Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
Jei prieš akis matote sienas, kurios, regis, pačios šaukiasi pokyčių, vienas iš būdų, padėsiančių joms suteikti naujos gyvybės – drąsesnių spalvų jungikliai ir kištukiniai lizdai. Interjero dizainerė Monika Juknienė rekomenduoja leistis į nuotykį su 2020 m. spalvos titulą pelniusia „Lemonade“. Pasak jos, jungikliai ir kištukiniai lizdai, nuspalvinti gelsvos, rusvos ar blyškiai rausvos spalvos tonais, visiems namams suteiks šviesios energijos ir pozityvumo.
Anksčiau dominavo ir iki šiol populiariausi išlieka juodi ir balti jungikliai, o pastaraisiais metais į interjerus vis drąsiau veržiasi kitokių spalvų gaminiai. Spalvotų jungiklių asortimentas ypač gausiai ir kokybiškai buvo išplėstas, kai garsiąja „Les Couleurs® Le Corbusier“ palete imti dažyti vokiečių įmonės JUNG jungikliai.
Su „Les Couleurs® Le Corbusier“ prekės ženklu bendradarbiaujanti įmonė JUNG pasiūlė 63-ų atspalvių jungiklius ir kištukinius lizdus – kad ir kokią serijos LS 990 prietaiso atmainą pasirinktumėte, ji bus nepriekaištingai nudažyta pageidaujama spalva. Nuo kitų populiarių spalvų sistemų pastaroji paletė skiriasi tuo, jog visi atspalviai dera tarpusavyje.
Šveicarų ir prancūzų kilmės architektui Le Corbusier šią unikalią spalvų sistemos idėją pametėjo patys dizaineriai, dar XX a. pradžioje mėgę rinktis vos 2–3 spalvas – dažniausiai juodą, baltą ir pilką. 1931 m. architektas pristatė pirmąją tarpusavyje derančių spalvų kolekciją, o 1959-aisiais paletė buvo papildyta ryškesniais atspalviais ir tapo tokia, kokia naudojama iki šiol.
Šiandien Le Corbusier indėlis yra ryškus tikrąja šio žodžio prasme. „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletė gali tapti įkvėpimo šaltiniu, o ryškiaspalviai jungikliai ir kištukiniai lizdai sienas paverčia bemaž meno kūriniu.
Interjero dizainerė Monika Juknienė |
Kai interjero tendencijų korifėjai prakalbo apie madingiausias šių metų spalvas – limonadu pramintus švelnius gelsvus, rusvus, rausvus tonus, išmanantieji „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletę žinojo, kad joje atras ir šioms tendencijoms itin artimas ar net identiškas spalvas. „Lemonade“ interjeruose – tai labai reikalingas gaivaus oro gūsis, simbolizuojantis gerą, šviesią nuotaiką, – sakė M. Juknienė. – Jos pasirinkimas namų dekore prilygsta vandens su citrina gėrimo ritualui ryte: atgaivina, tonizuoja, įkrauna energijos.“
„Citrinų gėrimo spalva ypač tiks prislopintų, neutralių žemės tonų interjeruose, kuriuose varijuoja pilki ir pieno atspalviai, o juos jungia kepinto cukraus spalvos šiluma, šviesus ar tamsesnis medis, linas, vilna. Beje, limonado spalva gali būti ne tik gelsva, bet ir jausminga, švelni rožinė“, – įsitikinusi M. Juknienė.
Pasak jos, šiuo metu vyrauja natūralumo, ilgaamžiškumo tendencijos, vis labiau artėjama prie gamtos bei jos organiškų formų. Tad „minkštėja“ ir interjerai, juose itin populiarūs saviti ir charakteringi rankų darbo elementai: vazos, indai, kilimai. Todėl pusiau rankiniu būdu „Les Couleurs® Le Corbusier“ spalvomis dažomi, matiniai ir vizualiai švelnių kraštų, minkšto paviršiaus įspūdį kuriantys JUNGikliai gali tapti puikiu pasirinkimu. „Made in Germany“ sertifikatas bei vokiška kokybė užtikrins gaminių patvarumą – „limonadą“ ant savo namų sienų junginėsite labai ilgai. Jei užsimanytumėte permainų, pravartu žinoti, jog viršutinė JUNG jungiklio dalis pakeičiama gana lengvai, nelupant ir neišimant sienoje esančios prietaiso dalies.
Nuotraukų galerija:
Daugiau informacijos: jung.de/lt