Dizaino savaitė“ apdovanotas didžiuoju prizu „Neformate 2008“ dizainerių konkurse už kabyklą „Auga“.
 
 
9 žingsnis - JŪROS IR VANDENYNO KOLEKCIJA, 2 DALIS; VANDUO TURI ATMINTĮ; PLUNKSNOS IŠ NODO ŽEMĖS; BRANGENYBĖ  Kaija Poijula, SUOMIJA
 
Kaija Poijula yra profesionali dailininkė, skulptorė ir tekstilininkė, dirbanti su įvairiomis medžiagomis. Jos darbų spektras itin platus: nuo praktiškų gaminių iki miniatūrų. Pagrindinės jos kūrybos temos – gyvenimas ir mirtis, džiaugsmas ir skausmas, kelionių apeigos ir kasdienybės ritualai.

Kaijos tekstilės darbų galima pamatyti Kuulosaari (Helsinkis, Suomija) bažnyčiose, Herttoniemi (Helsinkis, Suomija), Harju laidojimo namuose (Mikkeli, Suomija) ir Palestiniečių kultūros centre (Bethlehem, Palestina).

Kaija Poijula mokėsi Dailės ir dizaino universitete Helsinkyje. Menininkė dažniausiai eksponuoja savo darbus Europoje, JAV ir Japonijoje.

 
 
 
 
10 žingsnis - JŪROS PABAISOS Katrin Olina, ISLANDIJA
 
Katrin Olina dažniausiai dirbo kaip grafikė ir iliustratorė pramoninio dizaino, madų, interjero, graviravimo ir animacijos srityse. Jos kūryba buvo eksponuojama ir pasaulinės šlovės muziejuose bei galerijose. K. Olina studijavo pramoninį dizainą E.S.D.I. Paryžiuje ir dirbo Philippe’o Starcko dizaino studijoje, taip pat įgijo svarios patirties dirbdama pas Londono dizainerį Rossą Lovegrove’ą. K. Olina darbų meninė raiška ir kalba yra itin sodri, kuriama nagrinėjant, eksperimentuojant, pasitelkiant intuiciją ir kūrybinius konstravimo procesus, sujungiančius šiuolaikinių technologijų galimybes ir rankų darbo piešinius. Jos paveikslai ir grafikos darbai perteikia ir natūralius elementus, ir lakios vaizduotės vaisius.

2008 m. K. Olina sukūrė animaciją „Eulespiegel“ apie nežemiškus gamtovaizdžius ir įsivaizduojamas būtybes. Kitas naujas jos parengtas projektas – krištolo luitas Honkonge, laimėjęs daugybę tarptautinių apdovanojimų: „Forum Aid Award“ Stokholme, „SEGD Merit Prize“ San Diege ir „DV Culture Prize“ Islandijoje (2009 m.). Menininkės klientų sąrašas labai ilgas ir įvairus, nurodysime tik keletą jų, tai yra Oslo nacionalinė galerija, leidinys „The Print Magazine“, Montrės džiazo festivalis, bendrovės „Die Gestalten Verlag“, „Rosenthal“, „Fornarina“ ir „Dupont Corian(R)“.

 
 
11 žingsnis - JŪROS PABAISOS KRADS, ISLANDIJA
 
KRADS – tai jaunų architektų susivienijimas, tvirtai įleidęs šaknis Danijoje ir Islandijoje ir gerai žinomas Niujorke bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis pasaulinis pripažinimas leidžia sukurti kintančią darbo aplinką, grindžiamą įvairių kultūrų poveikiu. 2006 m. įkurtas „KRADS“ jau įgyvendino nemažai sėkmingų projektų ir pelnė vertingų apdovanojimų už įvairius darbus – nuo pastatų dizaino kūrimo iki miesto planavimo. Jų kūryba pasižymi stipriomis ir aiškiomis idėjomis bei skrupulingai nugludintomis detalėmis.

Dirbdamas ir su visuomeniniais, ir su privačiais klientais, KRADS skatina juos kartu bendradarbiauti. Stengdamiesi plėtoti tarpdalykinius ryšius ir pelnyti pripažinimą, jaunieji architektai skatina bendrauti visas suinteresuotąsias šalis, jei tik tai gali padėti įgyvendini projektą.
KRADS įkūrėjai ir architektai: Kristjánas Eggertssonas, Kristjánas Örnas Kjartanssonas, Kristofferis Juhlis Beilmanas ir Mads Bay Møller.

 
 
12 žingsnis - PAPLŪDIMIO RANKŠLUOSTIS; APSAUGA NUO SAULĖS Mare Kelpman, ESTIJA
 
Tekstilės dizainerė ir tyrinėtoja profesorė Marė Kelpman yra Estijos dailės akademijos Tekstilės dizaino katedros vedėja. Ji puikiai žinoma už Estijos ribų kaip šiuolaikinės ir pažangiosios tekstilės autorė.
 
M. Kelpman kūryba yra labai plati: ji apima ne tik 3D austus gaminius, tamsoje spindinčias užuolaidas ir pagalves, bet ir lazeriu pjauto lango apdailą ir kambario pertvaras, be to, ji kuria drabužius, papuošalus ir įvairius asesuarus, pagamintus vadinamąja sendinta technika. M. Kelpman įsteigta tekstilės studija teikia paslaugas ir konsultacijas tekstilės dizaino kūrimo klausimais. Pagrindiniai darbai: interjero tekstilė ir aprangos aksesuarai.

 
 
13 žingsnis - UGNIES KILIMAS Martin Pärn, ESTIJA
 
Pagrindinis konsultavimo įmonės „ISEASI“ vadovas Martinas Pärnas pastaruosius 15 metų dirbo įvairiose pramoninio dizaino srityse – nuo pramoninio dizaino projektų medicinos įrenginiams rengimo iki įstaigos baldų dizaino kūrimo bei individualių užsakymų vykdymo. Daugeliui Estijos bendrovių jo vadovaujama įmonė teikia strateginio dizaino konsultacijas. M. Pärnas baigė Helsinkio industrinio meno universiteto pramoninio dizaino studijas.

M. Pärnas yra su Estijos dailės akademijos Strateginio dizaino katedra bendradarbiaujantis profesorius bei Dizaino ir inžinerijos programos kursų vadovas Talino technologijos universitete ir Estijos dailės akademijoje. M. Pärnas aktyviai dalyvauja kuriant, plėtojant ir įgyvendinant Estijos dizaino politiką. Jis vadovavo Estijos dizainerių asociacijai, kuri 2007 metus paskelbė Dizaino metais. Šiuo metu jis eina Estijos dizaino centro tarybos pirmininko pareigas.
 
M. Pärnas laimėjo reikšmingus dizaino apdovanojimus: „Red Dot geriausias iš geriausųjų“, Estijos dizaino apdovanojimą „BRUNO“ ir platininį „ADEX“ apdovanojimą. M. Pärno sukurtą stalą „MARTIN“ vokiečių žurnalas „MD“ nominavo kaip vieną iš 200 geriausių XX amžiaus baldų.

 
 
14 žingsnis - PURE BALTIC Rasa Baradinskiene, LIETUVA
 
Rasa Baradinskienė dirba baldų, interjero ir aksesuarų dizaino srityje. Ji kuria specialias puošybos detales privačioms ir visuomeninėms erdvėms. Menininkė aktyviai dalyvauja pasaulinio masto dizaino parodose. Taip pat ji rašo straipsnius apie dailę ir dizainą. R. Baradinskienė baigė Vilniaus dailės akademiją (Lietuva).

„Man patinka kurti truputį keistus išskirtinius daiktus, tarsi turinčius kažką tokio ypatingo, gyvenančio tik mano vazduotėje, bet kartu ir pritaikomus praktiškai bei atliekančius įprastas funkcijas. Labai svarbu, kad dekoratyvinis gaminio vaizdas nepakeistų jo funkcionalumo. Domiuosi žmones supančia aplinka, ypač asmeniniais būstais ir jų turimais daiktais. Vertinu originalumą bei išskirtinumą. Įgyvendindama užduotis stengiuosi pažvelgti giliau, perprasti esmę ir surasti savo vienintelį sprendimą. Galėčiau savo kūrybą suskirstyti į tokius laikotarpius: „Kontrastų pusiausvyra“, „Apvalių formų aistra“, „Mano svajonių baldai“, „Jausmų dizainas“. Pastarąjį laikotarpį pavadinau „Jausmų dizainu“, nes manau, jog verta materialiems praktiškiems daiktams įkvėpti teigiamų emocijų. Šiuo metu pasaulis perkrautas daiktais, skęstantis vartojimo liūne, todėl stokojantis gražių ir šiltų jausmų. Bet juk visi norime jaustis saugūs, laimingi ir linksmi – tai būdinga kiekvieno žmogaus prigimčiai. Tad stengiuosi visa tai išreikšti dizaino projektuose, kurdama daiktus kaip teigiamų minčių nesenstančias ikonas ir simbolius. Man visų pirma patinka kurti jausmus, o ne vien tik daiktus".

 
 
15 žingsnis - TIRPSTANTYS OBJEKTAI Runa Klock, NORVEGIJA
 
Runa Klock yra produkto ir baldų dizainerė, gyvenanti Oslo, Norvegijoje. Runa mokėsi Oslo Meno akademijoje. Jos dizaino darbai buvo eksponuojami ne vienoje dizaino parodoje Norvegijoje.
 
Dažnai įkvėpta gamtos Runa kuria tvarius produktus ir baldus pagal individualius užsakymus,kuria interjerus ir parodų dizainą, organizuoja ir dalyvauja seminaruose ir įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose.
 
Ji inicijavo ir organizavo Furuhælvetica - eksperimentinio dizaino / meno projektą, kuris sulaukė daug dėmesio ir buvo eksponuojamas keliose vietose, įskaitant ir Viktorijos ir Alberto muziejų Londone.

 
 
 
16 žingsnis – LIGHT BOX Pēteris Bajārs, LATVIJA
 
2002 m. Pēteris Bajārsas baigė Rygos technologijos universitetą. Nuo 1997 m. jis dirbo įvairiose architektūros studijose: „AKA“, „KUBS“, „ACG“ ir jos filiale, įsikūrusiame Maskvoje. Vėliau įsteigė savo architektūros biurą „INDIA“, kuris duris atvėrė 2004 metais.
 
Vienas iš pirmųjų Pēterio Bajārso projektų „INDIA“ buvo audringai pripažintas profesionalų. Šis projektas buvo atliktas ant namo, kurio adresas: Strēlnieku g. 7, fasado. Kiti žymus darbai – tai viešbučio „Latvija“ kampinis kvartalas bei buvusi „Carl Zeiss“ gamykla, kuri rekonstruota virto puikiu šiuolaikinės įstaigos pastatu.

Didžiausias menininko profesinis pasiekimas – Ventspilio bibliotekos „Pārventa“, 2010 m. pripažintos geriausiu pastatu, projektas. Be profesinės karjeros, Pēteris Bajārsas yra gerai žinomas kaip aktyvus diskusijų įvairiose nacionalinės žiniasklaidos priemonėse autorius, drąsiai reiškiantis nuomonę daugeliu vykstančių procesų ir aktualių įvykių klausimais.