Norint naujai įsirengti ar remontuojant būstą, neišvengiamai tenka susidurti su sienų ir lubų apdailos pasirinkimo klausimu. Kad ir ką pasirinksite – sienas dažyti ar klijuoti tapetais – Jums reikės apsispręsti, kokios rūšies glaisto įsigyti. Viena idažniausiai pasitaikančių naujakurių problemų – po sienų dažymo ir interjero apdailos darbų atsirandantys sienų ir lubų įtrūkiai gipso plokščių sujungimo ir kitose vietose.

Deja, neretai šie defektai išryškėja meistrams jau baigus savo darbus, kai Jūs būnate visiškai atsiskaitę už suteiktas paslaugas ir sunaudotas medžiagas. Šių trūkumų pašalinimas tampa dar sudėtingesnis, jei Jūsų namai jau apstatyti baldais, langus dengia užuolaidos, o sienos įtrūkimas atsirado kaip tik už naujai pirkto plačiaekranio televizoriaus arba šalia naujutėlaitės sumontuotos virtuvės. Tokiu atveju tikrai neišvengsite dulkių, daiktų perkraustymo į kitus kambarius ir papildomų išlaidų, susijusių su remonto darbais.

Norintiems išvengti šių trūkumų ir turėti nepriekaištingai atrodančias sienas bei lubas, reikia ieškoti kompleksinių sprendimų, kuriuos gali pasiūlyti tik profesionalūs ir patikimi gamintojai. Vienas iš svarbesnių kriterijų – tinkamas glaisto pasirinkimas. Reikėtų atkreipti dėmesį į šio tipo produktų naudojimo galimybes, darbo laiko bei pačios medžiagos sąnaudas, sąveiką su kitomis medžiagomis ir pagrindais, ant kurių bus naudojamas glaistas. Visa tai turės didelę įtaką gaunamo rezultato kokybei ir patikimumui.

Knauf siūlo puikų sprendimą – universalųjį gipsinį glaistą Knauf Q-Filler. Šio glaisto pritaikymo galimybės yra labai įvairios: jis tinka gipso kartono plokščių visam paviršiui ir siūlėms bei kraštams glaistyti, naudojant armavimo juostas. Taip pat tinkamas gipsinio ir kitokio tinko, betoninių pagrindų visam paviršiui glaistyti, gipso plokščių defektams pataisyti ir plonasluoksniu būdu gipso kartonui klijuoti prie lygaus ir stabilaus pagrindo.

Profesionalai šį glaistą vertina dėl gero sukibimo su pagrindu bei nežymaus sluoksnių sėdimo. Kitos išskirtinės šio produkto savybės – tai greitai pasiekiamas stipris, leidžiantis sparčiau atlikti apdailos darbus. Konsistencija yra vienalytė, elastinga ir išmaišoma be gumuliukų, todėl darbas su šia medžiaga yra paprastas, lengvas ir patogus. Atliekant darbus, kuriems reikia daugiau laiko, pavyzdžiui, glaistant, formuojant briaunas ir sudėtingus išlenkimus, didelius plotus dengiant glaistu, ypač aktualus tampa gana ilgas darbo su Knauf Q-Filler glaistu laikas – net iki 50 minučių.

Viena iš svarbiausių Knauf Q-Filler glaisto ypatybių – ekonomiškumas. Jį lemia nedidelės medžiagos sąnaudos. Gipso kartono siūlėms reikia apie glaisto 0,25 kg/m2 , o gipso kartono paviršiui – tik 0,83 kg/m2, norint padengti 1 mm storio sluoksniu. Taip pat ekonomiškumą veikia ir tai, kad dėl universalaus Knauf glaisto pritaikymo Jums nereikia pirkti įvairių paviršiaus padengimo medžiagų, taigi nelieka ir nereikalingų likučių. Be to, šio glaisto Jūs galite įsigyti įvairiomis Jūsų poreikius geriausiai atitinkančiomis pakuotėmis – nuo 5 iki 25 kg.

Vis dėlto net ir naudojant patį geriausią glaistą, neretai iškyla problemiškų situacijų tarp užsakovų ir meistrų, kai skirtingai suvokiama ir interpretuojama sąvoka „lygi siena“. Kaip užbėgti už akių nemalonumams, kai meistrai pasako, jog darbai baigti, o Jūs suvokiate, kad sienos apdailos kokybė Jūsų netenkina, tačiau, norint ją patobulinti, reikės ne tik naujų medžiagų, bet ir kantrybės bei statybinių žinių, bandant įrodyti, jog Jūsų reikalavimai yra pagrįsti ir teisingi? Būtent dėl to Knauf specialistai pataria prieš pradedant apdailos darbus įsivertinti, koks kokybės lygis kiekvienu atveju yra reikalingas. Tam gali būti naudingas Knauf pristatomas paviršiaus paruošimo ir kokybės įvertinimo standartas Q1–Q4. Jei Jums reikia paruošti sieną, ant kurios bus klijuojamos plytelės ar natūralus akmuo, visiškai užteks Q1 kokybės lygio sienos paruošimo. Tokiu atveju ant viso padengto ploto matomos darbinės tinko žymės, dėl nusėdimo atsirandantys plyšiai bei įkrentančios siūlės. Jei ketinate sieną dekoruoti struktūriniu tinku arba stambiai struktūruota sienų danga, pavyzdžiui, grublėtais pluoštiniais tapetais, Jums prireiks Q2 kokybės lygio. Tada išlieka nestruktūruotų vietų, mažų nelygumų, grūdelių sankaupų. Q3 kokybės lygio reikia, jei pasirinktas sienas norima dekoruoti matiniais smulkios struktūros dažais bei įvairaus storio tapetais. Tuomet pavyksta išvengti darbinių žymių, pavyzdžiui, mentės juostų, o grūdelių sankaupos arba nestruktūruotos vietos leidžiamos tik atskirose vietose. Tačiau, jei Jūs sumanėte padengti sienas pusiau blizgiais ar blizgiais dažais, Jums prireiks net Q4 kokybės glaistymo lygio. Tada net esant šoniniam apšvietimui matomi tik minimalūs nelygumai. Visus šiuos kokybės lygius Jums nesunkiai pasiekti padės aukštos kokybės ir įvairiai naudojamas gipsinis glaistas Knauf Q-Filler.

Glaistymas – tai svarbi apdailos dalis, kurios metu sukuriamas lygus paviršius, tiesiogiai priklausantis nuo aukštos kokybės medžiagų, todėl Jūsų glaisto pasirinkimas lems, ar galėsite mėgautis gražiu sienų paviršiumi. Norėdami išgauti maksimaliai kokybišką rezultatą, glaistydami sienas naudokite ir kitus Knauf produktus bei sprendimus, pavyzdžiui: Knauf Uniflott pirminį gipso kartono siūlių glaistą bei popierines siūlių armavimo juostas Knauf Kurt, lubose įrenkite „šešėlines“ arba slydimo siūles, o geriausia, jei iškiltų klausimų, nedvejodami skambinkite Knauf konsultantams telefonu (8 5) 213 2222 arba nemokamai pakvieskite techniką ir jis padės Jums operatyviai išspręsti iškilusias problemas, naudojant Knauf medžiagas.

Knauf – kai reikia profesionalaus sprendimo!www.knauf.lt

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“